تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌ها | انتخابات ۹۶تلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
روزگار بی فروغ سینماها در مهد تاریخ و تمدن
وضعیت سینمای همدان در یک‌نما
فریده حسینی فرزام
کمند همدانی‌ها در سنگلچ افتاد
احسان زیورعالم*
موسیقی اصیل؛ مایه تقویت فرهنگ ایرانی
هادی فیض منش*
در این سینما امید و نشاط نیست
مجید فروتن
چرا اینقدر دوست داریم دنیا به پایان برسد؟
پیام فروتن
رییس حوزه هنری همدان:

 طرح "از خرداد تا بهمن" در حوزه هنری استان اجرا می شود

طرح "از خرداد تا بهمن" هر ماه به معرفی یکی از بخش‌های فعالیت این حوزه در استان و همچنین برخی از کارهای انجام‌شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان خواهد پرداخت | سینماهایی که تا پیش از این مستقیماً توسط حوزه هنری استان اداره می‌شد چندسالی است که به موسسه سینمایی بهمن‌سبز سپرده شده و از اختیار حوزه هنری استان خارج شده است.
وزیر ارشاد: معصومی همدانی تجلی علم و دانش است

 آیین نکوداشت مفاخر اردیبهشت استان برگزار شد

معصومی همدانی در آئین اردیبهشت مفاخر استان و نکوداشت خود گفت: جامعه به سمت حرکت در مسیر متخصص‌پروری است | قرین شدن نکوداشت دانشمند اندیشمند و ژرف اندیش دکتر معصومی همدانی در برنامه اردیبهشت مفاخر استان، با روز 25 اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان و ادب فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی را به فال نیک می گیریم.
استاندار همدان:

 دانشکده هنرهای دیجیتالی در همدان راه اندازی می شود

استاندار همدان با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی در این استان، گفت: نخستین آورده این جشنواره راه اندازی دانشکده هنرهای دیجیتالی در همدان است | باید از سه رویدادی که امسال در همدان برگزار می شود برای تبلیغ ظرفیت های استان در کشور بهره گرفت تا این استان مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.
در جمع اصحاب رسانه استان؛

 پوستر نخستین جشنواره ملی پویانمایی در همدان رونمایی شد

با حضور اصحاب رسانه، استاندار همدان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان از پوستر نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی کشور رونمایی شد | 9 پنل آموزشی در روز دوم و سوم این جشنواره در دهکده گنجنامه برگزار می شود که از توان علمی اساتید مطرح کشور در این دوره های آموزشی استفاده می شود.
معاون فرهنگی حوزه هنری همدان:

 ۱۸ برنامه ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی در همدان برگزار می شود

معاون فرهنگی حوزه هنری همدان از برگزاری 18 برنامه ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی در همدان خبر داد | هفته هنر جشنی برای هنرمندان است و امکانی را فراهم می‌سازد تا حوزه هنری فعالیت‌ها و ماهیت خود را به خوبی معرفی کند تا هنرمندان و جامعه عموم از آن بهره‌مند شوند | 11 کتاب در حوزه هنری همدان در حال تدوین و انتشار است.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی همدان:

 ۱۰ کتابخانه مجری طرح کتابخانه گردی در استان اعلام شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اسامی 10 کتابخانه اجرای طرح کشوری کتابخانه گردی در همدان را اعلام کرد | با توجه به معرفی کتابخانه‌های عمومی منتخب استان جهت اجرای طرح کشوری کتابخانه‌گردی در روز 17 اسفندماه که به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار خواهد شد
شاعر و محقق فرهنگ عامه:

 فرهنگ بومی، زبان مادری و گویش محلی انتقال دهنده باورها و سنت های مردم است

موضوع فرهنگ و گویش بومی بسیار مهم است و این مهم را باید بااجرای برنامه هایی فرهنگی، آموزشی مانند قصه گویی، شعر خوانی و اجرای نمایش با گویش بومی همدانی، چاپ کتب متناسب با فرهنگ بومی و برگزاری کلاس های آموزشی با بهره مندی از اساتید این حوزه زنده نگه داشت و ترویج داد.
مدیر کل میراث فرهنگی همدان:

 حدود ۱۰ درصد مشاغل دنیا در حوزه گردشگری است/ لالجین همدان کوچکترین شهر جهانی صنایع دستی جهان

شهر لالجین همدان به عنوان کوچکترین شهر جهانی صنایع دستی است وقتی داوران بین المللی در بهار سال گذشته حضور پیدا کرده بودند برق را در چشمان آنها دیدیم و روزی که بازدید کردند مطمئن بودیم لالجین جهانی شود بنابراین 6 درصد جمعیت شاغل ما در صنایع دستی فعالیت می کنند و 8 درصد صادرات ما در مبدا ورود به استان مربوط به حوزه صنایع دستی است.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

 حمایت نمایندگان همدان از فعالیت همدانی های ساکن تهران در مسیر توسعه همدان/ انحصار و تهجر موجود در همدان باید شکسته شود

نیاز داریم که همدانی های مقیم تهران دور هم جمع شوند علاوه بر این که باید برنامه های دیگر هم داشته باشیم زیرا استان های دیگر اجتماع قدرتمندی دارند و امروز می بینیم که اجتماع امروز دارد به بار می نشیند هر چند اولین مساله دیدار است اما پس از آن باید برنامه ریزی های دیگر نیز انجام شود.
عضو هیئت مدیره مناطق نمونه گردشگری کشور:

 صنعت گردشگری منافع عمومی بسیاری دارد / ما همدانی ها کمتر برای شهر خود تبلیغ کرده ایم

هنوز خیلی از افراد نمی دانند فاصله تهران تا همدان حدود ۲ تا ۳ و نیم ساعت است و با توجه به مشکلات آب و هوایی تهران همدان بهترین شهر برای تفریح است از این رو ما باید بتوانیم برای شهر خود مبلغ خوبی باشیم و آن چیزی که شایسته است را ابراز کنیم زیرا با توجه به مشکلات شهر ما شهری فرهنگی است.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات همدان:

 همه ما باید سفیران گردشگری همدان باشیم

اکنون فرصتی فراهم شده که همدان در سال ۲۰۱۸ میزبانی دو رویداد بزرگ را دارد که یکی از آنها میزبانی اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری است که پس از ۴۰ سال نوبت آن به همدان رسیده است رویداد دیگر پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸ می باشد بنابر این همه ما باید سفیران گردشگری همدان باشیم.
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان خبر داد:

 همدان میزبان چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸

تا کنون سیصد نفر از اعضای این مجمع جهت حضور در همدان اعلام آمادگی کرده اند و محل اجلاس نیز مشخص شده به طوری که هتل بین المللی باباطاهر را به عنوان محل این اجلاس در نظر گرفته ایم. شعار ما شعار گردشگری است و باید از این فرصت استفاده کنیم و همه وظیفه داریم همدان را تبلیغ کنیم.
رئیس هیئت مدیره انجمن همدانی های ساکن تهران مطرح کرد:

 کمک به جوامع محلی در حفاظت و نشر میراث فرهنگی شهر همدان از اهداف مهم انجمن هگمتانه

در بیشتر موارد هدف از شکل‌گیری چنین مکانی پیشرفت قومیت می باشد هرچند در برخی مواقع به امور مختلف هم نظر دارند. انجمن همدانی های ساکن تهران نیز قرار است در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری برای رونق، آبادانی و پیشرفت شهر همدان تلاش کند که امیدواریم در راستای اهداف تعیین شده به نحو احسن موجبات پیشرفت بیش از پیش استان و نیز همدلی همدانی های ساک
در پنجمین جلسه ماهیانه انجمن همدانی های ساکن تهران مطرح شد؛

 همدان میزبان چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری و پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸

آثار باستانی موجود در این شهر و طبیعت بکر آن موجب شده تا این شهر را به منطقه ای جذاب برای گردشگری بدل کند علاوه بر این که بزرگان و فرهیختگان بسیاری از این خطه برخاسته اند که در تاریخ ایران شناخته شده اند که از جمله می توان به ابوعلی سینا، عین القضاه همدانی، باباطاهر و بسیاری دیگر از سخنوران و دانشمندان نام برد و همیشه مهد علم و فرهنگ بوده است.
از لالجین تا کیش | در گفتگو با ایرج گلزاری مطرح شد:

 ضعف آموزش سفالگری گریبان‌گیر هنر لالجین/مصرف سرب سلامت سفالگر را نشانه گرفته

ایرج گلزاری جمیل پایه‌گذار سفالگری درجزیره کیش است. او پس از سال‌ها فعالیت به تازگی آموزشگاه و کارگاه خود را تعطیل کرده است | در این گفت‌وگو مروری داریم بر 10 سال فعالیت سفالگری و آموزش گلزاری در جزیره کیش و نیز مشکلات سفالگری را از لالجین تا کیش از زبان او می‎خوانیم |از نخبه‌های اقتصادی و هنری در اتاق فکر برنامه‌ریزان هنرلالجین استفاده شود.
در دیدار نماینده همدان با معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد مطرح شد؛

 ارتقای کمی و کیفی و رونق مطبوعات محلی نیازمند حمایت مسئولان/ دعوت از سلطانی فر برای سفر به همدان

نمایندگان مجلس از طرح ها و برنامه های وزارتخانه در راستای حمایت از اصحاب رسانه و خصوصا مطبوعات حمایت های لازم را خواهند داشت و امیدواریم وزارت ارشاد نیز مطبوعات همدان را ویژه ببیند، چرا که شرایط بد اقتصادی مشکلات زیادی برای این عزیزان ایجاد کرده است | امیدواریم با حمایت معاون مطبوعاتی وزیر مشکل نبود مکان مناسب برای رسانه های همدان رفع شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

 طرح نشاط اجتماعی ویژه مادران کتابخوان در همدان برگزار می شود

طرح نشاط اجتماعی ویژه مادران کتابخوان با هدف رونق معرفی کتاب و کتابخانه در کانون خانواده و ایجاد حلقه‌های مطالعاتی همگانی از جمله این طرح‌ها است | در راستای ارتقا سواد فرهنگی در تلاشیم که جامعه عشایری را نیز به عنوان حلقه سوم جامعه هدف به جامعه شهری و روستایی تحت پوشش خدمات کتابخانه‌ای قرار دهیم.
برای همیاری و همدلی با کودکان زلزله؛

 صدیق تعریف خواننده پرآوازه موسیقی سنتی به همدان می آید

استاد صدیق تعریف هفتم اسفندماه در سالن ابن سینای اداره ارشاد همدان به اجرای برنامه خواهد پرداخت | کنسرت گروه نوروز در همدان به صورت خیریه خواهد بود و در آمد حاصل از فروش آن به طور کامل در برای زلزله زدگان صرف می شود | این اولین بار است که استاد تعریف در همدان برنامه اجرا می کند.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری:

 ۱۳ فیلم جشنواره فجر در همدان اکران می شود

فیلم‌های جشنواره فجر در دو نوبت صبح و عصر در همدان اکران خواهد شد | پیش‌فروش اینترنتی از پنج‌شنبه راه‌اندازی می شود | در نوبت صبح که با عنوان «سیمرغ و پروانه» برای نمایش کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است، دانش‌آموزان مدارس به ویژه حاشیه شهر حضور خواهند داشت.
مدیرکل ارشاد استان خبر داد:

 اکران ۱۷فیلم جشنواره فجر در سینماهای همدان

فیلم‌های جشنواره فجر از ۱۴ تا ۲۲ بهمن ماه و همزمان با تهران در همدان اکران خواهد شد و اکران فیلم‌ها در سینماهای قابل دسترس مردم یعنی قدس و فلسطین انجام می شود تا کیفیت نیز بهتر باشد | امسال اکران فیلم‌های فجر در استان‌ها از سوی دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پیش‌بینی شده است.
  اخبار داغ

 توصیه صبا راد به سردار آزمون

 مردم هنوز خودرو نخرند

 معمای ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 خودکشی دانش‌آموز دبستانی در فارس

 تحصیل ۴۳۰ هزار دانش‌آموز پناهنده در ایران

 تشویق تیم ملی توسط نمایندگان در استادیوم آزادی

 فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه ۹۷

 63 جسد سانحه هوایی یاسوج شناسایی شد

 دلیل عدم حضور کارلوس پویول در تلویزیون!

 روز هفتم جام ۲۱ در قاب تصویر

 دستگیری یک متهم دیگر در رابطه با حادثه ایرانشهر

 شهادت ۲ مرزبان در مرز زابل در درگیری تروریستی

 استرالیا و دانمارک به تقسیم امتیاز رضایت دادند

 دیوار دفاعی ایران، مستحکم‌ترین دیوار ۲۰۱۸

 پیج داور ایران و اسپانیا هک شد

 صدرالدين شجره كه بود؟

 محسن رضایی: پیروزی، به گل زدن نیست

 ارتباط آرتروز در بارداری و ریسک زایمان زودهنگام

 پرطرفدارترین عینک‌های آفتابی در ایران

 فهرست آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی

 «نه» تمام عیار اصلاح طلبان به مذاکره با آمریکا

 افزایش خانوار‌های تک نفره در ایران

 اینفوگرافیک؛ افزایش صادرات کالا در ۲ ماهه نخست

 حاجی بابایی: اصولگرایان صاحب دارند

 عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ عشق خواهرانه

 برادران قاتل: خواهرمان را با روسری خفه کردیم!

 برخورد اتوبوس ولوو با پژو دو کشته داد

 ابلاغ افزایش ۱۵ درصدی قیمت گاز

 ابتکار: تماشای بازی در ورزشگاه چیز دیگری است

 جو آرام و آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشور

 بازگشت ۱۷ صیاد ایرانی ربوده شده به کشور

 اینفوگرافیک: وضعیت کسب‌وکار‌های اینترنتی در ۹۶

 پرویز پرستویی: بر سر حرفی که زدم هستم

 امروز طولانی‌ترین روز سال است

 دو مرزبان هنگ مرزی زابل شهید شدند

 زمان دریافت کارت کنکور ۹۷

 مجید صالحی در کنار همسر و دو قلوهایش

 آزمون: مردم ناراضی باشند، به تیم ملی نمی‌آیم

 روزنامه اطلاعات: شریعتی، دختران را باحجاب کرد

 تاثیرات کمپین «علی کریمی» در فضای رسانه‌ای

 بررسی «CFT» در مجلس منتفی شد

 دخل و خرج ایرانیان برای حضور در جام جهانی

 جهانگیری: مردم مایوس، شاید پرخاشگری کنند

 چرا باید کیهان از جیب مردم هزینه بتراشد؟

 صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته‌ای نروژ بازدید کرد

 آزمون: مردم ناراضی باشند، به تیم ملی نمی‌آیم

 ترامپ، توقف جدایی فرزند مهاجران را امضا کرد

 شب تلخ عادل

 نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند

 عکس|بالاخره درب استادیوم آزادی به روی بانوان باز شد

بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان ایران/2 مهر 1394 ساعت 16:11
بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 مهر 1394 ساعت 16:9
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:10
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 آبان 1392 ساعت 22:34
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/29 آذر 1391 ساعت 22:33
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شرکت‌ها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir