تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌ها | انتخابات ۹۶تلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
روزگار بی فروغ سینماها در مهد تاریخ و تمدن
وضعیت سینمای همدان در یک‌نما
فریده حسینی فرزام
کمند همدانی‌ها در سنگلچ افتاد
احسان زیورعالم*
موسیقی اصیل؛ مایه تقویت فرهنگ ایرانی
هادی فیض منش*
در این سینما امید و نشاط نیست
مجید فروتن
چرا اینقدر دوست داریم دنیا به پایان برسد؟
پیام فروتن
با معرفی نفرات برتر؛

 نخستین جشنواره خوشنویسی محیط زیست همدان به کار خود پایان داد

در این جشنواه 82 اثر از هنرمندان 10 استان همدان، کردستان، کاشان، قم، اصفهان، ایلام، خوزستان، مرکزی، تهران و گیلان با تأیید هیئت داوران پذیرفته شد و با ارزیابی و گزینش صورت گرفته توسط هیئت داوران آثار برتر هریک از رشته‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و نقاشی خط معرفی شدند.
دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد:

 ارزیابی ٦٧ نمایشنامه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

ارزیابی۶۷ نمایشنامه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به اتمام رسید | مطابق فراخوان ده نمایشنامه نویس برگزیده همراه با نظرات مشورتی سه داور، تغییرات لازم در نمایشنامه های منتخب را در یک پروسه همکاری مشخص انجام خواهند داد | نمایشنامه های برگزیده مرحله اول مورد ارزیابی نهایی قرار خواهند گرفت.
مدیرکل حفاظت محيطزيست استان خبر داد:

 ارسال ۸۲ اثر از ۱۰ استان به جشنواره خوشنویسی محیط زیست همدان

آثار پذیرفته شده در این جشنواره از 10 استان همدان، کردستان، کاشان، قم، اصفهان، ایلام، خوزستان، مرکزی، تهران و گیلان هستند که در مجموع 82 اثر از 53 هنرمند در جشنواره و نمایشگاه شرکت دارند | نمایشگاه آثار به صورت اکسپو است و علاقه مندان می توانند تابلوهای خوشنویسی مورد دلخواه خود را از صاحبان اثر خریداری کنند.
در مجتمع ابن سینا همدان؛

 اولین کنسرت هنرجویان آموزشگاه موسیقی سلمک برگزار شد

برای اولین بار در استان همدان گروهی متشکل از 19دفنواز به اجرای تخصصی ساز دف به صورت پلی ریتم به مدت پانزده دقیقه پرداختند، که شروع بسیار خوبی در اجرای تخصصی و گروه نوازی دف در موسیقی استان همدان خواهد بود | اجرای گروه دف نوازان ایقاع مورد استقبال بی نظیر هنردوستان قرار گرفت.
به همت حوزه هنری استان:

 جدیدترین آثار دانش‌نامه همدان چاپ شد

این آثار به همت حوزه هنری استان همدان و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است که تصویر روی جلدشان را زینب مهدیان‌نسب طراحی کرده و صفحه‌آرایی آن بر عهده خلیل‌الله بیک‌محمدی بوده است | این آثار در شمارگان 1100 نسخه و در چاپخانه سبزآرنگ به زیور چاپ آراسته شده‌اند.
معاون اداره کل ارشاد:

 بلیت سینما در همدان نیم‌ بها ‌شد

به مناسبت روز ملی سینما و همزمان با سراسر کشور، بلیت سینماهای همدان از ١٩ شهریور تا هفتم مهرماه، نیم ‌بها است | همزمان با هفته سینما فیلم سینمایی 'زیر سقف دودی' و فیلم سینمایی 'من و شارمین' در سینما قدس همدان اکران می‌شود و سالن شماره 2 سینما قدس نیز 'رگ خواب' را برای علاقه‌ مندان اکران می کند.
با حضور استاندار:

 بنیاد ایران‌شناسی در همدان افتتاح شد

حمایت‌های سخت افزاری استان‌ها معمولا با استانداری و اداره‌های دولتی شهر است که در بنیاد ایران شناسی، معاونت پژوهشی است که راهبر فعالیت‌های علمی و پژوهشی را در شعب استان هدایت و در بخش اداری و مالی نیز اداره‌کل حوزه ریاست و روابط عمومی رابطان این بنیاد هستند | بزرگان و مفاخر همدان باید به‌صورت وسیع‌تر به دنیا معرفی شود.
معاون ارشاد همدان:

 نخستین جشنواره استانی چاپ و تبلیغات در همدان برگزار می‌شود

این برنامه به‌منظور تجلیل و پاسداشت از فعالان و پیشکسوتان عرصه چاپ و نشر و نیز تشویق و ترغیب آنان برای توسعه این صنعت مهم در همدان برگزار می‌شود | تا کنون ٥٧ اثر در بخش افست،٥١ اثر در بخش طراحی، ٢٤ اثر در بخش صحافی، ٢٣ اثر در بخش دیجیتال، ٩ اثر در بخش سیلک و ٦ اثر در بخش جعبه‌سازی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
همزمان با روز همدان؛

 انجمن فرهنگی «هگمتانه» در تهران رسماً آغاز به کار کرد/ همدانی های ساکن تهران صاحب انجمن شدند

تشکیل انجمن‌های قومیتی در مرکز به معنی تشکیل یک محیط سالم در راستای معرفی چهره های برتر، شاخص و نیز معرفی پتانسیل های منطقه است | مراسم افتتاحیه و آغاز به کار انجمن همدانی های ساکن تهران «هگمتانه» همزمان با روز همدان، با حضور جمعی از مردم، هنرمندان و مسئولان همدانی ساکن تهران در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد.
همزمان با روز همدان؛

 هنرمندان همدانی برای نجات میدان تاریخی شهر دست به قلم شدند

پرویز پرستویی، هانیه توسلی، امیرشهاب رضویان و دکتر پرویز اذکایی و تعدادی از هنرمندان همدانی این بار برای نجات میدان تاریخی شهر و تصحيح نقشه ميدان مركزی همدان دست به قلم شدند | تخریب محوطه میدان مركزی همدان، پاك كردن بخشی از تاریخ معماری شهرسازی ایران و حافظه‌ تاریخی شهر همدان است.
در همایش هفته فرهنگی همدان:

 بزرگداشت قباد شیوا در همدان برگزار می شود

تشکل-های غیردولتی حوزه میراث و گردشگری تصمیم گرفتند یکم تا هفتم شهریور را با نام هفته فرهنگی همدان نامگذاری کنند و برنامه های گوناگونی را در قالب همایش هفته فرهنگی همدان برگزار کنند. برگزاری اولین جشنواره گردشگری با اسب، برگزاری اولین همایش همدانشناسی از جمله برنامه هایی بود که غیر دولتی ها در سال های گذشته برگزار کردند.
معاون امور فرهنگی و جوانان استان مطرح کرد:

 عملکرد ضعیف دستگاه‌های فرهنگی همدان در حوزه ازدواج

تمایل جوانان به ازدواج نشان دهنده کم‌کاری دستگاه‌های فرهنگی در حوزه ازدواج است و دستگاه‌های فرهنگی در حوزه ازدواج ضعیف عمل کرده‌اند | همدان دومین استان کشور در تشکیل خانه‌جوانان در راستای تسهیل فعالیت‌های سمن‌ها و حوزه جوانان است | 3 هزار کارمند مجرد در استان وجود دارد ضمن اینکه 45 درصد از کارمندان به ازدواج تمایلی ندارند.
رئیس انجمن هگمتانه تهران خبر داد؛

 «هگمتانه» انجمن همدانی‌های ساکن تهران مجوز فعالیت گرفت/ نخستین جلسه انجمن یکم شهریور همزمان با روز همدان

نخستین جلسه انجمن فرهنگی هگمتانه همزمان با روز همدان با حضور چهره های مطرح همدانی، همدانی های ساکن تهران، علاقمندان به تاریخ و فرهنگ پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و اعضای سایر انجمن های فعال کشور در تهران برگزار خواهد شد | زمان سلسله جلسات ماهانه انجمن فرهنگی شعردوستان هگمتانه چهارشنبه های اول هر ماه برگزار می شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

 یکم شهریورماه، عضویت در کتابخانه ‌های همدان رایگان است

با هماهنگی انجام شده با معاونت توسعه کتابخوانی و کتابخانه‌ های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، عضویت در کتابخانه ‌های عمومی استان همدان به مناسبت روز همدان به صورت رایگان انجام می شود و تنها پنج هزار ریال برای صدور کارت از افراد دریافت می‌شود.
مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور:

 نمایشگاه اسناد و عکس‌های تاریخی "همدان قدیم" برگزار می شود

به مناسبت یکم شهریور، روز همدان و با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری نمایشگاه اسناد و عکس‌های تاریخی با عنوان «همدان قدیم» در فرهنگ‌سرای تاریخ و تمدن برگزار می‌شود | در این نمایشگاه ۶۰ قطعه عکس تاریخی مربوط به پیشینه تاریخی و فرهنگی مردم همدان به مدت ۱۰ روز از ۲۷ مرداد تا ۷ شهریور در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
مدیر انجمن سینمای جوانان استان خبر داد:

 حضور همدانی‌ها با ۱۰ فیلم در جشنواره فیلم‌سازان جوان کرمانشاه

فیلم‌سازان جوان همدانی در بخش مسابقه جشنواره منطقه‌ای "شبدیز" با فیلم‌سازان ۱۱ استان کشور رقابت خواهند کرد | با اعلام نهایی اسامی پذیرفته شدگان جشنواره منطقه‌ای کرمانشاه، مسافران همدانی جشنواره شبدیز مشخص شدند | جشنواره منطقه‌ای کرمانشاه (شبدیز) با حضور 11 استان کشور از 22 لغایت 25 شهریور ماه در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود.
به همت آموزشگاه آزاد موسیقی «سلمک»:

 کارگاه آموزشی «دَف در موسیقی ایرانی» در همدان برگزار می‌شود

به همت آموزشگاه آزاد موسیقی «سلمک»، کارگاه آموزشی "دَف در موسیقی ایرانی" با حضور دو تن از اساتید و اسطوره‌های ساز دف کشور در همدان برگزار می‌شود | برای تدریس در این کارگاه از دوتن از اسطوره‌های ساز دَف کشور استاد "سلامیه" و استاد "خاک طینت" برای شرکت در این دوره دعوت شده است.
در مراسمی با حضور جمعی از نوازندگان صورت گرفت:

 تجلیل از رضا جمشیدیان، پایه‌گذار آموزش موسیقی کودک

کاری که رضا جمشیدیان انجام داده و امروز نتیجه آن را می‌بینیم تا آخر عمر برای این بچه‌ها باقی می ماند و آنها برای همیشه از این عواطف استفاده خواهند کرد و این عواطف الزام تفسیر را به وجود خواهد آورد و این الزام باعث می‌شود آدم‌ها فردیت خود را کشف کنند | تا 12 سالگی فرصت داریم موسیقی یاد بگیریم، اگر یاد گرفتیم که هیچ اگر نه دیگر یاد نخواهیم گرفت.
عضو هیأت مدیره اتحادیه محصولات فرهنگی همدان اعلام کرد:

 فعالیت بیش از ۵۰ واحد صنفی کانون آگهی و تبلیغات در همدان

هم اکنون در شهر همدان بیش از 50 واحد صنفی کانون آگهی و تبلیغات توانمند و پویا با بهره گیری از مدیران و پرسنل مجرب و متخصص تحت پوشش اتحادیه محصولات فرهنگی استان همدان در حال فعاليت می باشند و از خدمات و حمایت های این اتحادیه استفاده می شود | فعالیت اصلی این رسته، تهیه و تنظیم و مشاوره و اجرای برنامه های تبلیغاتی و روابط عمومی می باشد.
به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان:

 نهمین شب "آواز هگمتانه" در همدان برگزار می‌شود

همین شب آواز هگمتانه" به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان با هنرنمایی گروه موسیقی "حافظ" در همدان برگزار می‌شود | این مراسم جمعه 20 مردادماه با حضور هنرمندان و علاقمندان به این هنردر تالار فجر همدان واقع برگزار می‌شود | برنامه نقد کتاب "هفته اگر هشت روز بود" شنبه 14 مردادماه در حوزه هنری استان برگزار می شود.
  اخبار داغ

 حاجی‌ بابایی: سخنرانی روحانی، کوبنده بود

 گوگل رسما مالک جدید «اچ تی سی» شد

 اعزام برخی مداحان به خارج از کشور

 آقای رامبد جوان، خندوانه یا دورهمی خانوادگی؟

 رضایی: پولی از ایران به سوریه و عراق نمی‌رود

 انجام تمامی پروازها، طبق ساعت رسمی کشور

 واکنش رهبر انقلاب به نطق رئیس جمهور آمریکا

 فوتی های حادثه مسافرخانه قم به 5 نفر رسید

 تنها استانی که کتاب درسی رایگان توزیع می‌کند

 نتایج ارشد علوم پزشکی اعلام شد

 اطلاعیه پلیس به مناسبت ماه محرم

 صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 30شهریور 96

 اعمال دهه اول محرم

 مرگ دردناک موتورسوار زیر چرخ کامیون

 فیلترینگ مستند «انقلاب جنسی» رفع شد

 زمان تغییر ساعت رسمی کشور

 منصوریان استعفا کرد

 نبرد منصوریان و قلعه‌نویی برنده نداشت

 چه کفشی برای پیاده‌روی بپوشیم؟

 حواشی نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 دیدار ضرغامی و حسین کروبی!

 حاشیه مهمتر از متنِ اجرای حکم قاتل آتنا!

 نقد عملکرد تلویزیون در پوشش صحبت‌های ترامپ

 پست اینستاگرامیِ روحانی از نیویورک

 قوانین دریافت ویزای آمریکا، سخت‌تر می‌شود

 زمان معرفی وزرای پیشنهادی علوم و نیرو به مجلس

 فیلم مستند «انقلاب جنسی» توقیف شد

 ضرورت جمع آوری طبل ها از عزاداری ها

 محسن رضایی، میهمان امشب «گفتگوی ویژه خبری»

 با اسکناس 500 تومانی خداحافظی کنید

 مرگ 55 هزار ایرانی با موتورسیکلت

 دعوت رامبد جوان از مردم برای تماشای آخرین قسمت خندوانه

 زمان پخش زنده سخنرانی روحانی در سازمان ملل

 آغاز جشن شکوفه‌ ها برای یک میلیون کلاس اولی

 سعید مرتضوی به روايت قاضی كهريزک

 کوچ سپرده های بانکی مردم به بازار مسکن

 روحانی در دیدار نخست وزیر نروژ چه گفت؟

 روحانی: مذاکره با آمریکا معنا ندارد

 طوفان ایرانی‌ها در توئیتر: «ترامپ دهانت را ببند»

 عکس |قاتل آتنا اصلانی اعدام شد

 صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 29 شهریور 96

 «صیاد» برای اعتبار چک به شبکه بانکی آمد

 خودروی ویژه و عجیب ترامپ در کاخ سفید

 دو زن در تهران شهردار مناطق شدند

 زمان آغاز ثبت نام دانشجویان در پیاده روی اربعین

 اعلام نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

 معلم فداکار، دخترک را از چنگ آدم ربا نجات داد

 سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌شود

 بازگشت رسمی ایران به رنکینگ جهانی شطرنج

 قلعه نویی: مدیران مملکت از آقای مجری می‌ترسند

بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان ایران/2 مهر 1394 ساعت 16:11
بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 مهر 1394 ساعت 16:9
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:10
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 آبان 1392 ساعت 22:34
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/29 آذر 1391 ساعت 22:33
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شرکت‌ها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir