پایگاه خبری تحلیلی "همدان پرس" نخستین رسانه آنلاین استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
تالار قرآن همدان بدنبال تفکری عظیم شکل گرفت
حمیدرضا طبی مسرور*
تحقق شهر دانش بنیان، تغییر نگاه مدیران را می طلبد
نرگس نوراله‌زاده*
  گفتگو
شهرداری‌ها در مدیریت شهری از نظرات نخبگان استفاده کنند
گفت و گو با ابراهیم کارخانه‌ای*
  گزارش
حمایت همه جانبه شهرداری همدان از ورزش همگانی و قهرمانی
شهردار منطقه یک همدان اعلام کرد:

 استانداردسازی پرترددترین پیاده‌رو با ۱۶ میلیارد اعتبار

از مهرماه سال جاری استاندارد سازی اجرای پیاده رو خیابان بوعلی با اعتبار شانزده میلیارد و چهارصد میلیون ریال آغار شده است | در ابتدا تمامی زیر ساختهای قدیمی جمع آوری شده و زیرساختهای جدید جایگزین می گردند که خوشبختانه در این بخش پروژه با سرعت مناسبی در حال پیشرفت است که فاز اول آن به طور کامل به اتمام رسیده است.
در نشست با اعضا شورای شهر همدان؛

 فرماندار همدان خواستار تسریع در تکمیل طرح موزه میدان امام شد

فرماندار همدان خواستار تسریع در تکمیل طرح موزه میدان امام خمینی (ره) همدان شد و گفت: با توجه به اجرای برنامه‌های مهم در پیاده راه میدان امام این طرح باید زودتر تکمیل شود | گودال بزرگ و نیمه کاره در مرکز میدان تاریخی و اصلی شهر دارای جلوه خوبی در دید شهروندان نیست | نهضت توجه به مناطق کمتر برخوردار احیا شده است.
معاون تدوین قوانین معاونت حقوقی ریاست جمهوری در صحن شورا؛

 آگاهی‌ها نسبت به قوانین و مقررات کم است

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری با بیان اینکه قوانین و مقررات به منظور تعیین حدود اختیارت تدوین می‌شوند، گفت آگاهی‌ها نسبت به قوانین و مقررات، کم است | گاهی با برخی آسیبها مواجه می شویم که اگر به موقع شناسایی نشوند، دچار مشکلاتی در حوزه نظام قانون و هویت رفتارها خواهیم شد.
همزمان با آغاز بارش‌ها؛

 پرسنل و ماشین‌آلات شهرداری همدان در آماده‌باش کامل هستند

همزمان با آغاز موج جدید بارش‌ها در استان پرسنل و ماشین‌آلات برف‌روب شهرداری همدان در آماده‌باش قرار گرفتند | شهروندان در مواقع بارش و یخبندان معابر تا حد امکان از تجهیزات زمستانی شامل زنجیر چرخ و لاستیک‌های یخ‌شکن برای خودروهای خود استفاده کنند و توجه ویژه به گزارش‌های هواشناسی و اخطاریه‌ها داشته باشند.
در آیینی؛

 بلوار بعثت همدان به‌نام سردار شهید سلیمانی مزین شد

بلوار بعثت شهر همدان به‌نام سپبهد شهید قاسم سلیمانی مزین و در آیین با حضور جانشین فرمانده سپاه استان، فرماندار و شهردار رونمایی شد | پس از شهادت سپهبد سلیمانی نامگذاری بلواری به نام این شهید در دستور کار قرار گرفت که پس از تبادل نظر و بحث و بررسی اعضای شورای شهر همدان بلوار بعثت انتخاب شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر خبر داد:

 آغاز جلسات بررسی تعرفه پیشنهادی عوارض سال ۹۹ شهرداری همدان

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان از آغاز جلسات بررسی دفترچه تعرفه پیشنهادی عوارض محلی سال ۱۳۹۹ شهرداری همدان خبر داد | بر اساس اجرای ماده ۳۰ آئین نامه مالی شهرداری‌ها، هر شهرداری باید دارای تعرفه‌ای باشد که در آن تمامی درآمدهای شهرداری که با آن وصول یا دریافت می‌شود، درج شود.
در صحن شورای شهر همدان مصوب شد؛

 تغییر نام بلوار بعثت همدان به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی

پیرو شهادت افتخار آمیز سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکای جنایتکار و تروریست و در راستای ادای دین به این سرباز مخلص ولایت و وطن پس از تبادل نظر و بحث و بررسی اعضای شورا مقرر شد، بلوار حدفاصل زیرگذر پژوهش تا زیرگذر پیامبر اعظم (ص) به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شود.
رئیس شورای شهر همدان:

 ۳۰ دستگاه اتوبوس شهری به بخش خصوصی واگذار می شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تصویب واگذاری ۳۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل‌ونقل عمومی به بخش ‎‌خصوصی در صحن شورا خبر داد | واگذاری این تعداد دستگاه اتوبوس باید با انجام مراحل قانونی، کارشناسی و مورد تأیید وزارت کشور انجام گیرد و همچنین سازوکار مزایده در واگذاری این اتوبوس‌ها نیز باید به شورای شهر، ارائه شود.
در صحن شورا مصوب شد؛

 نامگذاری میدانی د‌‌‌ر همد‌‌‌ان به‌ نام شهید سپهبد‌‌‌ قاسم سلیمانی

نامگذاری مید‌‌‌ان یا معبری در همدان به‌ نام سرد‌‌‌ار شهید سپهبد‌‌‌ قاسم سلیمانی در صحن شورا مصوب شد | گرد‌‌‌ان از دیگر مصوبه صحن شورا را آماده سازی سطح شهر از جمله نصب بنرها، پرچم و سیاه پوش کردن سطح شهر و همکاری د‌‌‌ر برگزاری آئین‌‌های سوگواری، برنامه‌ریزی و اجرا برشمرد.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی شورا:

 نیروهای قراردادی شهرداری همدان ساماندهی می‌شوند

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان از عملیاتی شدن ساماندهی نیروهای قراردادی شهرداری همدان تا پایان امسال خبر داد | با اجرای این دستورالعمل، عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد بدون کاهش مزایایی فعلی آنان و امنیت شغلی کارکنان قراردادی محقق می‌شود.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

 شورای شهر همدان طرح حمایت از افشاکنندگان فساد را مصوب کند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خواستار تصویب طرح حمایت از افشاکنندگان فساد (سوت زنی) از سوی شورای شهر همدان شد | استفاده مستقیم از بدنه اجتماعی برای نظارت بر عملکرد متولیان امور، هم می‌تواند راه مبارزه با مفاسد را تسهیل کند و هم می‌تواند اعتماد از دست رفته را به مردم باز گرداند.
معاون خدمات شهری شهرداری همدان اعلام کرد:

 اجرای جداره سازی صنوف پیاده‌راه‌بوعلی با اعتبار ۲٢٠ میلیون

جداره سازی و نصب تابلوهای سردرب مغازه ها و صنوف پیاده راه بوعلی با اعتباری بالغ بر ۲٢٠ میلیون تومان اجرا می شود | نمای بیرونی بناهای شهری در زمان طولانی و بر اثر روند ساخت و سازهای متوالی در شهر شکل می گیرند و آنچه در معماری امروز خیابان بوعلی اتفاق افتاده است حاصل ساخت و سازهای ناهماهنگ با یکدیگر و همچنان ناهمگون با سابقه تاریخی است.
نایب رئیس شورای شهر همدان:

 شهرداری هرچه سریع‌تر به ظلم خود در حقِ دوره‌گردها پایان دهد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه سازمان پسماند شهرداری همدان در حق و حقوق دوره‌گردان، کاسبان و مغازه‌داران ضایعاتی ظلم می‌کند؛ گفت: این مجموعه باید هرچه زودتر به ظلم خود نسبت به این قشر ضعیف و زحمتکش جامعه، پایان دهد | هیچ‌گونه بازار رقابتی برای این مهم وجود ندارد و متأسفانه این انحصار توسط سازمان پسمان شهرداری ایجاد شده است.
رئیس مرکز مطالعات شورای شهر همدان:

 تردد مجدد خودروها در پیاده راه اکباتان طرحی غیرکارشناسی است

بازگشایی پیاده راه اکباتان به روی خودروها طرحی غیرکارشناسی است و هزینه های صرف شده را هدر می دهد | ایجاد یک بستر و محور فرهنگی برای تردد پیاده، فضایی بی‌نظیر در شهر را فراهم ساخته و ضمن افزایش ضریب ایمنی تردد باعث ایجاد سرزندگی و نشاط اجتماعی و فراهم شدن دیدارهای چهره به چهره با تعاملات اجتماعی شده است.
نایب رئیس شورای شهر همدان؛

 ۱۰۰ میلیارد اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس‌ تصویب شد اما اجرا نشد!

نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه 6 ماه پیش شورای شهر همدان، ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس‌ در راستای ارتقای وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی و در مجموع به‌منظور جذب منابع مالی و تجهیزات مصوب کرد، گفت: متاسفانه تاکنون در این زمینه شاهد اتفاقی در همدان نبوده ایم | واحد مدیریتی در شهرداری برای کاهش آلودگی هوا راه اندازی شود.
شهردار همدان:

 جشن شب یلدا در پیاده‌راه بوعلی همدان برگزار می‌شود

شهرداری همدان به منظور حفظ سنت‌های دیرینه جشن شب یلدا را در مناطق چهارگانه با محوریت کودکان برگزار خواهد کرد | به منظور توسعه جشن ها و مراسمات در سطح مناطق شهر، برنامه های مشابهی توسط شهرداری های مناطق و بعضی از فرهنگسراها پیش بینی و اجرا خواهد شد.
مطالبات مردم، دادستان را به صحن شورای‌شهر کشاند؛

 تشکیل ۳ شعبه تخصصی برای حل پرونده‌های شهرداری همدان

شصت‌وچهارمین صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور دادستان همدان، اعضای شورا و شهردار همدان با محوریت پیگیری مطالبات مردم در حوزه مدیریت‌شهری و رفع موانع قانونی برخی از مسائل شهری برگزار شد | ساکنان اطراف این پمپ بنزین بارها نسبت به طولانی شدن روند رسیدگی به شکایات و اعتراض های خود گلایه کرده‌اند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا اعلام کرد:

 تحقق ۴۲ درصدی بودجه عمرانی شهرداری همدان

تنها ۴۲ درصد بودجه عمرانی شهرداری همدان محقق شده است | طبق بودجه مصوب شورا در سال ۹۸ شهرداری باید درصد تحقق هزینه های عمرانی ۶۰ و هزینه های جاری ۴۰ درصد محقق می شد این در حالی است که در بودجه شش ماهه نخست سال جاری نسبت ۵۸ درصد هزینه های جاری به ۴۲ درصد هزینه های عمرانی کاملا معکوس عمل شده و این عملکرد نامساعد است.
رئیس شورای شهر همدان:

 المان‌های نوروزی در همدان به سمت ماندگاری هدایت شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اقدامات شهرداری برای آماده‌سازی شهر به‌منظور استقبال از نوروز، گفت: ساخت المان های نوروزی باید با جذابیت بیشتر و ابتکار همراه باشد و بخشی از آنها، ماندگاری داشته باشند | نظر بر این است که همه برنامه‌ دیده شوند؛ اما می‌طلبد که بر اجرای برنامه‌ها و جشن‌ها، نظارت صورت پذیرد.
گردان: کوتاهی شهرداری همدان موجب نارضایتی شورا شده است

 در شصت‌ودومین صحن شورای شهر همدان چه گذشت؟

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اقدام شهرداری در حوزه طرح تفکیکی «۳۶ هکتاری خضریان» گفت: کوتاهی شهرداری در اجرای این طرح و مصوبه موجب نارضایتی اعضای شورای شهر همدان شده است | چندین سال از پیگیری این زمین ها سپری می شود؛ در حالی که بر اساس تأکیدات شورا و مطالبه ساکنان این منطقه، اولویت‌های شهرداری باید بر مبنای سیاست‌های شورا پیش برود.
شورای شهر همدان/14 دی 1394 ساعت 5:14
  اخبار داغ

 انتقاد وزیرخارجه آلمان از سیاست‌های آمریکا

 تحویل ۱۵۰ پیکر شهدای سقوط پرواز ۷۳۷

 تصویری خاص از حضور روحانی در مناطق سیل‌زده

 عکس | وضعیت کودکان سیل‌زده‌ی سیستان و بلوچستان

 کاریکاتور؛ منزل صد ساله اوکازیون با وام فوری

 واردات گوشی ۲.۵ برابر شد

 لغو ۸۰درصد سفر‌های ورودی گردشگری به ایران

 مصرف گاز خانگی رکورد زد

 پاسخ روحانی به دردنامه هموطن بلوچ

 منابع و حذفیات کنکور ۹۹ اعلام شد

 جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران است

 بیش از ۲ میلیون دلار؛ حراج ماشین‌های بازیگر مُرده

 عکس | برف تهران را سفیدپوش کرد

 یاسمن مقبلی؛ یک زن ایرانی که به مریخ می‌رود

 دل‌نوشته‌های مردم برای سقوط هواپیما

 جنتی: پیشاپیش نتیجه روشن است

 تکلیف جعبه‌سیاه پرواز ۷۳۷ مشخص شد

 دلنوشته تازه امیر ژوله در حسرت برنامه نود

 درگیری و هلاکت یکی از قاچاقچیان موادمخدر

 توضیح وزارت بهداشت درباره شیر‌های سمی

 مجلس ساز و کار اخذ مالیات از کالا‌ها را تعیین کرد

 مردم چه کار کنند که سریال بد ساخته نشود؟

 بررسی پشت پرده مافیای موسیقی در تلویزیون

 مداحان تفرقه‌افکن از کجا حمایت می‌شوند؟

 ایران انحصار امریکا را در ساخت موتور فضایی شکست

 سینمای آمریکا: بی‌میل در داخل و مشتاق در خارج

 مرگ یک زن بر اثر برخورد با قطار

 اخطاریه بارش برف و یخبندان در ۸ استان

 ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ امروز راهی فضا شد

 بارش برف و باران تا پایان هفته در کشور

 کشف یوان حافظ یک میلیون یورویی

 توضیحات لاریجانی درباره ردصلاحیت نمایندگان فعلی

 ۴ واحد دانشگاه آزاد تعطیل شد

 درمان سریع ریزش مو، کذب محض است

 ۱۰ عضو داعش در موصل دستگیر شدند

 اروپا: از فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هم نگرانیم

 افزایش ظرفیت ۳ رشته مهم پزشکی، منتفی است

 دردسری تازه برای کمپانی تسلا

 لغو تمامی پرواز‌های فرودگاه مهرآباد

 وقتی تکلیف کیهان با خودش هم معلوم نیست!

 «دیدن این فیلم جرم است» حرام شد!

 صفحه‌اول‌ روزنامه‌های امروز یکشنبه ۲۹ دی ۹۸

 این کارها مردان را دیوانه می کند!

 ریزش معدن در بهاباد، جانِ یک نفر را گرفت

 کارتن؛ دیگه نمی‌کشم، مغزم ترکید!

 ناگفته‌های احمدی‌نژاد چاپ می‌شود

 دو کارگردان خارجی جشنواره فجر را تحریم کردند

 خلاصه وضعیت این روزهای ایران در یک کارتون

 الزام پزشکان به ثبت کارتخوان در سامانه مالیاتی

 هشدار؛ وضعیت جاده‌ها عادی نیست

مطالبات شهروندان از مدیریت شهری/14 دی 1394 ساعت 4:18
مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان/14 دی 1394 ساعت 4:19
بانک ایده و نظر/14 دی 1394 ساعت 4:21
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir