تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
روزگار بی فروغ سینماها در مهد تاریخ و تمدن
وضعیت سینمای همدان در یک‌نما
فریده حسینی فرزام
کمند همدانی‌ها در سنگلچ افتاد
احسان زیورعالم*
موسیقی اصیل؛ مایه تقویت فرهنگ ایرانی
هادی فیض منش*
در این سینما امید و نشاط نیست
مجید فروتن
چرا اینقدر دوست داریم دنیا به پایان برسد؟
پیام فروتن
بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

 ٣ نمایش خارجی و ٩ نمایش ایرانی در روز چهارم جشنواره اجرا می شود

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در چهارمین روز خود با ٨ نمایش صحنه ای و ٤ تئاتر خیابانی به کار خود ادامه می دهد. ٢ نمایش "سفر دندان ها" از همدان و "بدون شرح" از مشهد در سانس های ١٠ و ١١ و به ترتیب در پلاتو استاد عبادی مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا و سالن سینما کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه خواهند رفت.
در جشنواره بیست و پنجم صورت می گیرد؛

 تجلیل از بهرام دوست قرین در اختتامیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

در اختتامیه بیست و پنجمین تئاتر کودک و نوجوان همدان از کارگردان مطرح نمایش و موسس گروه نمایش سارا تجلیل می شود | بسیاری او را به عنوان تاثیرگذار ترین فرد در شیوه اجرایی تاتر کودک بعد از انقلاب می دانند چنانچه در کتاب ادبیات مقدماتی فارسی مخصوص تدریس در دانشگاهها از او به عنوان بنیان گذار سبک نوین در تاتر کودک ایران نامبرده شده است.
به مناسبت برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

 چهار عنوان کتاب در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به چاپ رسید

به مناسبت برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان چهار عنوان کتاب جدید توسط انتشارات نمایش چاپ شده است | کتاب دیگری که در این دوره چاپ شده است، «لوبیای سحرآمیز، برزوی بی باک» نام دارد که از دو نمایشنامه «لوبیای سحرآمیز» و برزوی بی باک» تشکیل شده است و هر دو نمایشنامه را فاطمه ابطحی نگاشته است.
در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

 ۱۱ نمایش در دومین روز جشنواره اجرا شد

دومین روز از اجرای گروه‌های نمایشی شرکت‌کننده در بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اجرای ۱۱ نمایش به روی صحنه رفت | سالن کانون مهدیه همدان به نمایش «سفر فوق العاده» به نویسندگی و کارگردانی دیمیتری نومو کونوو از آلمان به مدت45 دقیقه در بخش تئاتر ملل اختصاص یافت.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد:

 نمایش "اولیور توئیست" روایتی تلخ و گزنده مناسب بزرگترها

«اولیور توئیست» روایتی تلخ و گزنده از زندگی قشری از کودکان ایرانی است که در قالب نمایش در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان روی صحنه می رود؛ نمایشی که به گفته دبیر این جشنواره مناسب کودکان نبوده و باید بزرگترها آن را به تماشا بنشینند |فیروزی داستان زندگی 2 تن از این اولیور توئیست های وطنی را در قالب این نمایش روایت می کند.
عضو هیات انتخاب بخش تئاتر خیابانی عنوان کرد:

 جشنواره تئاتر کودک، ضرورتی برای ارتقای فرهنگ عامه

جشنواره بین المللی تئاتر کودکان و نوجوانان در سال های متمادی که برگزار شد از پیشرفت خوب و قابل توجهی برخوردار بوده و در حوزه تئاتر خیابانی نیز رونق زیادی در سال های گذشته داشته است | سال گذشته استقبال خوب و قابل توجهی از تئاتر خیابانی شد. این گونه از تئاتر زمانی که موجب شادی و نشاط مردم به ویژه کودکان می شود.
داور هیات انتخاب تئاتر خیابانی عنوان کرد:

 کیفیت در اجرا، مهمترین آیتم در انتخاب آثار بخش تئاتر خیابانی

شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر خیابانی 9 اثر نمایشی را برای اجرا در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب و معرفی کرد و کیفیت در اجرا مهمترین آیتم برای انتخاب نمایش های خیابانی بوده است | از آثار معرفی شده دو اثر با موضوع کودک و حقوق شهروندی و مابقی آثار با موضوعات مختلف انتخاب و به جشنواره بیست و پنجم معرفی شد.
همزمان با جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

 از تریلی سیار تئاتر و سینمای کانون در همدان رونمایی شد

تریلی سیار جدید سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجرای نمایش «آش سنگ» در مراسم آغازین برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی شد | همدان پایتخت تاریخی و کهن ایران میزبانی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را برعهده دارد.
با حضور مسئولان و هنرمندان استان؛

 بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان آغاز به کار کرد

بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در فضایی شاد و با تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم، آغاز به کار کرد | در مراسم افتتاحیه کلیپی از فرزندان شهدای مدافع حرم همدان پخش شد و در ادامه به رسم ادب و احترام به مقام شامخ شهدا از این کودکان تقدیر به عمل آمد | از همه شما مردم اصیل و بانجابت خوش‌سیرت و خوش‌صورت همدان کمال تشکر دارم.
تئاتر کودک و نوجوان هنری برای پیوند بین قلب و فکر است؛

 پیام وزیر ارشاد به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

تئاتر کودک و نوجوان هنری زیباشناسانه و فرهنگی برای پیوند بین قلب و فکر است که می‌تواند به مدد و موهبت خود از مخاطب یک شخصیت موثر و متعادل بسازد. آینده از آن کودکان است و فردای روشن و درخشان این سرزمین در گرو برنامه‌ریزی و توجه ویژه به این گروه از مخاطبان است. کودکان امروز با باورهای خود فرهنگ و اعتقادات و ارزش‌های جامعه را شکل می‌دهند.
با حضور کودکان زلزله زده کرمانشاه؛

 المان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی شد

المان بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور مسئولان، هنرمندان و کودکان و نوجوانان زلزله زده کرمانشاه در جوار آرامگاه بوعلی سینا رونمایی شد | همدان با تاریخ، فرهنگ و مردم زیبا میزبان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر است و امروز در تاریخ همدان نقطه عطفی در حوزه فرهنگ، هنرو تئاتر کودک و نوجوان است.
رئیس جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان:

 چهار گروه موسیقی سنتی در جشنواره تئاتر کودک می نوازند

در نخستین روز از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان چهار گروه موسیقی سنتی از شمال، جنوب، غرب و پایتخت ایران هنرنمایی می کنند | گروه های موسیقی از هرمزگان، مازندران، تهران و همدان برای اجرای برنامه های شاد در آیین گشایش جشنواره و برنامه شادپیمایی دعوت شده اند.
از بیست و نهم آبان‌ماه صورت می گیرد؛

 اجرای بیش از ٥٠ گروه در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان+جدول اجرا

بیش از٥٠ گروه نمایشی از ٢٩ آبان تا ٣ آذر در ٩ سالن شهر همدان شامل تالار اصلی و پلاتو مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، تالار اصلی مجتمع بوعلی سینا و پلاتو استاد عبادی، تالار فجر، تالار مهدیه، تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سینما فلسطین، کانون پرورش فکری وهمچنین محوطه مجتمع شهید آوینی اجرای نمایش خواهند داشت.
کارگردان و پژوهشگر تئاتر:

 همدان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را حرفه ای برگزار می کند

با توجه به سابقه همدان در برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، می توان گفت که همدان چشم بسته هم می تواند این جشنواره را به شکل حرفه ای برگزار کند | مخاطبان تئاتر کودک زیاد است و حجم بزرگی از این مخاطبان دانش آموزان هستند که به خاطر گسترش فضای مجازی، از یکدیگر فاصله گرفتند و کار مدیران تربیتی سخت شده است.
همزمان با هفته کتاب اعلام شد:

 کسب رتبه نخست کتابخانه‌های عمومی همدان در شاخص‌های کتابخانه‌ای کشور

مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با بزرگداشت مقام علامه طباطبایی، با حضور سید غلامعلی حداد عادل، محمود دعایی، پروین داداندیش، عبدالله جاسبی، معصومه ابتکار، نیکنام حسین‌پور، محمد اله‌یاری فومنی، جمعی از مسئولان فرهنگی کشورو جمعی از کتابداران برگزیده کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار شد.
دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد:

 اجرای ۶۲ گروه نمایشی در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی در همدان می‌تواند حرکت رو به رشدی را در این عرصه ایجاد کند و تمام اقدامات و برنامه‌های ما در این رویداد فرهنگی- هنری برای ساخت فرهنگ و هنر در جامعه است | افزایش آثار نمایشی مستلزم افزایش سالن هاست که با همکاری خوب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان این مهم رخ داده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

 دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان مستقر می شود

دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان مستقر می شود | در جشنواره امسال سعی شد یک غنای متمایز نسبت به جشنواره های گذشته داشته باشیم و معتقدیم که باید رنگین کمان شادی در آسمان زندگی مردم همدان پر رنگ‌تر شود | نمایش ١٣ کشور در جشنواره امسال پذیرفته شد.
در ۹ سالن نمایشی در همدان؛

 جدول برنامه اجراهای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام شد

جدول برنامه اجراهای بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برای میزبانی ۹ سالن نمایشی در همدان منتشر شد | مجتمع بوعلی با تالار اصلی و پلاتوی استاد عبادی، مجتمع شهید آوینی با تالار اصلی و پلاتو، تالار فجر، تالار مهدیه، تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سینما فلسطین، کانون پرورش فکری میزبان نمایش‌های صحنه‌ای است.
دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان:

 ۳ نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانش‌آموزی در همدان اجرا می‌شود

سه نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانش آموزی کشور در جشنواره بیست و پنجم اجرا می‌شود | سال گذشته وقتی نخستین‌بار دبیر جشنواره شدم، از پیش برنامه‌ریزی شده بود که بخش دانش‌آموزشی ویژه نمایش‌های اجرا شده مدارس استان همدان باشد | یک نمایش از سوی کانون اصلاح تربیت پیشنهاد شد که توسط نوجوانان مددجو آماده شده است و برای شرکت در جشنواره انتخاب شده است.
در دیدار مدیرکل ارشاد و شهردار مطرح شد؛

 پارک مشاهیر در همدان احداث می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشستی مشترک با شهردار همدان، درخصوص مسائل حوزه فرهنگ و هنر استان گفت‌وگو کرد | شهردار همدان از ایجاد پارک مشاهیر در همدان خبر داد | طرح اولیه این پارک در دست بررسی است و مکان احداث آن هم جانمایی شده است.
  اخبار داغ

 ژنرال علیه برانکو شد، کی‌روش برایش پُست گذاشت

 رحیم پور ازغدی: نجومی بگیر‌ها را شلاق بزنید

 در یمن؛ باد به پرچم صلح می‌وزد

 واکنش درمیشیان به توقیف «لانتوری» در چین

 استقبال غیر منتظره از احمدی نژاد در گیلان

 مشق شب؛ مذاکره، لابی و رایزنی برای ماندگاری

 مهاجم مازاد استقلال: بیرانوند پُررو است

 واکنش دولت به پیشنهاد احمدی نژاد درباره یارانه‌ها

 زیر آب «سینما حقیقت» را زدند

 پرفروش‌ترین و کم‌فروش‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۸

 رضایی: آیت الله شاهرودی در حال مداوا است

 کیفرخواست پرونده نسرین ستوده صادر شد

 سپاهان با گل مشکوک قهرمان نیم فصل شد

 صفحه اول روزنامه‌های امروز شنبه 24 آذر 97

 مردم توصیه‌های امدادی را در زمستان جدی بگیرند

 بیشترین عبارات جستجو شده سال ۲۰۱۸ در گوگ

 معمای روز؛ دلار ارزان می‌شود، کالا‌ها نمی‌شود

 کم سن‌ترین مزاحم اینترنتی دستگیر شد!

 کی بود؟ کی بود؟ در جستجوی مقصر ارز جهانگیری

 حذف مستند فائزه هاشمی از سینما حقیقت

 کی‌روش: ما حرفمان را در زمین می‌زنیم

 وکیل باقری درمنی: او را اعدام نکنید

 روحانیِ تنها؛ جدایی حجاریان، باقی و رفقا از دولت

 یلدا پسته ندارد؛ هر کیلو بیش از ۲۰۰ هزار تومان!

 نتانیاهو: از اقدام نظامی داخل ایران دریغ نمی‌کنیم!

 ضرب و شتم فرزند نماینده مجلس بعد از عروسی

 استقلال و پدیده به نفع رقبا مساوی کردند

 8 کشور اروپایی خواستار اجرای کامل برجام شدند

 بررسی بودجه ۹۸ در مجلس به تعویق افتاد

 آمادگی ایران برای خرید هواپیمای سوخو از روسیه

 یک عاشقانه ترکی وارد بازار نشر ایران شد

 جلیقه زردها چند میلیارد دلار ضرر زدند؟

 پیشنهاد غیراخلاقی مشاور لاغری به زن جوان

 بزرگترین تهدید امنیت غذایی در کشور

 قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی در بازار

 صعود لیون و سرگروهی یووه، سیتی و بایرن مونیخ

 دستور روحانی برای کاهش قیمت کالاها

 گرجستان، برقراری رژیم ویزا با ایران را رد کرد

 مایکل کوهن به ۳ سال زندان محکوم شد

 موج تحریم آجیل در آستانه شب یلدا

  ‌روحانی: نمی‌توانیم بگوییم شرایط عادی است

 آمریکا فرزندان مقامات ایرانی را اخراج می‌کند

 نرخ دلار وارد کانال ۹ هزار تومان شد

 صفحه اول روزنامه‌های امروز پنجشنبه 22 آذر 97

 ژوله: با ضجه‌های زیبا بروفه کاسبی کردند

 «محسنی بندپی» استاندار تهران شد

 کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی

 10 فیلم پرفروش ۲۰۱۸

 کلاهبرداری ۵۰۰ اپلیکیشن از کاربران ایرانی

 ایرج دانایی‌فر درگذشت

بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان ایران/2 مهر 1394 ساعت 16:11
بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 مهر 1394 ساعت 16:9
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:10
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 آبان 1392 ساعت 22:34
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/29 آذر 1391 ساعت 22:33
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir