پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
  یادداشت
تئاتر کودک، منادی دنیای بدون خشونت - 317
نمایش بهترین راه ترغیب کودک به مطالعه - 305
«تثبیت هویت» و «خودباوری» رهاورد نمایش - 281
«بازی» بهترین فرآیند یاددهی و یادگیری - 275
«تئاتر» ابزار تقویت روح کار جمعی در کالبد جامعه - 258
بیایید دوباره کودکی کنیم
مریم جلوداران - 241
  گفتگو
ترجیح می دهم به تماشای تئاترهای داخلی بروم - 325
سطح برخی تئاترها در حد جشنواره نبود - 324
بودجه فرهنگی همیشه محدود است - 323
آموزش و پرورش به پرورش توجه نمی کند - 322
تئا‌تر چیپس و پفک نیست
گفت و گو با دبیر جشنواره بين‌المللي تئا‌تر کودک - 108
  گزارش
مروری بر جشنواره تئاتر امید از آغاز تاکنون - 321
اجراهای تئاتر کودک و نوجوان در همدان با استقبال گسترده مخاطبان - 269
همدان آماده برگزاری مطلوب جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان - 181
تئاتر كودك مدرسه اي با اهداف آموزشي و تربيتي / شمارش معکوس تا نواختن زنگ جشنواره در همدان - 145
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 326

 باگذشت چندین سال از جشنواره تا کنون مخاطب سازی انجام نشده است

شهری که میزبان جشنواره است دلیل نمی شود چندین کار ارائه دهند و باید سعی شود کار کیفی ارائه شود | مخاطب سازی یکی دیگر از کارهای مهمی است که باید در جشنواره به آن توجه شود اما با وجود اینکه بیست و یکمین سال جشنواره است تا کنون مخاطب سازی برای تماشای تئاترها انجام نشده است | بالا رفتن تعداد کار مهم نیست.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 320

 نگاهی به نمایش «رویای کاغذی»؛ رویای بر باد رفته یک نمایش

البته باید توپ انتقاد را به زمین رسانه ملی و سپس سیستم آموزشی کشور انداخت. رسانه ملی با توجه به بانک موسیقی عظیمش، همواره طیف محدودی از موسیقی را برای پوشش دادن موسیقی متن برنامه‌هایش در نظر می‌گیرد و درمورد موسیقی تیرسن و برنامه‌های مختص کودک و نوجوان شکل ادغامی به خود گرفته است.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 319

 مؤدبیان: ذائقه مردم کشور در تئاتر تغییر نکرده است

تئاتر تلویزیون وام دار تئاتر نیست اما از برنامه‌هایی است که حیثیت فرهنگی تکنیکی و تولیدی تلویزیون را فراهم می‌کند و این نوع تئاتر به افراد فرهیخته تئاتر تکیه دارد | در سال 63 نمایش سوزن بانو با اقبال خیلی خوبی از مردم روبه‌رو شد اما اکنون برخی می‌گویند ذائقه مردم ما تغییر کرده که جای سؤال است که چرا اکنون چنین نمایش‌هایی تولید نمی‌شود.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 318

 استقبال بی نظیر همدانی ها از جشنواره بین المللی تئاتر کودک

سه روز قبل از شروع برگزاری جشنواره پیش فروش بلیط ها آغاز شد و صبح ها در اختیار مدارس، سانس چهار در اختیار هنرمندان و سانس شش عمومی بوده است | باتوجه به اینکه بخش زیادی از نمایش های جشنواره نیز در فضای باز به شکل صحنه ای خیابانی اجرا می شود با احتساب این فضا، امکان بهره گیری 53 هزار نفر از نمایش های جشنواره فراهم شده است.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 316

 برگزاری آیین اختتامیه جشنواره تئاتر کودک با حضور معاون هنری وزیر ارشاد

ایرج راد، مسعود رایگان، بهاره رهنما، کمند امیرسلیمانی، داود کیانیان، داریوش مودبیان، هنگامه مفید، منصور خلج، سیمین امیریان، زهرا صبری، یداله وفاداری، مریم معترف، حسن دولت آبادی، بهرام شاه محمدلو و منوچهر اکبرلو از هنرمندان، پیشکسوتان هنر تئاتر و سینما هستند که در آئین اختتامیه جشنواره بیست و یکم تئاتر کودک حضور وی‍ژه دارند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 315

 بنیاد تئا‌تر کودک و نوجوان به همت هنرمندان تشکیل می‌شود

هسته اصلی این بنیاد از هنرمندانی هم چون داوود کیانیان، منصور خلج، یدالله آقا عباسی، یدالله وفاداری، منوچهر اکبرلو، مسلم قاسمی، عباس جهانگیریان و حسین فدایی حسین تشکیل می‌شود | این انجمن تاکید ویژه‌ای بر پژوهش دارد تا جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان به صورت تخصصی و علمی برگزار شود.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 314

 انتشار پنجمین شماره روزنگار جشنواره بیست و یکم تئاتر کودک همدان+فایل

پنجمین شماره از روزنگار بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد | پنجمین شماره روزنگار این دوره از جشنواره صبح امروز منتشر و در اختیار مهمانان و علاقمندان به هنر تئاتر قرار گرفت | روزنگار شماره چهار نیز روز گذشته منتشر شده بود و در بین مهمانان و هنرمندان توزیع شد | فایل pdf روزنگار پیوست خبر است.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 313

 «سیمرغ» با استقبال گرم کبودراهنگی‌ها مواجه شد

این نمایش با موضوع و محتوای اجتماعی و با مضمون پند و اندرز به کودکان و نوجوانان بود که سعی داشت مفاهیمی چون خودباوری، شناخت استعدادها، توانایی‌ها و شکرگزاری را به آنها انتقال دهد | اجرای مسابقه حضوری بین کودکان و نوجوانان حاضر در سالن مجتمع همراه با برنامه‌های شاد و متنوع از دیگر برنامه‌های جنبی جشنواره بود.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 312

 کارگردان «قلی قلمبه»: تئاتر دانش‎آموزی پشتیبان هنر تئاتر کشور است

نمایش «قلی قلمبه» داستان کودکی است که نقص عضو دارد و مورد تمسخر دیگران واقع می‌شود به طوری که سعی می‌کنند او را از بین ببرند | بچه‌های امروزی اندیشه‌ای متفاوت‌تر از بچه‌های دیروز دارند و مدرن‌تر و کامل‌تر از نسل‌های گذشته هستند و به مسائلی فکر می‌کنند که هرگز در دنیای بزرگترها به آن توجهی نشده است.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 311

 آموزش نمایش سایه به دانش‌آموزان در کارگاه سایه خیال

این استاد فرانسوی در 3 کارگاه پیش، در طی برگزاری بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، شناخت تکنولوژی سایه، مصور کردن حرکت و ژست، استفاده از تکنولوژی و حرکت را آموزش داد و فردا هم قرار است هنرآموزانی که در طی 4 روز این تکنیک‌ها را آموزش دیده‌اند قصه‌ای را به اجرا دربیاورند | در عین حال که ظرافت‌های زیادی دارند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 310

 معرفی کاندیداهای نمایشنامه‌نویسی، جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک

محمد امیر یاراحمدی، احمدبیگلریان، سید علی کاشفی خوانساری که هیئت داوری این بخش را تشکیل می دهند | اسامی برگزیدگان این بخش در اختتامییه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان اعلام خواهدشد | بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی تا ۲۱ مهر ماه هم زمان با عید غدیرخم ادامه دارد.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 309

 سازهای تئاتر کودک باید قبل شناسایی و درک باشد

سازهای مورد استفاده در تئاتر کودک برای او باید قابل شناسایی و درک باشد تا بتواند در حین اجرای نمایش ضمن برقراری ارتباط با نمایش پیام های آن نمایش را دریافت کند | موسیقی می تواند باعث درک عمیق تر محتوای نمایش شود چرا که در مواردی غم و شادی با موسیقی به کودک انتقال می یابد و همین در رساندن پیام دخیل است.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 308

 ترسم نقاشی توسط کودکان و نوجوانان رزنی در جشنواره تئاتر بیست و یکم

در چهارمین روز از بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، کودکان و نوجوانان رزنی ضمن حضور در برنامه های شاد جشنواره، نقاشی کشیدند | در این برنامه نزدیک به 300 نفر از کودکان و نوجوانان با 6 موضوع دفاع مقدس، نماز، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، حقوق شهروندی، مدرسه و صرفه جویی در مصرف آب به هنرنمایی پرداختند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 307

 معاون استاندار همدان به عیادت یکی از عوامل سن سیار تئاتر رفت

امروز همزمان با ششمین روز از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کمیته اطلاع رسانی جشنواره تئاتر کودک همدان از این هنرمند عیادت کردند و در جریان وضعیت سلامتی وی قرار گرفتند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 306

 ضرورت جامعه امروز ایجاد فضایی شاد و پرنشاط است

شناخته شدن همدان به عنوان مرکزیت برگزاری برنامه های حوزه کودک و نوجوان به گونه‌ای شده است که در هنگام انتخاب میزبانی برای اجرای برنامه های حوزه کودک همه ذهن ها به سوی همدان متمرکز می شود | ضرورت امروز جامعه ما ایجاد فضای شاد و پرنشاط است چرا که ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی، سرخوردگی و افسردگی افراد در کمبود فضای شادی در جامعه ناشی می شود.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 304

 نظری: شورای شهر همدان از ایده های خلاقانه هنرمندان حمایت می کند

متأسفانه هنر و هنرمند در مجموعه های فرهنگی ما غریب هستند و جایگاه مناسبی ندارند | هنرمندان و پیشکسوتانی که در زمینه نرم افزاری فعالیت می کنند می توانند ایده های خلاقانه خود را به کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان ارائه دهند تا مورد حمایت قرار گیرند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 303

 کارگردان نمایش «قصه‌ی سوزی»: تئاتر ذهن خردورز خردسال را تقویت می‌کند

اگر به ذهن پرسشگر خردسال اهمیت داده نشود، این قابلیت را فرد در طول زندگی خود از دست خواهد داد | با قصه می‌توان بسیاری از مشکلات رفتاری کودکان و خردسالان را حل کرد | ما حاضر هستیم بدون دستمزد به مدارس و مهدهای سراسر کشور برویم و کار خود را ارائه دهیم.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 302

 استقبال کم‌نظیر از نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی

در پنجمین روز از جشنواره دو کارگاه آموزشی «سایه خیال» با موضوع استفاده از تکنولوژی و حرکت از ساعت 9 تا 15 و کارگاه «کاربرد فانتزی در خلق دراماتیک» توسط استاد کوپال از ساعت 9 تا 12 در کانون پرورش فکری برگزار شد که در پایان این کارگاه‌ها به شرکت‌کنندگان گواهینامه اعطا می‌شود.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 301

 ترسیم نقاشی کودکانه در شهرستان تویسرکان

کودک تویسرکانی در پنجمین روز از بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، در 6 موضوع محوری نقاشی کردند | مسابقه نقاشی با حضور دختران و پسران تویسرکان در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی و کتابخانه‌ شهید مدنی با همکاری آموزش و پرورش، کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان، ارشاد اسلامی و امور کتابخانه‌ها برگزار شد.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 300

 آخرین نمایش های جشنواره امروز اجرا می شوند

مجتمع بوعلی سینا در سالن اصلی در سه سانس 10:30، 16و 18 و در پلاتو در سانس‌های 10:30، 16و 18 به ترتیب میزبان اجرای نمایش "افسانه ماه و خورشید" به نویسندگی و کارگردانی حامد زارعان و "استخوان ماهی جادویی" به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی احسان مجیدی خواهد بود.
  اخبار داغ

 اختتامیه جشنواره ۲۱ تئاتر همدان (۲)+تصاویر

 اختتامیه جشنواره ۲۱ تئاتر همدان (۱)+تصاویر

 افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان+تصاویر

 نشست خبری جشنواره ۲۱ در همدان+تصاویر

 نشست خبری جشنواره ۲۱ در تهران+تصاویر

 پوستر بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک

 ستاد استانی جشنواره بيست و یکم+تصاویر

پنجمین شماره روزنگار بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک همدان/21 مهر 1393 ساعت 16:38
چهارمین شماره روزنگار بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک همدان/21 مهر 1393 ساعت 16:37
سومین شماره روزنگار بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک همدان/21 مهر 1393 ساعت 16:36
دومین شماره روزنگار بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک همدان/18 مهر 1393 ساعت 6:31
نخستین شماره روزنگار بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک همدان/18 مهر 1393 ساعت 6:30
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:15
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:13
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir