پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
کد مطلب:  23132تاریخ انتشار:  12 آذر 1402 - 10:20
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
رئیس دانشگاه صنعتی اعلام کرد:

 آمادگی دانشگاه صنعتی همدان برای برگزاری اولین رویداد دانشگاهی شهر هوشمند

دانشگاه صنعتی آمادگی دارد در زمینه برگزاری رویدادهای مختلف شهری از جمله اولین رویداد دانشگاهی در حوزه شهر هوشمند در این دانشگاه با مدیریت شهری همکاری کند | امروزه توسعه چشمگیر کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان را شاهد هستیم
به گزارش همدان پرس؛ رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: دانشگاه صنعتی آمادگی دارد در زمینه برگزاری رویدادهای مختلف شهری از جمله اولین رویداد دانشگاهی در حوزه شهر هوشمند در این دانشگاه با مدیریت شهری همکاری کند.

امیر مومنی در دیدار با رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: امروزه در بسیاری از جوامع پیشرفته، علم و دانش و تخصص در عرصه‌های مختلف حاکم است و جوامع دانش‌محور و علم پایه هستند و دانش‌محور بودن در همه عرصه‌ها توسعه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با تدبیر مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد دانش بنیان، دانشگاه صنعتی همدان یک دهه در حال فعالیت در این راستا است و امروز پس از گذشت سال‌ها، ثمرات و برکات این تدبیر حکیمانه خود را نشان می‌دهد.

مومنی اضافه کرد: امروزه توسعه چشمگیر کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان را شاهد هستیم و انتظار داریم در سال‌های آينده توسعه اقتصاد دانش بنيان را نیز به عینه ببینیم.

وی با اشاره به ضرورت تعامل و هم‌اندیشی دانشگاه صنعتی همدان و مدیریت شهری در عرصه‌های مختلف، گفت: دانشگاه‌ها در بسیاری از موضوعات شهری مثل زیرساخت‌های شهری، مدیریت شهری و مسائل اجتماعی و فرهنگی می‌توانند تسهیل‌گر و اثرگذار باشند.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه تعامل دانشگاه و مدیریت شهری نیاز جامعه است، اظهار کرد: مدیرت شهری و دانشگاه باید به سمت هم حرکت کنند و دانشگاه در خدمت مدیریت شهری و صنعت قرار گیرد.

مومنی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های نسل سه و چهار مسئولیت اجتماعی را می‌پذیرند و تقاضا محور هستند، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی همدان تلاش می‌کند در آینده نزدیک در قامت یک دانشگاه نسل چهار خود را معرفی کند و نیاز داریم که مدیریت شهری به تحقق این امر کمک کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی همدان یک دانشگاه ماموریت‌گراست و می‌تواند در جهت‌دهی به فعالیت‌های علمی برای شهر و استان محل تاثیر و اتفاقات مبارک باشد.

مومنی در ادامه بیان کرد: امروزه شهرهای پیشرفته شهرهای دانشگاهی هستند و این امر نشان می‌دهد دانشگاه در توسعه جوامع، نقش چشمگیر و اساسی دارد، از طرفی اقتصاد دانش بنيان باید در سایر حوزه‌ها تسری پیدا کند و الگوی تعامل صنعتی و شهری‌ الگوی ماندگار برای کل کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید به دانشگاه صنعتی همدان ببالیم که با وجود محدودیت‌‌های کالبدی در توسعه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جایگاه قابل قبولی دارد و در تامین نیروی متخصص در استان و منطقه نیز سرآمد است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان ادامه داد: این دانشگاه در حوزه پژوهشی در بین دانشگاه‌های جوان کشور در شاخصه‌های بسیاری از جمله سرانه تولید مقالات اعضا هیأت علمی و دانشجویان و همچنین کیفیت مقالات جایگاه ارزشمندی دارد.

مومنی تصریح کرد: هر ساله در بین پژوهشگران برگزیده استانی دو یا سه کرسی از شش کرسی در حیطه‌های فنی و مهندسی به اساتید دانشگاه صنعتی همدان اختصاص پیدا می‌کند بنابراین ظرفیت علمی خوبی در دانشگاه ذخیره شده است که می‌تواند در رفع نیازهای پژوهشی و مطالعاتی حوزه مدیریت شهری اثرگذار باشد.

وی همچنین از شورای اسلامی شهر دعوت کرد تا همکاری مشترک در راه‌اندازی مرکز پژوهش مهندسی سرد داشته باشد تا نتایج و بروندادهای این پژوهشگاه منجر به بهبود خدمات شهری در شهرهای سردسیر ازجمله همدان شود.

مومنی به مأموریت ابلاغی دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات و معادن در استان اشاره کرد و دانشگاه صنعتی همدان را دانشگاهی ماموریت گرا دانست که می‌تواند در توسعه شهری استان همدان نقش مهمی داشته باشد.

وی ضمن استقبال از طرح ساخت رصدخانه شهری همدان، به همکاری مشترک دانشگاه در پیشبرد همه‌جانبه طرح اشاره و بر همکاری گروه‌های آموزشی مختلف دانشگاه در جهت بهبود فرایندهای حوزه مدیریت شهری در قالب حضور در کمیته‌های تخصصی شورا و  ایجاد کارگروه‌های تخصصی مشترک تاکید داشت.

وی به ضرورت تشکیل مرکز رشد مشترک میان دانشگاه صنعتی همدان و شورای اسلامی شهر در حوزه مدیریت شهری اشاره و در پایان بیان کرد: دانشگاه صنعتی آمادگی دارد در زمینه برگزاری رویدادهای مختلف شهری از جمله اولین رویداد دانشگاهی در حوزه شهر هوشمند در این دانشگاه، با مدیریت شهری همکاری کند.

دانشگاه صنعتی همدان، نگین علمی استان است
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی همدان، نگین علمی استان است، گفت: این دانشگاه افتخار و مایه مباهات استان همدان است.

محمود مسگریان نیز در این جلسه گفت:: شورای ششم با رویکرد توجه به پژوهش و تخصص کار خود را آغاز کرد و اعضا نیز از این فاکتور بهره‏‌مند هستند.

وی بیان کرد: در همین راستا، شورای اسلامی شهر همدان توانست آنچه را در ارتباط با توسعه و پیشرفت شهر مورد نیاز است، با تکیه بر دانش و تخصص پیش ببرد و این رویکرد در دفتر مطالعات شورا وجود دارد.

مسگریان تصریح کرد: علاوه بر این، شورای اسلامی شهر همدان جلساتی با  دانشگاه‌های مختلف برگزار کرد تا بتواند از دانش، اندوخته‌ها و نظرات کارشناسی آن‌ها برای توسعه شهر همدان استفاده کند و آنها را به کار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: هوشمندسازی شهری،‌ ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه و شورا در حوزه مدیریت شهری و احداث رصدخانه شهری با تولیت مشترک مدیریت شهری و دانشگاه از جمله مواردی است که باید به صورت جدی به آن‌ها پرداخته شود‌.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی همدان با شورای شهر
در راستای همکاری مشترک و به منظور استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود، امکانات و ظرفیت‌های علمی و توسعه همکاری‌های دوجانبه، تفاهم‌نامه همکاری بین شورای اسلامی شهر همدان و دانشگاه صنعتی همدان منعقد شد.

از جمله اهداف و برنامه‌های این تفاهم‌نامه مشترک، همکاری دانشگاه و شورای شهر در انجام طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه مدیریت شهری، همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه در کمیته‌های تخصصی، همکاری مشترک در طرح احداث رصدخانه شهری شهر همدان، ایجاد مرکز رشد مشترک در حوزه مدیریت شهری، همکاری در راه‌اندازی مرکز پژوهش مهندسی سرد در دانشگاه، همکاری در هوشمندسازی خدمات شهری و برگزاری رویدادهای مختلف شهری از جمله اولین رویداد دانشگاهی در حوزه شهر هوشمند به میزبانی دانشگاه صنعتی همدان است.
ایمیل مستقیم:   [email protected]شماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, دانشگاه‌صنعتی

دانشگاه‌صنعتی

, شهرهوشمند

شهرهوشمند

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
[email protected]