پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  12871تاریخ انتشار:  13 خرداد 1394 - 12:53
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 تهیه اطلس‎ امنیتی برای انتخابات‌ کشور

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه اطلس امنیتی انتخابات کشور در حال تهیه است گفت: از هم‌اکنون با هر چالش انتخاباتی برخورد خواهیم کرد.
به گزارش همدان پرس؛ حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور صبح امروز در نشست‌خبری، گفت: اطلس امنیتی انتخابات کشور در حال تهیه است.

وی با اشاره به اینکه از هم‌اکنون با هر چالش انتخاباتی برخورد خواهیم کرد افزود: 60 هزار صندوق به صورت مستقیم در محل‌های اخذ رای مستقر خواهند شد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: 300 هزار نیرو برای برگزاری انتخابات مجلس به کار گرفته خواهد شد.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: مسئولیت کمیته امنیتی و ترافیکی سالگرد ارتحال امام(ره) با معاون امنیتی وزارت کشور است. پوشش هوایی و بالگردی آسمان حرم مطهر امام‌خمینی(ره) به صورت لازم صورت گرفته است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در ادامه خاطرنشان کرد: تجمع در مشهد در اعتراض به زیاده‌خواهی گروه ٥+١ بود نه تیم هسته‌ای کشورمان. اساسا تاکنون هیچ تجمع خیابانی علیه و یا در جهت تضعیف تیم هسته‌ای کشورمان نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه علت لغو سخنرانی دو تن از نمایندگان مجلس در کرج امنیتی نبوده، گفت: علت لغو همزمانی مراسم سخنرانی با یک مراسم دیگر که از قبل پیش‌بینی شده بود، بود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: هنوز دلایل محکمه‌پسندی برای شناسایی فرد یا افراد عامل اسیدپاشی اصفهان شکل نگرفته است. طرح تلاش مجدد برای حادثه اسیدپاشی اصفهان را به دوستان گفتیم، تهیه کنند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تصریح کرد: تامین امنیت سخنرانی‌ها در داخل دانشگاه با متولیان داخل دانشگاه است.

*** مشروح نشست خبری ذوالفقاری به شرح ذیل است

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با اشاره به تمهیدات امنیتی اندیشیده شده برای برگزاری سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: مسئولیت کمیته امنیتی و ترافیکی سالگرد ارتحال امام(ره) برعهده معاونت امنیتی است و جلسات لازم در این زمینه برگزار و تصمیمات لازم گرفته شده است.

وی افزود: تدابیر اطلاعاتی و امنیتی حتی در مرزها صورت گرفته و علاوه بر آن نیز با توجه به اینکه ما جشن‌های نیمه شعبان را در پیش رو داریم، ممکن است در محورهای مواصلاتی قم و تهران وضعیت ترافیکی داشته باشیم که در این زمینه پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است.

به گفته معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور، قرارگاه‌های سپاه، ناجا و وزارت اطلاعات در محل برگزاری مراسم ارتحال امام دایر شده‌اند و در حال دایر شدن نیز هستند. پوشش‌های هوایی و بالگردی نیز از آسمان حرم در روز برگزاری مراسم صورت خواهد گرفت. همچنین به شوراهای تامین استان و شهرستان‌ها ابلاغ شده است تا همکاری‌های لازم را با نیروهای سپاه که مسئولیت کلی امنیت مراسم را برعهده دارند، داشته باشند.

ذوالفقاری از مردم و کسانی که قصد حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را دارند خواست از سفرهای غیرضروری در محور تهران - قم خودداری کنند و همچنین در پایان مراسم بزرگداشت عجله‌ای برای خروج از حرم نداشته باشند.

وی گفت: ستاد گم شدگان در حرم امام خمینی آخرین ستادی است که در مراسم برچیده می‌شود و افراد گم شده می‌توانند خود را به این ستاد برسانند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و با بیان این مطلب که ستاد امنیت انتخابات در وزارت کشور با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط از جمله ستاد کل، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، ارتش و صدا و سیما تشکیل شده است، تصریح کرد: به‌زودی ستاد امنیت انتخابات استان‌ها و شهرستان‌ها با محوریت استانداران تشکیل می‌شود.

ذوالفقاری افزود: امسال سعی کرده‌ایم ستاد انتخابات را زودهنگام تشکیل دهیم تا به دلایل مختلفی از هم اکنون با هر چالش امنیتی برخوردار شود تا امنیت صددرصدی در موقع انتخابات برقرار باشد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته امنیتی و اطلاع‌رسانی انتخابات از استقرار 60 هزار صندوق رای در محل‌های اخذ رای خبر داد و اظهار داشت: 300 هزار نفر نیرو نیز برای انتخابات به کار گرفته خواهد شد. همچنین در نقاط مرزی و سایر نقاط نیز نیروهای خود را در موعد انتخابات افزایش خواهیم داد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از رصد فضای مجازی توسط وزارت اطلاعات، سپاه، ناجا و وزارت کشور در جهت تامین امنیت انتخابات خبر داد و گفت: قرارگاه سایبری موارد مختلف خروجی‌های مجازی را بررسی و نتایج آن را اعلام می‌کند.

ذوالفقاری فضای مجازی را از فرصت‌های بدخواهان برای برهم زدن امنیت دانست و افزود: در همین قضیه مهاباد 56 درصد از کاربرانی که مردم را برای حضور در محل تحریک می‌کردند توسط یک کشور صورت می‌گرفت.

وی در ادامه از تهیه اطلس امنیتی انتخابات خبرداد و افزود: براین اساس نقاط آسیب‌پذیر و یا اشکالاتی که در برخی رفتارها مشاهده شود توسط این اطلس مدیریت خواهد شد که از دلایل تشکیل ستاد امنیت نیز پیش‌بینی و پیشگیری از عوامل ضدامنیتی است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور برخورد سریع، قانونی و بدون تبعیض را از راهبردهای تامین امنیت در انتخابات دانست و افزود: در ابلاغیه‌ای که به فرمانداران داشتیم تاکید کردیم که بدون ملاحظه با هر متخلفی برخورد شود.

ذوالفقاری در بخش دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص تهدیدات داعش علیه ایران گفت: داعش و یا هر گروهک تروریستی مشابه داعش نمی‌تواند به صورت سازمان یافته و مکانیزمی علیه کشور تهدید ایجاد کند و نمی‌تواند در بیرون از مرزها برای ما مشکلی را به وجود آورد. آن چیز که به صورت کلی در مورد داعش می‌توان گفت این است که آنها بیشتر درون جمعیت را برای خود یک فرصت می‌دانند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برگزاری تجمع در مشهد علیه تیم هسته‌ای آن هم با مجوز استانداری مشهد و اینکه وزیر کشور اعلام کرده بود که ما با برگزاری هرگونه تجمع، له یا علیه تیم هسته‌ای مخالف هستیم، اظهار داشت: تجمع مشهد با عنوان اعتراض به زیاده‌خواهی‌های 1+5 شکل گرفت نه اعتراض به تیم هسته‌ای کشورمان.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور افزود: اساسا تجمعی در فضای داخل خیابان علیه تیم هسته‌ای کشورمان یا در جهت تضعیف آنان تاکنون نداشته‌ایم. آنچه هم که در مشهد برگزار شد در راستای اعتراض به زیاده‌خواهی‌های آمریکا بود.

ذوالفقاری در ادامه در انتقاد از ایجاد فضای دو قطبی هسته‌ای در کشور در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پیگیری حادثه شیراز توسط وزارت کشور، گفت: همانگونه که اعلام شد 8 نفر از کسانی که در این حادثه حضور داشتند شناسایی و بازداشت شده‌اند. 3 نفر هم از کسانی که در حوزه برگزاری مراسم بودند مورد سوال واقع شدند.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان

همدان

, انتخابات مجلس

انتخابات مجلس

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir