پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  8930تاریخ انتشار:  6 آبان 1394 - 23:58
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » نمایشگاه مطبوعات ۹۴
بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها - 17

 آیین نامه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات منتشر شد+متن کامل

بر این اساس، حداکثر زمان آماده سازی غرفه های پیش ساخته، ساعت 21 روز 13 آبان و برای غرفه های خودساز، ساعت 21 روز 14 آبان در نظر گرفته شده که بدیهی است چنانچه متقاضیان محترم چیدمان کلّی غرفه خود را در این زمان ها، تکمیل نکرده باشند به منزله انصراف تلقی می شود و تردد در محل بعد از این ساعت طبق ضوابط مصلی محدود خواهد شد.
به گزارش همدان پرس؛ ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، آیین نامه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات را در 38 بند منتشر کرد. ‌

‌به نقل از کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه مطبوعات، ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، آیین نامه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات را منتشر و تصریح کرد که ‌رعایت این آیین نامه در ارزیابی و انتخاب غرفه های برتر، تعیین کننده خواهد بود.

نکته مورد تاکید ستاد نمایشگاه که پیش‌تر نیز اعلام شده آماده سازی غرفه هاست که بر این اساس، حداکثر زمان آماده سازی غرفه های پیش ساخته، ساعت 21 روز 13 آبان و برای غرفه های خودساز، ساعت 21 روز 14 آبان در نظر گرفته شده که بدیهی است چنانچه متقاضیان محترم چیدمان کلّی غرفه خود را در این زمان ها، تکمیل نکرده باشند به منزله انصراف تلقی می شود و تردد در محل بعد از این ساعت طبق ضوابط مصلی محدود خواهد شد.

همچنین چنانچه متقاضیان حضور در نمایشگاه، انصراف دهند فقط نیمی از مبلغ واریزی (در هفته پایانی آبان ماه) به آنها عودت می شود.

متن کامل آیین نامه  بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات را در زیر مشاهده فرمایید.
بسمه تعالی

آیین نامه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات
16 تا 22 آبان 1394


ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، آیین نامه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات را منتشر کرد. ‌رعايت اين آيين نامه در ارزيابي و انتخاب غرفه هاي برتر، تعيين كننده خواهد بود.

نکته مورد تاکید ستاد نمایشگاه که پیش‌تر نیز اعلام شده آماده سازی غرفه هاست که بر این اساس، حداکثر زمان آماده سازی غرفه های پیش ساخته، ساعت 21 روز 13 آبان و برای غرفه های خودساز، ساعت 21 روز 14 آبان در نظر گرفته شده که بدیهی است چنانچه متقاضیان محترم چیدمان کلّی غرفه خود را در این زمان ها، تکمیل نکرده باشند به منزله انصراف تلقی می شود و تردد در محل بعد از اين ساعت طبق ضوابط مصلي محدود خواهد شد.

همچنین چنانچه متقاضیان حضور در نمایشگاه، انصراف دهند فقط نیمی از مبلغ واریزی (در هفته پایانی آبان ماه) به آنها عودت می شود.

متن کامل این آیین نامه به شرح ذیل است:
ستاد برگزاری نمایشگاه مطبوعات ضمن گرامیداشت حضور شما در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و با توجه به اینکه برپایی نمایشگاه حاصل تلاش و زحمات جامعه رسانه ای کشور است و برگزاری مناسب و در خور شأن آن هدف همه ماست و این مهم تنها با همراهی صمیمانه شرکت کنندگان میسر می شود از این رو تقاضا دارد با رعایت نکات زیر ما را در برگزاری هر چه شایسته تر این رخداد فرهنگی یاری فرمایید.

جانمایی غرفه ها و نحوه حضور:
از آنجایی که ستاد نمایشگاه هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین محل غرفه ها ندارد لذا، جانمای برخط برای تمامی شرکت کنندگان قطعی نمایشگاه که اسامی آنها قبلا اعلام شده است و دارای نام كاربردي و رمز عبور می باشند، از ساعت 10 صبح روز 4شنبه 6 آبان ماه شروع می شود و تمام متقاضیانی که تا ساعت 12 همان روز جانمایی کرده اند بر حسب زمان دقیق تکمیل فرایند جانمایی، اعلام و منتشر خواهد شد.
1. واگذاری محل تعیین شده به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر، ممنوع است.
2. با توجه به نقشه طراحی شده و تعبیه غرفه هایی مناسب در میادین، احتمال کاهش متراژهای درخواستی در این غرفه ها وجود دارد که با عنایت به ویژه بودن جایگاه آنها و حسن استفاده از نقاط مطلوب نمایشگاه، این کاهش متراژ، تعهدي براي ستاد مبني بر بازگرداندن مبلغ ايجاد نخواهد كرد.
3. غرفه هایی که دارای ستون باشند، به میزان یک و نیم برابر مساحت مقطع ستون، از بهای متراژ پرداختی کسر و تا قبل از پایان نمایشگاه با آنها تسویه می شود.
4. در روز 8 آبان، تمامی درخواست های متقاضیان حاضر و فهرست رزرو، بر اساس اولویت ثبت درخواست، بررسی و اقدام مقتضی انجام خواهد شد. اعم از درخواست های جدید برای حضور در نمایشگاه و... همچنین چنانچه متقاضیان حضور در نمایشگاه، انصراف دهند (به صورت مكتوب به ستاد نمايشگاه اعلام و يا در زمان مقرر غرفه خود را تكميل ننمايند) فقط نیمی از مبلغ واریزی (در هفته پایانی آبان ماه) به آنها عودت می شود.
5. با توجه به ساعت بازدید از نمایشگاه ( 9 صبح الی 8 شب) شایسته است غرفه داران 30 دقيقه قبل و بعد از ساعات اعلام شده نیز در غرفه های خود حضور داشته باشند. ضمناً به منظور جلوگیری از تأثیر منفی غرفه های غیرفعال در نمایشگاه، غرفه هایی که در این فاصله زمانی، بیشتر از دو ساعت متوالی بدون حضور غرفه دار باشند جمع آوری و به فعالیت دیگری اختصاص خواهد یافت.
6. تمدید یا تغییر ساعت فعالیت نمایشگاه از طریق پیامک و رادیو داخلی نمایشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
7. چنانچه برنامه های قطعی و قابل پیش بینی غرفه ها تا صبح روز دوازدهم آبان ماه به ستاد نمایشگاه اعلام شود قابلیت درج در وبسايت نمايشگاه، ويژه نامه و بروشورهاي اطلاع رسانی نمایشگاه را خواهد داشت.

امور غرفه ها:
8. هرگونه ساخت و ساز ، رنگ آمیزی و فعالیتی که باعث آسیب به محوطه شبستان شود، در داخل شبستان ممنوع بوده و غرفه داران صرفاً مجاز به نصب قطعات از پیش آماده شده هستند.
9. با توجه به مشکل تأمین برق مصلی استفاده از هرگونه لامپ رشته ای و هیتر سماور برقي ممنوع است.
10. عنوان درج شده در نما و سردر غرفه (کتیبه)، تبلیغات داخل و خارج غرفه، نامواره رسانه (لوگو) و نحوه معرفی خود دقیقاً باید همان عنوان درج شده در مجوز هیأت محترم نظارت بر مطبوعات برای نشریات و رسانه ها باشد (در بخش کسب و کار مرتبط نیز دقیقاً برابر عنوان مندرج در آگهی روزنامه رسمی کشور) در غیر این صورت، ادامه فعالیت غرفه ممکن نیست و از سوی ستاد نمایشگاه به متقاضی ديگر یا فعالیتی دیگر اختصاص می یابد.
11. انتظار می رود نوع پوشش و حضور غرفه داران مطابق شئون اسلامی باشد. خانم ها و آقایان غرفه دار مجاز به استفاده از پوشش غیر متعارف از قبیل کراوات، پاپیون، روسری کوتاه، لباس و ظاهر نامتناسب با شأن فرهنگی نمایشگاه نمی باشند.
12. نصب دکل مخابراتی یا اینترنت پرسرعت با توجه به اختلالاتی که ممکن است ایجاد کند منوط به کسب مجوز از ستاد نمایشگاه است. امکانات مخابراتی و اینترنتی، حسب درخواست آنان در حد امكانات موجود توسط ستاد نمایشگاه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
13. نظافت و پاکیزه نگه داشتن غرفه ها به عهده مسئول غرفه است.

چگونگی عرضه
14. هرگونه تبلیغ محیطی خارج از غرفه در داخل شبستان ممنوع است و در داخل محوطه با اخذ مجوز پيمانكار طرف قرارداد مصلي امكان پذير است.
15. با توجه به ضرورت رعایت حرمت ماه محرم ، استفاده و بهره برداری از هرگونه موسیقی و آلات موسیقی ممنوع است. همچنين نمايش و عرضه هرگونه محصولي كه نمايش و معرفي آن مغاير با شئونات اسلامي است، ممنوع است.
16. به منظور جلوگیری از مزاحمت برای سایر غرفه ها سیستم صوتی غرفه ها نباید بیشتر از 10 وات توان خروجی و یا بیشتر از شعاع سه متر قابل شنیدن باشد.
17. در طول برگزاری نمایشگاه، درب واقع در خيابان شهید بهشتی برای حمل و نقل کالا و وسایل ضروری غرفه داران به داخل شبستان از ساعت 7 تا 8 صبح باز است.
18. مسئولیت نگهداری کالاها از هنگام ورود کالا تا خروج آنها از محوطه نمایشگاه در طول ساعت کار نمایشگاه به عهده غرفه داران است و پس از پایان ساعت کار درب سالن ها تا ساعت 7:30 صبح روز بعد پلمب می شوند. لذا توصیه می شود لوازم ضروری و قابل حمل مانند دوربین، لپ تاپ و...را در پایان هر روز از غرفه خارج سازید.
19. هریک از غرفه ها صرفاً برای ارایه آثار ( نشریه ) یا فعالیت مرتبط با حوزه مطبوعات که دارای پروانه انتشار از سوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هستند اختصاص یافته، لذا از واگذاری آن به غیر و یا ارایه محصولات غیرمرتبط با رسانه خودداری شود. رسانه هایی که دارای مجوز رسمی فعالیت هستند و به هر دلیلی امکان حضور در نمایشگاه را نیافته اند، می توانند در غرفه یک رسانه دیگر مهمان شوند مشروط به آن که سردر غرفه، تغییر اسم نداشته باشد. بدیهی است اسامی این رسانه ها در اطلاع رسانی های رسمی ستاد نمایشگاه اعلام نخواهد شد.
20. استفاده از سالن نشست ها و سخنرانی مستلزم تکمیل فرم درخواست و ارایه آن حداقل 12 ساعت قبل از نشست یا سخنرانی به کمیته نشست‎ها است.
21. به منظور رعایت حقوق غرفه‎داران و رسانه ها و مراجعان، انتظار می رود از تشکیل هرگونه مناظره و جلسات مشابه با جمعیت نامتناسب با مساحت غرفه خودداری شود و در صورت نیاز می توان از "تالارهای گفتگو" که به این امر اختصاص یافته استفاده شود.
22. در صورت ازدحام طولانی در مسیر بازدید مراجعان که معمولاً به دلیل حضور میهمان یا برنامه ای خاص صورت می گیرد، آن میهمان یا برنامه به سالن هایی که از سوی ستاد نمایشگاه به این امر داد شده، هدایت خواهند شد.
23. فروش اقلام غیر رسانه ای از جمله (لباس ، خوراکی، تجهیزات الکترونیکی، اسباب بازی و آلات موسیقی و ...) ممنوع است. فروش کتاب و سایر محصولات مشروط به آن که توسط همان رسانه منتشر شده باشد بلامانع است.
24. صرف غذا در غرفه ها به نحوی که مقابل انظار بازدیدکنندگان باشد مجاز نیست. در نظر است در بخش شمال غربي نمايشگاه نسبت به ايجاد پيش بيني رستوران غذاي گرم با اخذ وجه اقدام شود.
25. فروش اقلام غير رسانه اي از جمله لباس، خوراكي، تجهيزات الكترونيكي، اسباب بازي و ...ممنوع است.

کارت شناسایی
26. غرفه داران نسبت به نصب كارت شناسايي بر روي سينه و ارائه آن در زمان ورود به نمايشگاه (8.30 تا 9) اقدام فرمايند كه اين امر براي ورود الزامي است.
27. برای ورود غرفه داران و کارکنان غرفه ها به محوطه نمایشگاه کارت های ویژه (به ازای هر 12 متر فضای غرفه، دو کارت) صادر می شود.
28. کارت شناسایی نمایشگاه قابل واگذاری به غیر نبوده و در صورت مشاهده، کارت شناسایی توسط حراست نمایشگاه ضبط خواهد شد.


حفاظت و امنیت
29. پیشنهاد می شود برای یکنواختی و امنیت غرفه در ساعات تعطیلی،پوشش ورودی غرفه از بنرها یا برزنت رنگی و پاکیزه استفاده شود و حتی می توان بر آن تبلیغات غرفه انجام شود.
30. خروج کالا و اموال غرفه داران پس از پایان نمایشگاه منوط به اخذ برگه از ستاد نمایشگاه و تکمیل فرم خروج کالا است.

ایمنی
31. غرفه داران هرگونه اشیاء و مواد قابل اشتعال، جعبه های خالی ، وسایل بسته بندی و ... را از محل نمایشگاه خارج نمایند.
32. بمنظور افزایش ایمنی و مقابله با آتش سوزی های احتمالی و جلوگیری از سرایت آن به سایر غرفه ها، توصیه می شود غرفه خود را مجهز به کپسول آتش نشانی نمایند.
33. استعمال دخانیات در داخل شبستان ممنوع است.

نحوه رسیدگی به تخلفات احتمالی
34. در صورت بروز تخلف، برای بار اول تذکر شفاهی از سوی مسئولان بخش داده خواهد شد.
35. در صورت تکرار تخلف، تذکر کتبی از سوی مدیر بخش و مسئول حراست بخش ابلاغ خواهد شد.
تبصره: تذکر کتبی در پرونده صاحب غرفه درج و موجب اعمال محدودیت هایی برای شرکت در نمایشگاه های آتی خواهد شد.
36. در صورت ادامه و اصرار بر تخلف ، موضوع به کمیته رسیدگی گزارش و در خصوص ادامه کار غرفه، تصمیم گیری خواهد شد. تعطیلی یک روزه و یا تعطیلی کامل غرفه از جمله تدابیر اتخاذ شده می باشد.
37. کمیته رسیدگی به تخلفات مرکب از قائم مقام ستاد برگزاری نمایشگاه، نماینده شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی رسانه ای، مدیر اجرایی نمایشگاه، مدیر حراست نمایشگاه است
38. ضوابط انتخاب غرفه برتر در دو بخش دولتی و غیردولتی به همراه ترکیب هیأت انتخاب تا روز 13 آبان اطلاع رسانی خواهد شد. رعایت موارد فوق در انتخاب غرفه برتر، مؤثر است.

‌يادآور مي شود در صورت حضور سران قوا در نمايشگاه، امكان ايجاد محدوديت هايي وجود دارد.

لازم به ذكر است در ارزيابي و انتخاب غرفه هاي برتر اجراي ضوابط و آئين نامه نمايشگاه بسيار تعيين كننده خواهد بود.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان

همدان

, نمایشگاه

نمایشگاه

, مطبوعات

مطبوعات

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir