پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  17294تاریخ انتشار:  23 شهریور 1399 - 14:48
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
با برگزاری انتخابات داخلی شورا؛

 "سید مسعود عسگریان" رئیس شورای شهر همدان شد

"سید مسعود عسگریان" در انتخابات هیأت رئیسه سال چهارم دوره پنجم شورا با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شد | 91،52 درصد مصوبات شورا مورد تأیید کمیته انطباق فرمانداری قرارگرفت و 8،48 درصد هم مغایر با قانون بوده است.برنامه‌های پیش‎‌بینی شده سالجاری بودجه و سیاست‌های ابلاغی به شهرداری با قوت بیشتری پیش برود.
به گزارش همدان پرس؛ "سید مسعود عسگریان" در انتخابات هیأت رئیسه سال چهارم دوره پنجم شورا با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شد.

در این انتخابات داخلی، اکبر کاوسی‌امید با اکثریت آرا به عنوان نایب رئیس این شورا معرفی شد.

حسین قراباغی و نرگس نوراله‌زاده نیز به ترتیب به مدت یکسال به عنوان منشی اول و دوم شورای شهر همدان انتخاب شدند.

فرماندار همدان در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورای دوره پنجم اسلامی شهر همدان، گفت: در ارزیابی‌های صورت گرفته، عملکرد شورای پنجم شهر همدان طی ۳ سال گذشته، مثبت و تأثیرگذار بوده است.

حسین افشاری با تأکید بر اینکه شورای شهر همدان در سطح استانی و ملی به «شورای موفق» شهرت دارد؛ اظهار کرد: علی‌رغم وجود سلایق مختلف، اعضای شورای شهر همدان اجازه ندادن حاشیه‌ها بر وظیفه شورا، سایه افکند.

وی عنوان کرد: عملکرد موفق شورای شهر و شهرداری موجب شده شهر همدان به‌عنوان «شهر زنده» از نگاه مسافران و گردشگران، مطرح شود.

فرماندار همدان گفت: شورای پنجم شهر همدان ناظر بر مشکلات مردم بوده و هم با ارائه راه‌حل‌های مناسب در راستای حل مشکلات، گام برداشته است.

وی با اشاره به حضور حمید بادامی‌نجات، عضو شورای شهر همدان در شورای عالی استان‌ها به نمایندگی از استان همدان، بیان کرد: حضور این عضو در شورای عالی، بسیار ارزشمند بوده و در تصمیم‌گیری‌های ملی هم برای کشور و استان، اثرگذار است.

افشاری؛ تعامل و انسجام اعضای شورای دور پنجم شهر همدان را قابل توجه دانست و گفت: اعضای این دوره به رأی و سلیقه یکدیکر احترام گذاشته و اجازه ندادن حاشیه‌ها بر اصل وظیفه آنها سایه افکند و با همدلی در راستای منافع مردم، گام برداشتند.

وی همچنین تعامل بین دستگاه‌های اجرایی با شورای شهر و شهرداری همدان را مثبت ارزیابی کرد و یادآور‌ شد: با توجه به وظایف شوراها که در ۳۷ مورد برای اعضای شورا تعریف شده است، شورای شهر همدان خود را محدود به شهرداری نکرده و ضمن عمل به ۳۷ مورد وظیفه به عنوان تکلیف، اجازه نداده‌اند وظیفه‌ای از قلم بیفتد.

فرماندار همدان با بیان اینکه مشی و سیره ما مهم‌تر از عملکرد ماست، افزود: در طول تاریخ و دولت‌های گذشته، رفتار و منش تصمیم‌گیرندگان و متولیان امر از عملکردشان در نزد مردم ماندگارتر بوده و تعامل اعضای شورای شهر همدان و پذیرش عقاید مخالف، نشان داده است که این شورا، شورای مردمی است.

به گفته افشاری؛ در شورای دور پنجم شهر همدان، اگر مسأله‌ای هم بوده با اهتمام بر قانون، صبر و شکیبایی اعضای شورا حل شده است.

وی اضافه کرد: با اهتمام و همت این شورا، شهرداری همدان در حوزه خدمات‌رسانی نسبت به شرایط اقتصادی حال حاضر، بسیار موفق عمل کرده است؛ به‌گونه‌ای که شهر همدان نسبت به سال‌های گذشته از نظر سیماومنظر شهری بسیار متحول شده و علی‌رغم شیوع ویروس کرونا طی یک سال اخیر حضورگردشگران در همدان ۳۶ درصد افزایش داشته است.

افشاری در ادامه با اشاره به تدوین طرح جامع شهری همدان، عنوان کرد: این  طرح در حال حاضر در دست بررسی است و باید ناظر بر حرکت و جریانات مختلف مردمی و گرایش‌های مردم در راستای ساخت‌وساز و پیش‌بینی حرکت‌های مکانی مهاجرت، باشد.

وی یادآور شد: در هر ماه از سال تعداد ۲۲۰ خانوار در حاشیه‌های شهر همدان ساکن می‌شوند که ادامه این روند در سال‌های آینده آمار سکونت در حاشیه‎های شهر، شدت خواهد گرفت.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه باید کمربندی شهر را گسترش دهیم، افزود: در الحاق روستاها به شهر همدان باید به هر آنچه که قانونگذار اختیار داده است، عمل کرد.

امیدواریم همدلی و تعامل شورا برقرار باشد
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه این جلسه گفت: مسئولیت شورای شهر به نوعی به عملکرد ریاست شورا بازمی‌گردد که جا دارد از تلاش‌های صادقامه ابراهیم مولوی در سال نخست ریاست شورا قدردانی کنم.

سید مسعود عسگریان همچنین از فعالیت ۲ ساله کامران گردان در کسوت ریاست کمال قدردانی کرد و افزود: وی همراه با اخلاق‌مداری، مجموعه شورا را مدیریت کرده و تلاش داشت تا علی‌رغم نگاه‌های سیاسی، امور شهری به صورت مطلوب پیش برود.

وی ادامه داد: جبهه اصولگرایان و انقلابی ضمن تأیید بر تفکر شورایی که باید حاکم باشد، ترکیب هیأت رئیسه سال چهارم دوره پنجم را شکل دادند که امیدوارم همچنان همدلی، همراهی و تعامل حال حاضر، برقرار باشد.

به گفته عسگریان؛ علی‌رغم اینکه فعالیت در سال آخر دشوارتر خواهد بود، اما همراه با تلاش مضاعف و همراهی یکدیگر به‌منظور پیشبرد مباحث مدیریت‌شهری، امیدواریم امور به نحو مطلوب‌تر و با تمرکز به ایجاد بستر همدلی و بهره‌‌گیری از تجارب در راستای رفع مشکلات شهر پیش برود.

رئیس شورای شهر همدان ابراز امیدواری کرد: برنامه‌های پیش‎‌بینی شده سالجاری بودجه و سیاست‌های ابلاغی به شهرداری از سوی شورای شهر با قوت بیشتری پیش برود.

تأیید 91،52 درصد مصوبات شورا در کمیته انطباق
رئیس سال دوم و سوم شورای شهر همدان هم ضمن قدردانی از همراهی اعضای شورا طی 2 سال ریاست خود، گفت: بازخوردهای مثبت خروجی عملکرد شورای پنجم با همراهی، همفکری و هم‌اندیشی اعضای شورا به ثمر نشسته است.

کامران گردان همچنین ضمن قدردانی از تعامل خوب رئیس و اعضای کمیته انطباق فرمانداری همدان، افزود: در این راستا، شاهد تعاملات خوبی برای رسیدن به بهترین وضعیت در حوزه مصوبات شورا بوده‌ایم.

گردان با بیان اینکه تاکنون بیشترین تأیید مصوبات شورای شهر همدان را هم‌راستا با قوانین و بدون کوچکترین چشم‌پوشی از مشکلات موجود  شاهد بودیم، اظهار کرد: 91،52 درصد مصوبات شورا مورد تأیید کمیته انطباق فرمانداری قرارگرفت و 8،48 درصد هم مغایر با قانون بوده است.

به گفته وی؛ حفظ آرامش شورا، سرعت عمل در حوزه تکریم ارباب رجوع و انجام وظیفه در حوزه مدیریت‎شهری افتخار شورای پنجم محسوب می‌شود.

رئیس سال دوم و سوم شورای شهر همدان یادآورشد: ضمن تأکید بر رعایت نظم اداری در ریاست سال دوم و سوم شورای پنجم نسبت به مکانیزه کردن سیستم حسابداری و اداری؛ راه‌اندازی و نصب سیستم حضور و غیاب اعضای شورا در ساختمان و سایت شورا؛ نصب دوربین مدار بسته؛ تقویت و نظم‌بخشی حوزه ملاقات مردمی با تأکید بر حضور دبیران و کارشناسان شورا به‌منظور سرعت‌بخشی به رفع موانع مدیریت‌شهری و مشکلات شهروندان؛ تهیه فرم طرح و لوایح بر اساس موازین قوانین و... اقدام شده است که پس از گذشت حدود ٢٠ سال از عمر شوراها به سرانجام رسید.

گفتنی است؛ در پایان فرماندار همدان به نمایندگی از دستگاه دولتی و  اعضای شورای شهر همدان از کامران گردان، رئیس سال دوم و سوم شورا به‌منظور همت و تلاش مجدانه وی در طول ٢ سال خدمت در حوزه ریاست شورا قدردانی کردند.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورای‌شهر

شورای‌شهر

, انتخابات

انتخابات

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir