پايگاه خبری تحليلی همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان / همدان پرس، رسانه شماست/از سرويس های فرهنگ، ورزش، مجلس، حماسه و عکس بازديد نماييد/نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را از طريق بخش تماس با ما ارسال نماييد. ذکرایام هفته: شنبه یارب العالمین/ یکشنبه یاذوالجلال والاکرام / دوشنبه یاقاضی الحاجات/ سه شنبه یا ارحم الراحمین / چهارشنبه یاحی یاقیوم / پنجشنبه لااله الاالله الملک الحق المبین / جمعه اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم/ هرروزصدصلوات
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  16629تاریخ انتشار:  21 اردیبهشت 1399 - 18:15
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
عسگریان: شهردار همدان باعث خسارت به شهر شده است؛

 گلایه های رئیس کمیسیون نظارت شورا از پروژه های ناتمام شهردار

اعضای شورا به‌عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند؛ از این‌رو طرح سؤال و انتقاد ما از شهردار، منصفانه بوده و بحث تقابل نیست؛ بلکه همراهی و همکاری با مدیریت‌شهری است | شهردار همدان در تاریخ ۲۴ آذر ۹۷ در رسانه ها اعلام کرد تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی شهریور ماه ۹۸ به بهره برداری می رسد.
به گزارش همدان پرس؛ رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان گفت: طرح سؤال از شهردار،بر اساس سوابق قبلی است.

سید مسعود عسگریان درنطق پیش از دستو جلسه صحن شورا با انتقاد از حاشیه سازیهای بعضی از افراد در خصوص طرح سوال اعضای شورا از شهردار همدان، افزود: اعضای شورا به‌عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند؛ از این‌رو طرح سؤال و انتقاد ما از شهردار، منصفانه بوده و بحث تقابل نیست؛ بلکه همراهی و همکاری با مدیریت‌شهری است.

عسگریان‌اضافه کرد: ما نسبت به وضعیت اقتصادی کشور از جمله تحریم‌های ظالمانه واقفیم‌؛ اما انتظار داشتیم شهردار همدان پیش از طرح سؤال و بر اساس انتقادات ۲ سال گذشته ‌شورای شهرو انتظارات مردم فهیم همدان و اصحاب رسانه، تغییر رویه داده و نگاه ویژه‌ای به اجرای پروژه‌های نیمه کاره و اثرگذار مشمول سیاستهای ابلاغی بودجه سالانه می داشت..

وی با بیان اینکه شورای دوره پنجم از ابتدا فعالیتش با هدف شفافیت و رویه انتقاد پذیری و انتقاد گری شروع کرد افزود: ما در طول دوره پنجم شورا در موارد متعددی در خصوص مباحث جاری و عمرانی مذاکرات، نواقص و تذکرات فراوانی را در خصوص مدیریت شهری داشته ایم که به بعضی از این موارد پاسخ داده شده و بعضی نیز به آینده موکول شده است همچنین طی چند سال گذشته  توسط نشریات محلی و سراسری از شورا و شهرداری نیز انتقاداتی شده است.

این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه در طول سه سال از عمر شورای پنجم، اعضای شورا مسایلی را به صورت مکتوب به شهردار ارائه داده‌اند اظهار کرد: با توجه به پاسخ داده شده به بخشی از مطالبات ، اما برخی از آنها با توجه به اینکه جامعه عمل پوشانده نشده برای ما در هاله‌ای از ابهام مانده است.

عسگریان با تاکید بر اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری و بر اساس وظایف خود در حوزه نظارت می بایست بیشتر از این به موضوعات مربوط به مدیریت شهری  ورود پیدا می‌کردیم یادآور شد: علی رقم آن بنا بر این گذاشتیم که مدیریت شهری بر اساس وظایف و رویکردهایی که شورا در سیاست‌های بودجه‌ برای شهرداری مشخص کرده قطعاً باید کارها انجام دهد..


وی با اشاره به وعده های شهردار همدان در خصوص اجرا و راه اندازی پروژه های اثر گذار شهری در طول سه سال اخیر یادآور شد: شهردار همدان در تاریخ ۲۴ آذر ۹۷ در رسانه ها اعلام کرد تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی شهریور ماه ۹۸ به بهره برداری می رسد همچنین ۲۶ مرداد ماه ۹۸ اعلام کرد که فاز نخست پروژه سردار همدانی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با اشاره به قانون تنظیم و تدوین بودجه، اضافه کرد: در تنظیم بودجه هر ساله متناسب با نرخ تورم اعلامی از طرف دولت بخشی از بودجه را افزایش میدهیم همچنین در بحث تامین درآمدها و هم تنظیم هزینه های جاری و عمرانی،  بر اساس نرخ تورم سال پایه بودجه سال بعد را پیش‌بینی می‌کنیم.

سید مسعود عسگریان ادامه داد: ما اعضای شورا  در سالهای ۹۷ و ۹۸ در ابتدای سال به شهرداری اعلام کردیم که ما نیز متوجه بحران و تحریم های ظالمانه دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و باید در این زمینه چاره ای برای روند کارها بیاندیشیم و تاکید کردیم که به جای اجرای ۲۰۰ پروژه، اصلاح پروژه صورت پذیرد و متناسب با سیاست های تعیین شده در بودجه شهرداری از سوی شورا و با توجه به  مقدار افزایش هزینه‌ها اعتبار پروژه ها نیز افزایش داده شود.

عسگریان افزود: طی دو سال گذشته بارها به شهردار تاکید داشته ایم که از شروع و اجرای پروژه‌های جدید کاملاً اجتناب شود و تعداد پروژه ها کاهش یافته و اولویت بر اجرای پروژه‌های نیمه‌کاره و اثرگذار باشد چرا که این خواسته مردم و شورای شهر است و این تکلیفی بر شهردار بود و اینکه امروز بعد از گذشت سه سال از عمر شورای پنجم ما همچنان منتظر اما و اگر ها باشیم درست نیست ما سوالات را تدوین کردیم و شهردار بر حسب وظیفه باید پاسخگو باشد.

وی همچنین به تحقق ۵۲ درصدی از عملکرد شش ماهه شهرداری در سال ۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: علی‌رغم این موضوع شهرداری طی خبری اعلام کرده بود که بودجه شهرداری ۸۲ درصد تحقق داشته است که بر اساس این رقم اعلام شده، پیشرفت پروره ها نیز باید ۸۲ درصد می شد.

وی به پروژه پارکینگ آقاجانی بیگ اشاره کرد و یادآور شد: علیرغم اقدام خوب شهرداری که در پرداخت پروژه آقاجانی بیگ صورت گرفته اما این کافی نبوده و اکنون پروژه ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با این رقم پیشرفت چگونه اخیرا در روزنامه هگمتانه اعلام می‌شود که پروژه به زودی به بهره برداری می رسد چرا که پیش بینی می شود با روند کنونی عملیات اجرایی پروژه آقاجانی بیگ نیز تا یکسال دیگر هم طول می کشد.


عسگریان همچنین در خصوص پروژه تقاطع غیر همسطح شهید سردار همدانی اظهار کرد: با توجه به هزینه های صورت گرفته در پل سطح ۲ پروژه سردار همدانی حدود ۷۳ درصد و پل سطح ۳ پروژه ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که قرارداد این پروژه ۱۶ آذر ۹۴  منعقد شده و مدت آن 30 ماه بوده که آن نیز تا آبان ماه 99 تمدید شده است حدود دو سال از قرارداد می گذرد اعتبار پروژه ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که از این رقم در مجموع صورت وضعیت اعلام شده هنوز به رقم اولیه قرارداد نرسیده است و اگر خوشبینانه نگاه کنیم که سطح ۲ و ۳ پروژه قرار است تحویل داده شود یک سال دیگر بطول می انجامد و تا تکمیل صد در صدی پروژه به حداقل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی در این خصوص ادامه داد: ما اعلام کردیم این رقم، خسارتی است که به شهرداری وارد می شود چرا که شهردار همدان به دلیل عدم توجه به سیاست‌های شورا در اولویت قرار دادن پروژه ها و عدم فزایش رقم اعتبار بودجه آن در سال ۹۷ و ۹۸ و پرداختن به پروژه‌های جدید باعث به وجود آمدن این خسارت شده است.

این عضو شورای شهر همدان در خصوص پروژه آرام سازی بلوار ارم نیز اظهار کرد: برخلاف روند دو پروژه پارکینگ آقاجانی بیگ و پل سردار شهید همدانی در سال ۹۷ با مبلغ ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه برای لاین جنوبی و ۷ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان برای لاین شمالی بلوار ارم مصوب شد، شهرداری اعلام کرد که با این رقم نمی تواند این پروژه را اجرا کند که با اصلاحیه اعتبار مبلغ ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در لاین شمالی و جنوبی  اصلاحیه انجام شد در صورتیکه علاوه بر مبلغ اصلاحیه، رقمی معادل 28 میلیارد تومان بر اساس تحریم‌های ظالمانه در بلوار ارم تاکنون هزینه شده است.

عسگریان اضافه کرد: تاکید ما به شهردار این است که اگر میخواهید پروژه ای را تعیین تکلیف کنید بر اساس تحریم‌های ظالمانه باید رقم ریالی همه پروژه‌ها را مطابق نرخ تورم ناشی از تحریم های ظالمانه افزایش دهد تا پروژه ها بموقع به اتمام برسد.

عسگریان در پایان سخنانش افزود: سوالات مطرح شده دغدغه  همه اعضای شورا است که به وظایف خود واقفند و کمیسیون نظارت و بازرسی نیز بر حسب وظیفه ذاتی خود باید پیگیری مباحث و مصوبات شورا باشد و شهردار نیز مکلف به پاسخگویی است.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورا

شورا

, انتقادازشهردار

انتقادازشهردار

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir