پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  15234تاریخ انتشار:  15 شهریور 1398 - 8:1
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا اعلام کرد:

 مهلت یک ماهه برای نصب دوربین‌ اتوبوس‌های شهری در همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ضمن تأکید بر فرهنگسازی بین شهروندان برای استفاده از کارت‌های شهروندی کرایه اتوبوس‌رانی، گفت: یک ماه فرصت زمانی برای نصب دوربین‌های نظارتی در اتوبوس‌های شهری تعیین می‌شود | در ماده 18 و ثبت‌نام از سرویس مدارس تأکید بر رعایت ظرفیت سرویس‌ها شود تا از بروز تخلف در این زمینه جلوگیری شود.
به گزارش همدان پرس؛ رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ضمن تأکید بر فرهنگسازی بین شهروندان برای استفاده از کارت‌های شهروندی کرایه اتوبوس‌رانی، گفت: یک ماه فرصت زمانی برای نصب دوربین‌های نظارتی در اتوبوس‌های شهری تعیین می‌شود.

علی فتحی در کمیسیون خدمات شهری شورا، اظهار کرد: طرح واگذاری خطوط اتوبوس به بخش خصوصی می‌بایست مجددا مورد بازبینی و کارشناسی قرار گیرد تا در نهایت با خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان و ایجاد رضایتمندی بیشتر آنان، همراه باشد.

وی در ادامه با توجه به بررسی برنامه‌های استقبال از مهر، بیان کرد: در ماده 18 و ثبت‌نام از سرویس مدارس تأکید بر رعایت ظرفیت سرویس‌ها شود تا از بروز تخلف در این زمینه جلوگیری شود.

فتحی افزود: شهرداری باید در راستای طرح استقبال از مهر و ارائه خدمات به مدارس در طول سال، اقدامات انجام شده را مستندسازی کند و در قالب تفاهم‌نامه به صورت تهاتر با آموزش‌وپرورش انجام دهد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان تأکید کرد: رفع معایب و نواقص شهری به‌منظور کاهش حجم کارها و افزایش کارایی، صرفاً به طرح‌های استقبال از مهر یا نوروز، محدود نشود.

افزیش کرایه‌های نقدی عاملی برای تشویق شهروندان باشد
رئیس شورای شهر همدان نیز در خصوص سرویس مدارس بیان کرد: سال گذشته هزار و 500 سرویس مدرسه تحت نظارت سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری بود؛ اما 3 هزار و 500 سرویس خدمات ارائه می‌کردند که امسال باید سرویس‌های تحت نظارت را به 2 هزار سرویس برسانیم.

کامران گردان در خصوص افزایش دریافت کرایه نقدی اتوبوس از شهروندان، عنوان کرد: نباید این موضوع منجر به افزایش تخلف از سوی رانندگان اتوبوس‌ها شود؛ بلکه باید عاملی به منظور ترغیب شهروندان به تهیه کارت بلیت الکترونیکی شود.

ارزیابی محاسن و معایب واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز گفت: باید محاسن و معایب واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی را ارزیابی کنیم؛ بلاتکلیفی بخش خصوصی نیز زیبنده مردم نیست.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه صرفاً با نگاه اقتصادی در این زمینه تصمیم نگیریم، ادامه داد: باید ارزیابی کنیم که آیا واگذاری به بخش خصوصی موجب افزایش سطح ارائه خدمات و رضایت‌مندی شهروندان می‌شود و اگر صرف برداشتن باری از دوش شهرداری باشد، در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی همچنین تأکید کرد: اگر ما اعتقاد به مدیریت بخش خصوصی داریم و دارای توجیه اقتصادی است، باید در اجرای قوانین برون‌سپاری با نظارت کامل، این واگذاری انجام شود؛ در غیر این صورت، چنانچه سطح خدمات‌دهی به شهروندان با این شیوه، کاهش یابد، برون‌سپاری را انجام دهیم.

عسگریان افزود: در مجموع از شهرداری همدان انتظار می‌رود با ارزیابی عملکرد بخش خصوصی فعلی و مطالعات جامع، پیرامون واگذاری اتوبوس‌های واحد شهری به بخش خصوصی، اقدام شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان همچنین با اشاره به سرویس مدارس نیز یادآور شد: باید سال به سال سرویس مدارس منظم‌تر و قانون‌مدارتر شوند؛ گاه شاهد هستیم خودروهای از رده خارج با بیش از تعداد ظرفیت در سرویس مدارس فعالیت دارند؛ زیرا حفاظت از جان انسانها اولویت  نخست هر مسئولی است.

شهرداری و استقبال از مهر
معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز با بیان اینکه هر ساله ستاد استقبال از مهر در شهرداری تشکیل می‌شود، گفت: برای تمام بخش‌های مرتبط، دستورالعمل تعریف شده و اقدامات از 25 شهریورماه آغاز و تا 4 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وحید علی‌ضمیر با اشاره به انجام نقاشی دیوار مدارس و زیباسازی مدارس، افزودد: امسال 12 مدرسه از 4 منطقه هر در نواحی یک و دو آموزش‌وپرورش به منظور انجام این اقدامات به عنوان پایلوت انتخاب شده و رنگ‌آمیزی از امروز شنبه، آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: پاکسازی معابر منتهی به مدارس در روز اول مهر و روز شکوفه‌ها و انتخاب یک مدرسه در هر منطقه به منظور نواختن زنگ مهر با حضور اعضای شورای شهر و مسئولان شهری از دیگر اقدامات در این راستاست.

علی‌ضمیر همچنین با اشاره به همزمانی آغاز مهرماه با هفته دفاع مقدس، ادامه داد: اقداماتی از جمله نصب بنرهای اطلاع‌رسانی و تبریک در این زمینه در دستور کار است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به عدم صدور مجوز حفاری به مناسبت آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس، یادآور شد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته اهدای گلدان به دانش‌آموزان در مدارس منتخب را در دستور کار داریم.

علی‌ضمیر با اشاره به اقدامات خوب ترافیکی با توجه به بازگشایی مدارس اظهار کرد: ارائه خدمات رایگان اتوبوس‌های درون‌شهری در روز اول مهر و افزایش تعداد ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در سطح شهر از دیگر اقدامات است.

وی با بیان اینکه تأکید بر نظارت کامل بر ساماندهی سرویس مدارس در دستور کار است، گفت: پایش مدارس به منظور حوزه مدیریت بحران همچون سال گذشته انجام می‌شود؛ سال گذشته 20 مدرسه با جمعیت 300 دانش‌آموز انجام شد و امسال نیز انجام پایش 20 مدرسه در دستور کار است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان بیان کرد: با توجه به روز آتش‌نشانی در روز هفتم مهرماه برنامه‌های مرتبط با آموزش شهروندی و حضور در مدارس پیش‌بینی شده است؛ اقلام فرهنگی نیز در هفته اول مهرماه انجام خواهد شد.

علی ضمیر با اشاره به ایجاد بازارچه‌های ارائه نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی، افزود: در این خصوص در بحث نمایشگاهی مگر با مجوز اصناف، مجوز نداریم.

تجهیزات ایمنی ترافیکی در مدارس شهر دیده شده است
مدیرعامل سازمان حمل، نقل و ترافیک شهرداری همدان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تأمین ایمنی مدارس با توجه به آغاز فصل بازگشایی مدارس، یادآور شد: 487 مدرسه دولتی و غیردولتی در سطح شهر فعال است.

احسان صباغ با تأکید بر اینکه اکنون هیچ مدرسه‎ای در سطح شهر نداریم که حداقل تجهیزات ایمنی ترافیکی را نداشته باشد، اظهار کرد: امسال تمام مدارس شهر را به صورت آماری با وزن‌دهی امتیاز دادیم و مدارس پرحادثه مشخص شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه 5 ساله ایمنی مدارس نباید مدرسه‌ فاقد حداکثر موارد ایمنی داشته باشیم، گفت: از 130 مدرسه احصا شده موارد ایمنی 110 مدرسه انجام شده و تعداد باقی مانده نیز تا هقته آینده انجام خواهد شد.

افزودن 30 دستگاه اتوبوس دیگر به بخش خصوصی
رئیس سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری همدان نیز در خصوص واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی، اظهار کرد: هیأت دولت سال 88 واگذاری ناوگان حمل و نقل به بخش خصوصی را مطرح کرد که در آن زمان در همدان 50 درصد را به بخش خصوصی واگذار کردیم.

محمد پوروخشوری با اشاره به عدم پرداخت یارانه از سوی دولت از سال 94 به این سازمان، بیان کرد: به مردم دوسوم یارانه می‌دهیم؛ ماهانه 1.5 میلیارد تومان هزینه حمل و نقل بار و مسافر است که بیشتر آن در بخش اتوبوسرانی است.

وی با بیان اینکه 19 خط خصوصی اتوبوسرانی در شهر داریم که هر 4 ماه به صورت چرخشی در خطوط مختلف فعالیت دارند، عنوان کرد: در صورتی که 30 دستگاه دیگر به بخش خصوصی واگذار شود این خطوط نیز به صورت چرخشی خواهند بود.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورا

شورا

, کمیسیون

کمیسیون

, خدمات‌شهری

خدمات‌شهری

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir