عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  14460تاریخ انتشار:  21 اسفند 1397 - 8:45
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
در صحن شورای شهر همدان مطرح شد؛

 گلایه‎مندی از مدیریت و عملکرد مناطق یک و سه شهرداری/مصاحبه‌ها در جذب نیروی شهرداری سلیقه‌ای بوده است

در جلسه شورای شهر همدان از برخی تخلف‌ها در آزمون جذب نیروی شهرداری تا ایجاد فضای رشوه در شهرداری مطرح و گلایه‌هایی مطرح شد | در منطقه یک شهرداری مدیریت به اشباع رسیده و پاسخگوی نیازهای امروز نیست که این امر هم با ماله‌کشی هم درست نمی‌شود.
به گزارش همدان پرس؛ در جلسه شورای شهر همدان از برخی تخلف‌ها در آزمون جذب نیروی شهرداری تا ایجاد فضای رشوه در شهرداری مطرح و گلایه‌هایی مطرح شد.

کامران گردان در جلسه شورای شهر با حضور اعضا و معاون مالی و اقتصادی شهرداری با اشاره به افزایش نارضایتی‌های شهروندان و مراجعان از شهردای منطقه یک، اظهار داشت: شاید به دلیل اتفاقات رخ داده گذشته در شهرداری، احتیاط‌ها در خصوص رسیدگی به درخواست‌ها بیشتر شده است اما این موضوع باعث نارضایتی ارباب رجوع شده است.

وی با تأکید بر اینکه به شهردار تکلیف نمی‌کنیم، مدیر شهرداری منطقه یک را عزل کند، گفت: دخالتی در عزل و نصب مدیران در شهرداری نمی‌کنیم اما باید وضعیت منطقه یک درست شود.

گردان در خصوص جذب نیروی انجام شده در شهرداری نیز بیان کرد: اگر انحراف در جذب نیرو زیاد باشد نباید انجام شود؛ قراردادن امتیاز صفر تا 20 در آزمون مصاحبه نیز اشتباه و موجب ایجاد یک رانت بوده است.

رئیس شورای شهر همدان افزود: صحبت‌هایی در خصوص درخواست جابجایی این افراد نیز شنیده شده است، اگر حتی یک نفر جابجا شود در رسانه‌ها و با خبرنگاران عنوان می‌کنم.

رئیس کمییسون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز ابراز کرد: 3 نفر از کارکنان بخش کنترل نظارت در شهرداری زیر دیپلم بودند که در آزمون جذب نیروی شهرداری ثبت‌نام و شرکت کرده‌اند و پذیرفته شده‌اند که با توجه به حداقل مدرک دیپلم این موضوع باطل است.

سید مسعود عسگریان با اشاره به پذیرش 3 نفر با معافیت پزشکی در این آزمون، یادآور شد: این کار نیز درست نیست و باید استعلام جواب دلیل معافیت از دفتر امور شهرداری، ارسال شود.

وی با بیان اینکه در تمام آزمون‌ها و دستگاه‌های اجرایی امتیاز افراد با عنوان سابقه خدمتی برای همه یکسان است، عنوان کرد:اینکه عدد ثابت در این مورد به سلیقه افراد و برای کسب رضایت افراد امتیاز داده شود، ایراد بود که در صحن شورا نیز مطرح شد.

رئیس کمییسون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: بحث دیگر شاخه‌یابی افراد جذب شده در آزمون شهرداری و ارتباط سببی و نسبی این افراد با مسئولان در شهرداری و دستگاههای اجرایی بود که از مجموع 75 نفر 10 نفر با برخی مسئولان و مدیران رابطه داشتند.

وی با بیان اینکه دو نفر از نیروهای جذب شده با یکی از مدیران شهرداری ارتباط خویشاوندی دارند که به صرفه و صلاح سیستم، شهرداری و شورا نیست، اظهار داشت: 45 نفر نیز سال گذشته با رابطه و نه ضابطه جذب شهرداری شدند.

از مدیریت و عملکرد منطقه یک شهرداری، گله‌مند هستیم
عسگریان در خصوص مدیریت شهرداری منطقه یک نیز بیان کرد: در منطقه یک شهرداری مدیریت به اشباع رسیده و پاسخگوی نیازهای امروز نیست که این امر هم با ماله‌کشی هم درست نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه همه از مدیریت و عملکرد منطقه یک شهرداری، گله‌مند هستیم، افزود: این نارضایتی را بارها به شهردار اعلام کردیم که فکری برای مدیریت منطقه یک شهرداری بکند.

رئیس کمییسون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان ابراز کرد: شهرداری منطقه یک، چشم و چراغ شهرداری است و از دست درآمده است و نباید مدیران و یا شهردار در جلسات شورا از آن دفاع کنند.

وی با بیان اینکه مدیر ضعیف باعث عملکرد ضعیف شهردار و شورا می‌شود، یادآور شد: مدیر جهادی را برای شهرداری همدان انتخاب کردیم که زیرمجموعه نیز پا به پای او جهادی حرکت کنند نه اینکه مدیری به کار گرفته شود که موجب لنگی کار شهردار و ضربه به او شود.

عسگریان با تأکید بر اینکه زیرجموعه ناتوان باعث کندی کار شورا نیز می‌شود، عنوان کرد: باید واقعیت را بپذیریم چراکه ارباب رجوع و شهروندان از منطقه یک شهرداری ناراضی هستند.

مدیری که در حسابرسی مالی موفق بوده باید بیشتر تشویق شود
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای شهر همدان نیز گفت: باید تمام نیروهای زیر دیپلم و دارای معافیت پزشکی جذب شده از طریق آزمون جذب نیروی شهرداری حذف شوند؛ به کارگیری نیروی حجمی به صرفه شهرداری است.

اکبر کاووسی‌امید در مورد اختصاص تشویقی پایان سال به مدیران شهرداری نیز اظهار داشت: مدیری که در حسابرسی مالی موفق بوده باید بیشتر تشویق شود و باید

شفاف‌سازی شود که پرداخت تشویقی‌ها چگونه است؛ باید دستورالعملی در این خصوص دیده شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان نیز گفت: با توجه به برخی تخلفات و نادیده گرفتن قوانین جذب نیرو در آزمو شهرداری، حتی برخی از افراد جذب شده از این طریق درخواست تغییر و جابجایی داده‌اند.

مصاحبه‌ها در جذب نیروی شهرداری سلیقه‌ای بوده است
نرگس نورالله‌زاده با اشاره به موارد عدم رعایت قانون در این آزمون جذب نیرو از جمله مدرک زیر دیپلم و معافیت پزشکی، بیان کرد: اگر مدارک ارائه شده مغایر با موارد مندرج در آزمون باشد باید رد شود؛ مصاحبه‌ها سلیقه‌ای بوده است.

وی با گلایه از شهرداری در خصوص رسیدگی به پرونده‌ها، افزود: متأسفانه مدیرانی در مجموعه داریم که هیچ یک پاسخگو نیستند، هر فردی در جایگاه مدیریت قرار می‌گیرد فقط می‌خواهد پست، جایگاه و امتیازات آن را داشته باشد اما زیر بار مسئولیت نمی‌رود.

نورالله‌زاده با بیان اینکه متأسفانه راه برای کارهای غیرقانونی در شهرداری باز شده است، ابراز کرد: در شهرداری کار قنونی را آنقدر انجام نمی‌دهند تا کار غیرقانونی انجام می‌شود.

راه برای کارهای غیرقانونی در شهرداری باز شده است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان اظهار داشت: نمی‌نشینیم تا شهرداری رشوه‌خواری کند، عضو شورایی نیستم که رشوه‌خواری را باب کند؛ مدیری که جرأت نمی‌کند کار قانونی کند را نمی‌خواهیم.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری کار قانونی نمی‌کند، بیان کرد: چند مدیر در شهرداری هستند که کار غیرقانونی می‌کنند و باید پاسخگو باشند؛ اگر کار قانونی در شهرداری انجام نشود فضای رشوه ایجاد می‌شود.

نورالله‌زاده خطاب به معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان گفت: ما به لفظ نوکر برای مردم نمی‌خواهیم و از سیستم شهرداری ناراضی هستیم.

وی در خصوص تشویق مدیران شهرداری نیز ابراز کرد: برای ارزیابی مدیران به منظور دریافت تشویقی در پایان سال باید شاخص‌های مالی، پولی، عمرانی و فرهنگی داشته باشیم و باید مشخص شود حسابرسی یک مدیر درست است یا خیر؟

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز اظهار داشت: مجوز جذب 75 نفر نیرو در شهرداری چیست و از کجا آمده است با وجود اینکه یک بار در هیأت تطبیق رد شده و قرار بود این کار در قالب یک شرکت باشد که مجوز استانداری را داشته باشد.

نارضایتی از عملکرد منطقه 3 شهرداری بالا است
حمید بادامی‌نجات افزود: نیرویی داریم که 6 سال است در شهرداری فعالیت می‌کند و دوبار مجوز جذب او آمده است اما به افراد دیگر داده‌اند؛ اگر مجوزی برای جذب لازم نیست برای این موارد هم لازم نیست و اگر لازم است برای جذب 75 نفر نیز لازم است.

وی با تأکید بر اینکه مطمئن هستم اگر ارتباطی بین افراد جذب شده با مدیران وجود دارد در بدنه شهرداری است، تصریح کرد: مطمئنم هر 11 عضو شورا کسی را معرفی نکرده‌اند و حتی اگر اینگونه هم بوده به دلیل اینکه از شورا معرفی شده فرد رد شده است.

بادامی‌نجات با بیان اینکه منطقه 3 شهرداری برای عده‌ای موش آزمایشگاهی شده است، گفت: مگر از شهرسازی مهمتر داریم که هر فردی را در این جایگاه قرار می‌دهند در حالی که منطقه‌ای در بحران است و باید افراد کار کشته بروند؛ وضعیت منطقه 3 شهرداری روی هواست و نارضایتی بسیار شدید شده است.

وی با تأکید بر اینکه حتما فردی در عدم رسیدگی به درخواستش مستأصل شده که به شورا مراجعه می‌کند، افزود: در ضایع کردن حقوق شهروندان هزار تومان با میلیارد تفاوتی ندارد.

در شهرداری منطقه یک نارضایتی عمومی وجود دارد و کار مردم قفل شده است
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز اظهار داشت: اگر صوفی را به عنوان یک مدیر جهادی در شهرداری همدان می‌شناختیم باید در مناطق مختلف نیز مدیران اینگونه بودند.

جواد گیاه‌شناس با اشاره به نارضایتی‌ها از شهرداری منطقه یک، بیان کرد: باید مدیریت جهادی برای منطقه یک را نیز مدنظر قرار دهند؛ اگر فتحیان‌نسب در منطقه یک نمی‌تواند در موضوعات مختلف تصمیم‌گیری کند ، او را عوض کنند.

وی با تأمکید بر اینکه در شهرداری منطقه یک نارضایتی عمومی وجود دارد و کار مردم قفل شده است، افزود: صوفی گفته است برای این موضوع برنامه‌ای برای بعد از عید دارد، کار مردم را که نمی‌شود به بعد از عید وکول کرد.

گیاه‌شناس خواستار مراجعه به دفتر شهردار منطقه یک و برخورد او با مراجعان شد و ابراز کرد: رفتار او زیبنده شهردار نیست؛ باید حقوق مردم رعایت شود، چه دلیلی دارد از جایگاه کسی که حقوق مرم را رعایت نمی‌کند، دفاع کنیم؟

به گزارش تسنیم؛ معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان نیز اظهار داشت: مطالب عنوان شده در خصوص جذب نیرو نیاز به بررسی و اعلام نتیجه دارد.

مجید درویشی افزود: اینکه شهرداری مرکز رشوه‌خواری است حرف سنگینی است؛ اینکه بخواهیم کل شهرداری را با این حرف بسنجیم کار جالبی نیست حتی اگر تعداد کمی باشند که در سیستم این کار را کرده باشند.

شهردار و مجموعه هزینه وجود برخی افراد متخلف را داد
وی با بیان اینکه شهردار و مجموعه هزینه وجود برخی افراد متخلف را داد با وجود اینکه چالش‌هایی نیز ایجاد شد، ابراز کرد: بعضی موارد در ضوابط مبهم است و برخی دوستان در مجموعه به لحاظ شرایط، جسارت لازم را ندارند و ارباب رجوع دچار سرگردانی می‌شود.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدانپرس شورا شهرداری

همدانپرس شورا شهرداری

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir