حلول ماه رمضان ماه مغفرت و نیایش مبارک
 
 تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌ها | انتخابات ۹۶تلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  10288تاریخ انتشار:  1 مهر 1395 - 22:47
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » حماسه
سردار سلیمانی:

 ایران در هیچ دوره ای از تاریخ چنین عمقی در دنیا نداشته است

در طول 16 سال گذشته نزدیک به دو میلیون و 300 هزار نفر در کشورهای اطراف ما کشته شده اند، اما کشور ما در امنیت کامل است | هفت کشور دچار بحران و جنگ هستند و یک کشور اشغال شده و تنها سه کشور در این فضا باقی مانده اند که ایران یکی از این کشورها است | امروز ایران کشوری مطمئن، امن و مقتدر است و در بالاترین سطح از اقتدار سیاسی و امنیتی قرار دارد.
به گزارش همدان پرس؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عمقی که امروز کشور ما در ابعاد فرهنگی، سیاسی، مذهبی و دینی در عالم اسلام برخوردار است، در هیچ دوره ای از تاریخ ایران دارای چنین عمقی نبوده است.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی شامگاه پنجشنبه در یادواره یک هزار و 100 شهید شهرستان ملایر در سالن الغدیر این شهر اظهارکرد: برخی ها به غلط می خواهند به مردم بقبولانند که ما منزوی هستیم و باید خود را از این انزوا خارج کنیم.

وی اظهار کرد: اگر ما منزوی هستیم چرا این همه کشورهای جهان اصرار دارند که با ما رابطه داشته باشند.

وی افزود: ما می بینیم که در کشورهای مختلفی چون افغانستان و عراق تلاش کردند که نظرهای را تغییر دهند، اما امروز همه دلها متوجه جمهوری اسلامی ایران است و این نشان دهنده عمق کشور ما است.

سردار سلیمانی یکی از ویژگی های برجسته ایران را نقش رهبری دانست و بیان کرد: این نقش باید در همه ذهنها، دیده ها و دلها یک توجه ویژه ای شود که همیشه بوده و هست و رهبر معظم انقلاب همواره در جایگاه عالی در دلها و قلب مردم بوده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز ایران اسلامی کشوری مطمئن، امن و مقتدر است و در بالاترین سطح از اقتدار سیاسی و امنیتی قرار دارد.

وی تصریح کرد: در طول 16 سال گذشته نزدیک به دو میلیون و 300 هزار نفر در کشورهای اطراف ما کشته شده اند، اما کشور ما در امنیت کامل است.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود برخی مشکلات، قدرتمندانه ایستاده است و احساس اقتدار و سربلندی می کنیم که چنین رهبر حکیمانه ای داریم.

وی وجود رهبر معظم انقلاب را مهمترین عامل در ایستادگی و اقتدار ایران دانست و گفت: در هیچ نقطه ای از جهان چنین رهبری وجود ندارد که تا این اندازه وقت خود را صرف مراقبت، حمایت و دلسوزی برای مردم کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب دستورالعمل های حکیمانه ای به پشتیبانی از مردم دارد که یکی از رهبران جهان که مدعی ابرقدرتی دنیاست وقتی رهبر معظم انقلاب را ملاقات می کند، می گوید حالا فهمیدم چرا این کشور با وجود همه مشکلات اینگونه مقتدر ایستاده است.

وی همچنین وحدت را مهمترین مولفه و موضوع اساسی در کشور ایران عنوان کرد و گفت: وحدت در جامعه امروز به این نیست که ما فقط حول یک نظر و یک موضوع اجماع نظر داشته باشیم، بلکه پیرامون موضوعات اساسی اجماع داشته باشیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: مهمترین موضوع اساسی، وحدت حول دشمن است و این موضوع مهمی است و نمی شود در یک نبردی که وجود دارد، بین دشمنان ما و ملت ایران و عزت ایران و بلاد اسلامی دو صدایی وجود داشته باشد.

سردار سلیمانی گفت: نمی شود یک عده ای دشمن را دوست بدارند و به وعده های کاذب دشمن دل ببندند، این دو صدایی خیانت به آرمان های ایران و ملت است.

فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: غرب اصرار دارد فرهنگ منحط خود را به دنیا بقبولاند و دنیا را وادار به اطاعت از فرهنگ منحط خود می کند.

وی افزود: حدود 27 کشور از آسیای میانه، شمال آفریقا و خاورمیانه و کشورهای اطراف وجود دارند که نگاه غرب به این کشورها است.
وی اظهار کرد: از این تعداد 16 کشور یا دیکتاتورها یا خانواده های موروثی و ارثی آن را اداره می کنند که مرکز قرار عالم اسلامی هستند.

وی ادامه داد: هفت کشور دچار بحران و جنگ هستند و یک کشور اشغال شده و تنها سه کشور در این فضا باقی مانده اند که ایران یکی از این کشورها است.

سردار سلیمانی با اشاره به نوع فرهنگ غربی ها گفت: در این رابطه یک رئیس جمهوری زن در یک کشور اروپایی به اندازه ای قبح موضوع های اخلاقی را شکسته که ازدواج با محارم، حیوان و هم جنس را افتخار می داند و همچنین افتخار اوباما این است که در قانون خود هم جنس بازی را در ارتش خود رسمیت داد.

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: اینها کشورهایی هستند که ما را فرا می خوانند و فکر می کنند ما منزوی شده ایم و برای اینکه از انزوا خارج شویم، باید با اینها ارتباط برقرار کنیم و اینها برما اثرگذار باشند.

سردار سلیمانی گفت: هرگز از درون چنین حکومت هایی هیچ ارزشی متبلور نمی شود و می بینیم که ارتش آمریکا به هر جایی حرکت کرده مانند عراق، برای منافع خودشان بوده است.

وی ادامه داد: آمریکا و هم پیمانانش برای منافع خود از صدام حمایت کردند، اما وقتی تاریخ مصرف صدام تمام شد، ضد صدام شدند.

وی افزود: ارتش آمریکا در طول مدتی که در عراق حرکت کرد و گروه گروه مردم را با بمب شیمیایی نابود کرد و چه خاطره هایی برای آنها گذاشتند، خودشان گفتند تعجب می کنیم که اینگونه مردم عراق ما را بدرقه کردند و قبول نکردند یک پایگاهی به آنها بدهند.

سردار سلیمانی بیان کرد: امروز در این فضای عمومی جهان چه اسلامی و غیر اسلامی، تنها ایران اسلامی دارای نظام است و این ویژگی برجسته کشور ما است.

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای ویژگی مهم رهبری است که مقایسه رهبر معظم انقلاب با رهبری های دنیا جسارت است و در هیچ نقطه ای از جهان چنین رهبری وجود ندارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه در عین حال توجه به آمادگی و آگاهی مردم را از دیگر موضوع های مهم دانست و بیان کرد: این دو امر لازم و ملزوم هم هستند و باید با هم همراه باشند.

سردار سلیمانی توسعه شعور و فهم مردم در آگاهی و آمادگی آنها را از ضرورت ها دانست و افزود: باید به چیزهایی که عزت ملی را به دنبال دارد، توجه کنیم و اگر فهم و سطح شعور مردم را ارتقا و تعالی دادیم و فهم مردم را درگیر موضوع های اصلی و اساسی کردیم، این کشور رشد خواهد کرد.

وی افزود: نباید مردم را درگیر موضوع های کوچک کنیم، چرا که این امر هیچ کمکی به آمادگی و آگاهی مردم نمی کند.

سردار سلیمانی گفت: زمانی در کشور برخی بحث ها هست که شاید کمتر از نیم درصد آحاد جامعه را شامل شود، اگر آن موضوع به جامعه را تعمیم دهیم برای اینکه برای ما دست بزنند، اما اساس این یک توجه خلاء باشد، این خیانت است.

وی با تاکید بر اینکه مردم را باید به سمت موضوع های اساسی سوق داد نه فرعی، بیان کرد: همان چیزی که توانسته تا به امروز جامعه ما را در مقابل دشمنان سرپا نگه دارد و همه توطئه های دشمنان اثرگذار نبوده، به خاطر هوشمندی و آگاهی و آمادگی مردم بوده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: مسئولان مانند پدر و مادر هستند که سه ویژگی مهم اخلاص، صمیمیت و مراقبت نسبت به فرزند خود دارند و مسئولان باید در هر جایگاهی چنین احساس مسئولیتی نسبت به مردم داشته باشند.

سردار سلیمانی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای جهان دارای استثناهای برجسته و ویژه است و در سطوح مختلف یک نظام منحصر به فرد است و باید این عزت و افتخارات را حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: باید به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب، به وحدت جامعه، آگاهی و آمادگی ملت ایران توجه کنیم و از این رهنمودها تبعیت و پیروی کنیم.

* تبلور ارزش های دفاع مقدس بدون نظام امکان پذیر نیست
فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: تبلور و رشد ارزش ها و معنویت های دفاع مقدس بدون نظام امکان پذیر نیست، چراکه نظام تاثیر اساسی بر تقویت، بر منزه بودن و تربیت پاک دارد.

سردار سرلشگر قاسم سلیمانی اظهار کرد: در نوشته ها و بیانات متعدد باید پیرامون شیوه های رزمی و تاکتیکی ما در برابر دشمنان در هشت سال دفاع مقدس پرداخته شود و این نوشته ها کافی نیست.

وی ادامه داد: با وجود اینکه به برکت حمایت های رهبر معظم انقلاب در کتاب ها و نوشته ها ابراز لطف ایشان در دفاع مقدس کاملا محسوس است، اما باید بیشتر به پیرامون جنگ و دفاع مقدس پرداخته شود.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به عنوان بالاترین شخصیت جهان اسلامی، ولی فقیه و مرجع عالیقدر همیشه چفیه را بر گردن دارند و این یک تذکر پیوسته دائمی زنده ای به همه ملت ایران و ارادتمندان دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه برای تاکتیک ها و صحنه ها ما نیاز به این دلبستگی به دوران بسیار ارزشمند دفاع مقدس داریم، افزود: هر کسی بخواهد در یک جنگ نابرابر پیروز شود، روش دفاع مقدس ما روش موفقی است که می تواند به عنوان الگو قرار گیرد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دفاع مقدس ما را در دوره های مختلف تاریخ بشری برجسته کرده است، گفت: جز دوران صدر اسلام و در سپاه امام حسین(ع)، ما کمتر صحنه بشری را داریم که از این حجم تحول رفتاری، پیروی اخلاقی و رفتاری برخوردار بوده باشد و صحنه ای به ویژگی دفاع مقدس نداریم.

*دفاع مقدس دو نهاد حوزه علمیه و دانشگاه را متاثر از خود کرد
وی در عین حال حوزه علمیه و دانشگاه ها را دو نهاد مهم فرهنگی در کشور عنوان کرد و افزود: این دو نهاد بر رفتار و اخلاق جامعه ما اثر دارند و حوزه علمیه به طور طبیعی در جهت دهی اساسی به دین و زندگی بر پایه صحیح اخلاق و رفتار درست نقش اساسی دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه های ما نیز علاوه بر تاثیرگذاری بر اخلاق و رفتار، در انضباط اداری جامعه هم اثرگذار هستند و این دو جریان فرهنگی در کشور بسیار در کشور ما اثر گذارند.

وی گفت: دفاع مقدس به دلیل اینکه توانست همه تئوری ها و نظریه های نظری را به همه بحث های اخلاقی توصیه شده دینی و رفتاری را یکجا به مرحله عمل برساند، ورای آن توانست این دو نهاد فرهنگی را نیز متاثر از خود کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه امام راحل(ره) دفاع مقدس را قدسیت بخشید، گفت: فلسفه این قدسیت فقط به این دلیل نبود که دشمن باطل و هدف ما صحیح و درست بود، بلکه آن چیزی که حق را در جبهه ما نمایان کرد و در وجدان های بیدار بشری صحه گذاشت، اعمال و رفتاری بود که در عرصه جنگ از فرزندان ما بروز داده شد.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر اعمال صحیح بر هدف ناظر نباشد و به دلیل اینکه تطبیق لازم را با قدسیت ندارد، هدف را مخدوش می کند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس این قدسیت را به معنای حقیق جلوه گر ساخت، افزود: اگر آن رفتار و اخلاق، رفتار دینی و بنوی نبود، هیچگاه این هدف مقدس به این زیبایی خود را نمایان نمی کرد.

وی با اشاره به نامگذاری القاب خاص امام راحل(ره) از دفاع مقدس و رزمندگان اسلام گفت: اولیاء خاص لقب ویژه امام راحل(ره) از دفاع مقدس است و همچنین در جای دیگری رزمندگان جبهه را رهبران ملت قلمداد کرد که توانست در یک نسل اثرگذار باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: امام راحل(ره) همچنین رزمندگان جبهه را ایستاده در مقابل دشمنان خدا قلمداد کرد و در پیامی به حجاج بیت الله الحرام گفت ای نشستگان در مقابل خانه خدا برای ایستادگان در مقابل دشمنان خدا دعا کنید.

سردار سلیمانی همچنین اظهار کرد: تمام روزها و ساعت ها و همه خطوط جبهه همان حالت توجه و توسل و تمرکزی که برای حاجی در خانه خدا پیش می آید، برای رزمندگان دفاع مقدس هم همین حالات به وجود می آمد.

*صحنه هایی زیباتر از دفاع مقدس وجود ندارد
وی اثر اخلاقی و تربیتی دفاع مقدس را از مهمترین اثرهای آن دانست و بیان کرد: فکر نمی کنم صحنه هایی زیباتر و جذاب تر از صحنه های دفاع مقدس وجود داشته باشد و دوستی هایی که مافوق سببی و نسبی بود.

وی ارتباط های عمیق و دوستی های عمیق بین رزمندگان و فرماندهان جنگ را در هشت سال دفاع مقدس بی نظیر دانست و با بیان خاطراتی از این دوستی ها در جبهه های جنگ گفت: زمانیکه نوجوانی کوله پشتی آرپیجی را پشت خود می بندد و برای اینکه دشمن صدایش را نشوند، چفیه اش را جلوی دهانش می بندد و می سوزد تا به شهادت برسد، نشان از تربیتی است که جنگ به جوانان ما داد.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه اخلاقیات در دفاع مقدس اوج گرفت، افزود: همانگونه که شهید خود برگزیده است، پدر و مادر شهید نیز برگزیده اند و همه مادران و خواهران ما که عاطفه پاک دارند، باید خود را مادر شهید بدانند.

وی تاکید کرد: هر فرد ایرانی باید یک تصویر شهید را در منزل خود داشته باشد و هر اداره دولتی و غیر دولتی نیز باید تمثال شهدا را در ارگان های خود نصب کنند، چراکه غیر از این بی معرفتی محض است.

وی تصریح کرد: همانگونه که امامزادگان خود را می سازیم، باید به مقبره شهدا نیز توجه کنیم، شهدا امامزادگان ما هستند و باید در دلها، قلب ها، منازل و ارگان ها و نهادهای ما جا بگیرند.

فرمانده نیروی قدس سپاه در عین حال مدیریت جنگ را از ویژگی های مهم دفاع مقدس برشمرد و بیان کرد: امام راحل(ره) در زمان شاهنشاهی این تحول بزرگ را به وجود آورد و با وجود اینکه آحاد جامعه را ندید و در جماران نشسته بود، نور و گرمایش بر مردم تابید.

سردار سلیمانی ادامه داد: در صحنه دفاع مقدس فرماندهان شهید ما مانند یک مرجع تقلید، تقلید شدند و هیچ امتیاز و رتبه ای بین رزمندگان و فرماندهان نبود و فرماندهان بزرگی چون شهید باکری و شهید همت با شیوه اداره جنگ، در دوران جنگ الگویی نمونه و ارزنده هستند.

وی با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند چنین فضایی است، اضافه کرد: در جبهه فضایی که هوای نفس در آن جایی نداشت و ایزوله بود، مشاجره، خودبزرگ بینی و دعوایی نبود، آن چیزی که می تواند جامعه ما را منزه کند و اثرگذار باشد، نظام است، امری که امام راحل(ره) بسیار به آن تاکید داشتند.

وی همچنین از دست اندرکاران برگزاری یادواره شهدا در ملایر تقدیر کرد و گفت: هر کجا یادواره های شهدا برگزار شود، تا مدتهای طولانی اثر خود را در جامعه می گذارد و وجود شهدا در هر نقطه ای از ایران اسلامی سند افتخاری برای همه ملت ایران است.

شهرستان ملایر یک هزار و 100 شهید والامقام ار تقدیم انقلاب کرده و با 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است./ایرنا
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, سردارسلیمانی

سردارسلیمانی

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | ورزش | مجلس | حماسه | عکس | شهرستانها | شرکت‌ها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir