پایگاه خبری تحلیلی "همدان پرس" نخستین رسانه آنلاین استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  15112تاریخ انتشار:  18 مرداد 1398 - 18:9
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
مشروح بیانات ائمه جمعه همدان؛

 در خطبه‎های سیاسی نمازجمعه این هفته همدان چه گذشت؟

برخی با سیاسی کاری و مطرح کردن خواسته‌های کم ارزش برای زنان به دنبال تحقیر منزلت آنان در جامعه هستند | خطر مسئولین دزد و فاسد برای نظام و انقلاب از آمریکا و انگلیس بیشتر است | امام در روایتی می‌فرمایند شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و اینکه با همه مردم برخورد دوستانه داشته باشید.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: برخی با سیاسی کاری و مطرح کردن خواسته‌های کم ارزش برای زنان به دنبال تحقیر منزلت آنان در جامعه هستند.

آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در روز 9 مرداد ماه برای نخستین بار بنزین صادراتی کشور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید و صادر شد.

وی افزود: در این پالایشگاه، به همت قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران، جوانان همین کشور آنهم در شرایط تحریم بدون کمک گرفتن از کشورهای خارجی موفق شدند به این جایگاه برسند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه تولید 3 هزار تن بنزین صاداراتی توسط جوانان کشور بیانگر این است که به فرموده رهبری ما در شرایط تحریم پیشرفت می‌کنیم، عنوان کرد: اگر جوانان نخبه کشور جدی گرفته شده و تمرکز ما از نگاه به بیرون به توانایی‌های داخلی متمرکز شود آن وقت کشور نیز به پیشرفت دست می‌یابد.

وی  ابراز کرد: امروز در فضای سیاسی کشور هنور برخی افراد بر طبل مذاکره می‌کوبند و اینگونه القا می‌کنند که راه حل مشکلات کشور مذاکره است و عجیب است که نمی‌خواهند بپذیرند که در همین شرایط که بنای مذاکره با غرب را داشتیم، وزیر امور خارجه ما تحریم  و گشایش اقتصادی به دلیل عدم تعهد اروپایی‌ها به وعده‌هایشان محقق نشده است.

شعبانی تصریح کرد: دشمنان ما تصمیم دارند با فرستادن برخی مقامات اروپایی به ایران، ما را در همین وضعیت نگه دارند، پس به مردم دروغ نگوئیدچرا که همه مسئولان کشور نیز قبول دارند که کشورهای اروپایی دنبال مذاکره نیستند و اهداف خود را دنبال می‌کنند.

وی افزود: چرا برخی رسانه‌ها با شیطنت‌های خود به دنبال این هستند که به جامعه القا کنند مذاکره راه حل مشکلات است در حالیکه دولت نیز اعلام می‌کند نمی‌توان با طرف مقابل مذاکره کرد .

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه برخی رسانه‌ها متاسفانه به دنبال پیدا کردن مقصر برای این ناکامی‌ها هستند، عنوان کرد: کسی مخالف تعامل با دنیا نیست اما نباید برای حل مشکلات به برجام و غیره تمرکز کرد بلکه باید توانایی جوانان جدی گرفته شود.  

وی با بیان اینکه بعد از گذشت چهل سال در اقدام قابل تحسین  قرارگاه خاتم الانبیا(ص) توانستیم 3 هزار تن بنزین صادراتی در کشور تولید کنیم، گفت: امروز در فضای رسانه خواسته‌هایی از سوی جامعه زنان مطرح می‌شود که حضور در ورزشگاه، موتور سواری و دوچرخه سواری مثال‌هایی از این درخواست‌ها هستند.

شعبانی افزود: ارزش‌ها با خواسته‌ها وزن می‌شوند یعنی ما به اندازه خواسته‌ای که داریم ارزش گذاری می‌شویم پس اگر ما خواسته‌های حقیر را برای جامعه زنان درخواست کنیم سبب تنزل جایگاه زنان در جامعه می‌شویم.

وی با تاکید براینکه نباید با خواسته اندک و کوچک خواسته‌های برتر زنان به حاشیه برود و یا خواسته‌های اصلی آنها را قربانی کرد، بیان کرد: نباید به خاطر مقاصد سیاسی به جای مطرح کردن خواسته‌های اساسی زنان، مواردی کوچکی مانند حضور در ورزشگاه را به خواسته‌های اصلی آنها در جامعه تبدیل کرد.

امام جمعه همدان افزود: حق بانوان فهم درست جایگاه آنها در خانواده، حفظ حریم آنها در جامعه و حضور آنها از منظر انسانی در جامعه است نه از منظر ابزاری و جنسیتی.

وی ابراز کرد: حق زنان این است که به عنوان مربی و تربیت کننده انسان در جامعه بزرگ شمرده شوند و یا اینکه در خانواده تکریم شده و هنگام حضو در جامعه از نگاه‌های شوم مصون بمانند.

شعبانی با تاکید براینکه حق زنان این است که در جامعه بزرگ شمرده شوند تا به وجود خود افتخار کنند، گفت: این خواسته اصیل زنان است، خواسته‌ای که نباید با تبعیض‌های ناروا،  اعتماد به نفس را از آنها سلب کرد.

وی تصریح کرد: چرا باید با طرح خواسته‌های کوچک به جامعه زنان توهین کرد؟ و یا اینکه موضوع کوچکی مانند حضور در ورزشگاه، مسئله اول رسانه‌ها شود؛ موضوعی که خود زنان باید به آن ورود کرده و اجازه ندهند با این خواسته‌های کوچک قیاس شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: تنزل خواسته‌ها تنزل ارزشهاست؛ به همین دلیل آن زمان که دوچرخه سواری برای بانوان از سوی  یک خانم به مسئله اول کشور تبدیل شد همان روز باید زنان مانع از تنزل خواسته‌هایشان در جامعه می‌شدند.

وی عنوان کرد: اجازه ندهید با سیاسی کاری خواسته‌های کوچک برای زنان درست کنند چرا که ارزش و جایگاه زن در جامعه بسیار والا است  موضوعی که باید تبیین شود تا به وجود خود افتخار کنند.

شعبانی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) و تشریح  سخنان ایشان مطرح کرد: امام محمد باقر (ع) در نامه‌ای به یکی از یاران خود فرمودند من تو را به تقوای الهی دعوت می‌کنم که اگر کسی تقوای الهی را رعایت کند در نابودی دنیا سلامت خواهد بود و درآخرت نیز این تقوا غنیمتی برای وی محسوب می‌شود.

وی گفت: گاهی اوقات انسان با حساب دنیایی نمی‌تواند کار خود پیش ببرد بنابراین اگر تقوا کند خدا آنجایی که عقل آدمی کاری نمی‌تواند انجام دهد، کارش را درست می‌کند.

امام جمعه همدان بیان کرد: در روایتی از امام صادق (ع)، جایگاه امام محمد باقر (ع) تشریح شده و نشان می‌دهد شیعه و آنهایی که دل در گروه اهل بیت (ع) داشتند پیش از امام محمد باقر (ع)حلال و حرام خود را نمی‌دانستند چرا که فضای سختی برای اهل بیت (ع) تا زمان امام محمد (ع) ایجاد کرده بودند.

وی با تشریح نقش اهل بیت (ع) در نشان دادن راه هدایت به مردم و خانه نشین شدن آنها به واسطه فضای سختی که برای آنها ایجاد شده بود، اظهار داشت: پیش از امام باقر(ع) شیعه محتاج دیگران بود اما پس از ایشان دیگران محتاج شدند چرا که امام محمد باقر(ع) فقه شیعه را زنده کردند.

شعبانی اعلام کرد: ما 187 هزار روایت داریم که از این تعداد حدیثی که به دست ما رسیده و منبع معرفتی ما در دین است، 70 درصدش متعلق به امام باقر(ع) و امام صادق (ع) است که آنها نیز توانستند با تریت شاگردان بسیاری در بخش حدیث شناسی  این کار را انجام دهند.

وی عنوان کرد: چرا جامعه شیعه از احادیث و تعالیم خاندان اهل بیت (ع)  فاصله گرفته است و احادیث کمی از اهل بیت(ع) را حفظ کرده‌اند؟ در حالیکه جابر ابن یزید جوفی می‌گوید من 70 هزار حدیث از امام محمد باقر(ع) شنیده‌ام.

نماینده ولی فقیه (ع) در استان با گرامیداشت روز غدیرنیز ابراز کرد: مظلومیت علی (ع) آنجایی بود که در جامعه خودش درک نشد و  این مرد بزرگ و متصل به علم الهی، آدمی که بتواند به او دانسته‌های خود را منتقل کند را پیدا نکرد.

*به نسل جوان دانشمند، متعهد و انقلابی میدان دهید
امام جمعه ملایر خطاب به مسئولان تاکید کرد: امروز بیش از گذشته به نسل جوان دانشمند، عالم، متعهد و انقلابی میدان دهید تا آمریکا را بر زمین بکوبند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: با استفاده از توان مهندسان ایرانی دست آمریکا و اذنابش را می توان قطع کرد و تحریم های آمریکا با شکست مواجه است.
امام جمعه ملایر با اشاره به عرضه بنزین صادراتی از طریق پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای نخستین بار گفت: صادرات سه هزار تن بنزین ضربه مهلکی بر تحریم آمریکا است.

وی با بیان اینکه صفر تا صد پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط مهندسان ایرانی ساخته شد افزود: وقتی دانشمندان جوان ایرانی این صنعت را بومی سازی می کنند، در سایر صنایع نیز می توانند پیش قدم شوند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به فرموده های رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه قدرت آمریکا رو به افول است گفت: دانشمندان آمریکایی نیز این افول را گوشزد کرده اند که پیروزی ترامپ یکی از نشانه های افول آمریکا است.

وی با اشاره به بالا بودن آمار جرم و جنایت در آمریکا خاطرنشان کرد: اگر کسی آمریکا را بهشت برین معرفی کند، خیانت کرده است و نسل دانش آموخته و اندیشمند باید واقعیت های دنیای امروز را به نسل جوان معرفی کند.

خطیب جمعه ملایر همچنین به فرا رسیدن سالگرد پیروزی مقاومت ۳۳ روزه حزب الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: امروز انصارالله یمن این مقاومت را در دست گرفته و نتیجه آن چراغ سبز نشان دادن عربستان و درخواست مذاکره با یمن از سر تسلیم است.

حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: ما نیز با آمریکا مذاکره نمی کنیم، مگر آنکه دستانش را از سر تسلیم بالا ببرد، در حالیکه امروز آثار تسلیم را از رفتار آمریکا می بینیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز عرفه و بزرگ شمردن این روز بیان کرد: عید قربان یکی از اعیاد اسلامی است که خداوند در این روز به حجاج دستور داد قربانی ذبح کنید و علاوه بر استفاده خودتان به فقرا نیز بدهید و در سنت حسنه قربانی هر سال سهیم شوید.

*خطر مسئولان فاسد برای نظام و انقلاب از آمریکا و انگلیس بیشتر است
امام‌جمعه نهاوند، گفت: خطر مسئولین دزد و فاسد برای نظام و انقلاب از آمریکا و انگلیس بیشتر است.

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در جمع نمازگزاران نهاوند ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع)،گفت: امام در روایتی می‌فرمایند شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و اینکه با همه مردم برخورد دوستانه داشته باشید و نسبت به بزرگ‌تر از خودت به منزلت بزرگ‌تر و کوچک‌تر را به‌منزله فرزند و هم سن و سال خودت را برادر بدان و نسبت افراد جامعه بدبین نباشید چراکه لازمه تقوا است.

وی با اشاره به رهنمود امام خمینی(ره)، گفت: امام راحل فرمودند خشم و کینه انقلابی خود را علیه آمریکا حفظ کنید چراکه از شرایط تولی و تبری است لذا عجیب است، برخی افراد اهل نماز شب و زیارت عاشورا و غیره هستند اما اگر در مسجدشان مرگ بر آمریکا بگویند انگار خلاف شرع است، امام ما دستور داده همان‌طور که حمایت و دوستی با اولیا خدا دارید با دشمنان خدا هم دشمن باشیم مرگ بر آمریکا، انگلیس و اسرائیل منافاتی با نماز جماعت ندارد.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با جوانان، گفت: ایشان در این دیدار فرمودند جوانان نخبه باید مسیر پیشرفت را در همه شرایط مختلف ادامه دهند چراکه در همین شرایط تحریم که آمریکا می‌خواهد صادرات نفت ما را به صفر برساند سپاه پاسداران تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را به حدی رسانده که اضافه آن صادرشده است.

وی گفت: در این ۴۰ سال ایران باوجود همه مشکلات و غیره آبدیده شد و امروز بهترین خدمات در روستاهای دورافتاده هم وجود دارد و این‌ها همه در سایه توطئه‌ها و جنگ‌افروزی آمریکا بوده که معجزه است.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به تداوم حمایت آمریکا از جنایات کاران آدم کش که به زن و بچه بی‌گناه رحم نمی‌کنند، گفت: آمریکا به خاطر فروش سلاح خود دست به هر عملی می‌زند.

وی با اشاره به کشته شدن ۳۳ هزار نفر در سال به علت درگیری‌های خیابانی در آمریکا، گفت: آمریکا در تأمین امنیت داخلی خود عاجز است و ایران اسلامی در برابر چنین کشور فاسد و عاجزی حرف برای گفتن دارد.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه برخورد با مفسدین اقتصادی توسط دستگاه قضا امیدبخش است، گفت: همان‌طور که آیت‌الله رئیسی فرمودند قوه قضاییه برای مبارزه با فساد کمر بسته است.

وی افزود: خطر مسئولین فاسد و دزد از آمریکا و انگلیس بیشتر است، چراکه مردم آمریکا و انگلیس شناخته‌شده‌اند ولی این افراد که خیانت می‌کنند به انقلاب و آبروی نظام خدشه وارد می‌کند.

حجت الاسلام مغیثی در پایان خطاب به نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، استاندار همدان و فرماندار نهاوند، اظهار کرد: مردم محله دوخواهران نهاوند ۵۰ سال است به علت تعریف شدن این منطقه به‌عنوان منطقه میراث فرهنگی اجازه ساخت‌وساز و بازسازی بناهای خود را ندارند و امروز هم به سبب کاوش معبد لائودیسه هم به بخشی از مسجد این محله آسیب واردشده و موجب تعطیلی آن شده است لذا مسئولین اقدامات لازم در راستای رفع این مشکل را انجام دهند چراکه امروز به دنبال ایجاد شکاف میان مردم و مسئولین است و می‌خواهد به‌نظام و انقلاب به این بهانه خدشه وارد کند و بگویند که ایران نمی‌تواند مردم خود را راضی نگه دارد./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir