پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  14569تاریخ انتشار:  23 فروردین 1398 - 19:19
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
مشروح بیانات امام جمعه همدان؛

 در خطبه‎های سیاسی نمازجمعه این هفته همدان چه گذشت؟

امام جمعه موقت همدان گفت: حرکت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی احمقانه بود | امروز به دلیل بی تدبیری و کم کاری برخی مدیران و تحریم آمریکا، مردم مشکلات زیادی دارند لذا نباید منتظر دولتمردان باشند و با همت مساجد را راه اندازی کرده و با برگزاری نشست های اضطراری به داد سیل زدگان برسند.
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه موقت همدان گفت: حرکت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی احمقانه بود.

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهر همدان اظهار داشت: همه ما ملت ایران یکی هستیم و خانواده های ما افتخار می کنند که اعضای خانواده شان عضو سپاه هستند.

وی تاکید کرد: سپاه و بسیج با ورود در جنگ یاور ارتش شدند و با چنگ و دندان و تمام قطرات خون خود و با رمز یا زهرا (س)، یا علی(ع)، یا حسن (ع) و یا حسین (ع)انقلاب را نجات دادند.

آیت الله موسوی اصفهانی افزود: لباس سپاه عزتی دارد که آیت الله صدوقی، آیت الله اشرفی، آیت الله مدنی و سایر شهدا با افتخار عمامه خود را با آرم سپاه منزه کردند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها سپاه را خوب شناختند ادامه داد: سپاه منطقه را از داعش و منافقان پاکسازی کرد و سوریه را از چنگال آمریکا نجات داد.

امام جمعه موقت همدان اضافه کرد: امروز منطقه ما به نور سپاه منور است و این نورانیت تا ظهور امام زمان (عج) ادامه دارد.

وی افزود: همه ملت ابران به سپاه علاقه داشتند و آمریکا با این حرکت باعث شد علاقه به سپاه دوچندان شود.

آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به آیه شریفه 'مکرو و مکروالله ولله خیر الماکرین' گفت: با صلاحدید رهبر معظم انقلاب لازم است مجلس در قرار دادن آمریکا در لیست گروه های تروریستی تصمیم لازم بگیرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال 'رونق تولید' افزود: مردم در رونق تولید می توانند کمک کنند و آن را در خانه، خانواده و محل زندگی خود عملی کنند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه جوان خودساخته می تواند مملکت را خوب بسازد گفت: جوانی که خود ساخته نباشد نمی تواند بار انقلاب را با خود بکشد و اگر مدیری خودسازی و تقوا داشته باشد پست ها را بر اساس لیاقت اختصاص می دهد و بر اساس رفاقت به کسی پست نمی دهد.

آیت الله موسوی اصفهانی با بیان اینکه سیل زدگان در کمتر از 2 ساعت تمام زندگیشان را آب برده است گفت: اگر تقوای کامل داشته باشیم دلبستگی به مال، خانه، پول و حساب نداریم.

وی گفت: کمک ها به سیل زدگان باید به اندازه ای باشد که مسئولان اعلام کنند دیگر نیازی به کمک نداریم و اکنون مردمی که هشت سال جنگ را پشتیبانی کرد امروز در مواجهه با سیل با امتحان دیگری روبرو است.

آیت الله موسوی اصفهانی مدعی شد: امروز به دلیل بی تدبیری و کم کاری برخی مدیران و تحریم آمریکا، مردم مشکلات زیادی دارند لذا نباید منتظر دولتمردان باشند و با همت مساجد را راه اندازی کرده و با برگزاری نشست های اضطراری به داد سیل زدگان برسند.

وی تاکید کرد: نمایندگی ولی فقیه در استان بار سنگینی دارد که از حجت الاسلام شعبانی از پذیرش این مسئولیت سپاسگزاریم و ایشان را حمایت می کنیم.

آیت الله موسوی اصفهانی گفت: همه باید در مقام عمل از نماینده ولی فقیه پشتیبانی کنیم و امکانات خود را برای خدمت به مردم در اختیار وی بگذاریم.

وی با بیان اینکه ثبت نام حوزه های علمیه تا 25 فروردین ادامه دارد از جوانان دعوت کرد جان خود را در راه دین تسلیم و جوانی خود را وقف دین کنند.

*مردم همدان در حمایت از سپاه راهپیمایی کردند
همزمان با سراسر کشور مردم دارالمومنین همدان پس از اقامه نماز جمعه در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انزجار از آمریکا به دلیل قراردادن این نهاد انقلابی در لیست گروه های تروریستی راهپیمایی کردند.

در این راهپیمایی، شرکت کنندگان مسیر حسینیه امام خمینی (ره)، خیابان پاسداران، میدان شریعتی، خیابان شریعتی را پیمودند و در زیر پل روگذر شهید صوفی تجمع کردند.

در این راهپیمایی شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «جان نثاران رهبر خدا نگهدارتان»، «بمیرد بمیرد دشمن خون خوارتان» «ارتشی و سپاهی یک لشگر الهی»، «سپاه و ارتش ما نور چشم ولایت»، «سپاهی سپاهی حمایتت می کنیم» «ای ترامپ غمارباز در به درت می کنیم» و «مرگ بر ترامپ بی خاصیت» سر داده شد.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه ای پنج بندی توسط نماینده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرائت شد.

*آمریکا همواره از سپاه سیلی محکمی خورده است
امام جمعه ملایر گفت: آمریکا همواره در توطئه هایی که علیه جمهوری اسلامی طراحی کرده است، از سپاه پاسداران سیلی محکمی خورده است و این اقدام اخیر آنها نیز ناشی از شکست های پی در پی است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر با محکوم کردن اقدام نابخردانه آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران افزود: طراحی توطئه ها و ترورهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف انقلاب تاکنون توسط سپاه و بسیج منجر به شکست شده است.

وی یادآور شد: تروریستی خواندن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا خلاف قوانین بین المللی است و ترامپ با این اقدام نشان داد که از مجموعه مقتدر و شجاع سپاه و تربیت یافته در نهضت عاشورای حسینی(ع) سیلی محکمی خورده است.
حجت الاسلام برقراری این اقدام ناشیانه آمریکا علیه سپاه پاسداران را یک بازی سیاسی دانست و افزود: آمریکا و رییس جمهوری شیطان صفت آن حتی جرأت اجرا کردن نطق خود را در منطقه ندارند و با این اقدام خواستند چراغ سبزی به رژیم صهیونیستی نشان دهند.

امام جمعه ملایر خاطرنشان کرد: پیش از این نیز رییس جمهوری وقت آمریکا در حادثه یازده سپتامبر سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرد، اما جرأت اجرای این اعلام خود را پیدا نکرد.

حجت الاسلام برقراری تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را به ضرر آمریکا و نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه دانست و اظهار داشت: با این بیانیه شورای عالی امنیت ملی، چنانچه جمهوری اسلامی ایران ببیند مجلس آمریکا اعلامیه کاخ سفید علیه سپاه پاسداران را اجرایی کند، قبل از اجرا تروریست های آمریکا توسط سپاه پاسداران محو و نابود می شوند.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران یک مجموعه مورد حمایت و پشتیبانی ملت ایران است و پس از اقدام مغرضانه آمریکا ملت ایران نشان دادند که همگی یک سپاهی هستند.

خطیب جمعه ملایر به اقدامات ارزنده سپاه پاسداران در امدادرسانی و کمک به نقاط مختلف کشور در سخت ترین دوران ها در کنار مردم و دولت اشاره و بیان کرد: سپاه نماد خدمتگزاری است و به عنوان مجموعه ای مقتدر، منسجم و برای همیشه در دل مردم ماندگار است.

حجت الاسلام برقراری ضمن تقدیر از کمک های بی نظیر سپاه پاسداران به مناطق سیل زده کشور و همچنین سپاه ناحیه ملایر و تیپ 43 امام علی(ع) این شهر تاکید کرد: هیچ ابرقدرتی نمی تواند سپاه پاسداران را حذف کند.

وی همچنین از اقدام نمایندگان مجلس در پوشیدن لباس سبز سپاه و اعلام حمایت خود از این نهاد انقلابی تقدیر کرد و گفت: نمایندگان مجلس با همین تفکر سپاهی در مقابل دشمنان بایستند و مصوبات خوبی را در مجلس شورای اسلامی داشته باشند تا دیگر آمریکا اجازه چنین اقداماتی را به خود ندهد.

حجت الاسلام برقراری در بخش دیگری از خطبه های خود خواستار ارسال بیشتر کمک های مردمی به مناطق سیل زده در استان های لرستان، گلستان و خوزستان شد و افزود: رهبر معظم انقلاب اهتمام ویژه ای به این امر دارند و تاکنون دولتمردان، سپاه و بسیج و ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم حضور چشمگیری در این منطقه داشته اند.

وی با تاکید بر برگزاری پررنگ تر اعیاد شعبانیه در سطح شهرستان، به 11 شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اشاره کرد و ادامه داد: جوانان ما مقتدا، اسوه و الگویی همچون علی اکبر(ع) دارند و باید اخلاق پیغمبری(ص) را از وی بیاموزند.

امام جمعه ملایر خطاب به دست اندرکاران امور جوانان شهرستان تاکید کرد: جوانان را به توحید، پاکی، تقوا، پاکدامنی، عزت دینی و معرفت دینی سوق دهید، چراکه این یک وظیفه مهم است.

*نمازگزاران ملایری حمایت خود را از سپاه اعلام کردند
نمازگزاران ملایری همزمان با سراسر کشور پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت اقدام حماقت ‌آمیز آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران راهپیمایی کردند و حمایت خود را از این نهاد رسمی و مقتدر اعلام کردند.

اقشار مختلف مردم انقلابی ملایر امروز پس از اقامه نماز جمعه از مسجد جامع ملایر تا میدان امام خمینی(ره) این شهر راهپیمایی و وحدت و همدلی خود را با سپاه پاسداران اعلام و خشم و نفرت خود را از اقدام ننگین شیطان بزرگ آمریکا به نمایش گذاشتند.

نمازگزاران با در دست داشتن نوشته های«من یک سپاهی ام» در کنار مسئولان، نمایندگان مجلس، مجموعه سپاه پاسداران، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم با حضور پرشور در راهپیمایی شکوه وحدت خود را با سپاه مقتدر و سرافراز به نمایش گذاشتند و فریاد «ایران اسلامی یکپارچه سپاهی هستند» سر دادند.

راهپیمایان ملایری با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «ارتشی و سپاهی مظهر اقتدار است»، «سپاه و ارتش ما نور چشم ولایت»، «سپاهی سپاهی حمایتت می کنیم»، «نیروی قدس سپاه، خار چشم آمریکاست» و «این لشگر الهی، محبوب ملت ماست» اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم و بار دیگر حمایت و پشتیبانی قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.

همچنین نمازگزاران ملایری طوماری را در حمایت از سپاه پاسداران و محکومیت آمریکا امضا کردند.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه ای در پنج بندی قرائت شد./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir