پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
کد مطلب:  21754تاریخ انتشار:  2 بهمن 1401 - 15:23
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
نظری: کشتی شهرداری همدان را به گل نشاندید

 شهردار همدان زیر تیغ نقد شورا!

پیرو نشست ‌شهردار همدان با دانشجویان دانشگاه بوعلی و پاسخگویی حاشیه ساز سیدمسعود حسینی در این نشست و معرفی اعضای شورای شهر همدان به عنوان سنگ انداز در روند اقدامات شهرداری، منجر به واکنش جدی اعضای شورا نسبت به صحبت‌های سیدمسعود حسینی شد.
به گزارش همدان پرس؛پیرو نشست ‌شهردار همدان با دانشجویان دانشگاه بوعلی و پاسخگویی حاشیه ساز  سیدمسعود حسینی در این نشست و معرفی اعضای شورای شهر همدان به عنوان سنگ انداز در روند اقدامات شهرداری، منجر به واکنش جدی اعضای شورا نسبت به صحبت‌های سیدمسعود حسینی شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در صحن شورا، با انتقاد جدی از عملکرد شهردار همدان گفت: بنظر می آید شهردار با آمادگی در جلسات شرکت نمی‌کند و یا با توجه به عدم اطلاعات کافی نکاتی را بیان می کند که عامل تشنج و ایجاد مشکل و گرفتن انگیزه از سیستم شهرداری می شود و زیبنده نیست در زمانیکه جامعه ما نیاز به تعامل دارد تقابل را گسترش دهیم.

نظری افزود: شهردار در چندین جا در زمینه های مختلف بیان می کند که نمی گذارند ما کار کنیم و از فروش زمین جلوگیری می کنند! از شهردار می خواهیم در این مدت که بر مسند قدرت هستند بگوید، چه کسانی و چگونه مانع شدند؟ و اگر موردی هم بوده تصمیم شورای انطباق بر اساس قانون بوده چرا این را منتسب به شورا می دانید و یا اعلام می کنید باندهایی نمی گذارند؟

وی در ادامه گفت: شما خانه احزاب در شهرداری درست کردید شهرداری محل خدمت به مردم است نه خانه احزاب و هرکسی را که خواستی به عنوان مشاور انتخاب کردی؟ هر کسی را که منتقد شورا بود و با شورا مشکل داشت به عنوان  مشاور انتخاب کردی آیا این رانت نیست؟

نظری ادامه داد: با مشت آهنین با منتقدان برخورد می کنید از این اقدامات چیزی جز تقابل تراوش نمی کند. آقای شهردار کشتی شهرداری را به گل نشاندید و مدیریت را رها کردی؟ چه کسی جلوی شما را گرفته است؟

این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه آقای شهردار کشتی شهرداری را به گل نشاندید اضافه کرد: اگر انتقادی می شود سریع با افراد برخورد می‌کنید و نکاتی را  بیان می‌کنید که جزء تقابل از آن تراوش نمی کند، کشتی شهرداری را به گل نشانده‌اید و مدیریت را رها کرده‌اید، عدم مدیریت خود را منسوب به دیگران می‌کنید!

نظری با تاکید بر اینکه آقای شهردار بر مبنای عقل، منطق و تدبیر عملکرد خود را بیان کنید، گفت: آقای حسینی در چندین مورد از سنگ اندازی در روند اقدامات شهرداری سخن گفته‌اید به این تعبیر که جلوی فروش زمین را می‌گیرند ، چه کسی جلوی کار شما را گرفته است؟ یک بررسی انجام دهید و ببیند که در ۱۶ ماه خدمت خود بیشترین فروش را داشته‌ید!

وی با انتقاد از اینکه آقای حسینی گفته‌اید ۵ هکتار به فضای سبز شهر همدان اضافه شده است افزود: این پنج هکتار را را معرفی کنید و بگویید در کدام نقطه از شهر است شما دو مورد از پارک های فرامنطقه همدان را تعطیل کرده اید و در زمینه سرمایه گذاری یک مورد را ارائه دهید که سنگ اندازی کرده باشند.

افول جایگاه برخی نیروهای شهرداری بدلیل اختلاف سلیقه با شهردار! /یک کار شاخص به ما نشان دهید
رئیس کمیسیون گردشگری و سرمایه گذاری هم در صحن شورا با گلایه از عملکرد شهردار همدان گفت: بعد از ۱۶ ماه شهردار نتوانسته به وظایف ذاتی شهرداری عمل کند، این دیگر ربطی به اعضا شورا ندارد.

حمید بادامی نجات ادامه داد: شورا همواره شهردار را حمایت کرده، هر مصوبه ای که خواستید چه قانونی چه غیرقانونی از  شورا رای گرفتید و زمین ١۵ میلیاردی را به ۸ میلیارد فروختید. نیروی رسمی شهرداری که هم سلیقه شما نبود جلوی جلو در گماشته شد. یک کار شاخص که در این مدت توسط شهرداری و شورا انجام شده به ما نشان دهید.

وی افزود: در سرمایه گذاری ترک فعل اتفاق افتاده کاش در کشور سیستمی بود تا برابر کارهای نکرده، افراد را مجازات می کردند.
رئیس کمیسیون گردشگری و سرمایه گذاری هم در صحن شورا با گلایه از عملکرد شهردار همدان گفت: بعد از ۱۶ ماه شهردار نتوانسته به وظایف ذاتی شهرداری عمل کند، این دیگر ربطی به اعضا شورا ندارد،

بادامی نجات ادامه داد: شورا همواره شهردار را حمایت کرده، هر مصوبه ای که خواستید چه قانونی چه غیرقانونی را در شورا رای گرفتید و زمین ١۵ میلیاردی را به ۸ میلیارد فروختید. نیروی رسمی شهرداری که هم سلیقه شما نبود را جلوی جلو در گماشته شد. یک کار شاخص که در این مدت توسط شهرداری و شورا انجام شده به ما نشان دهید.

وی با بیان اینکه خدا نگذرد از کسانی که این بلا را بر سر شهر آورده و نمی‌گذارند دفع شود، اظهار کرد: بعد از گذشت دو سال از عمر شورای ششم باید بنشینیم و تاسف بخوریم برای وضعیت شهر که ریل پیشرفت را متوقف کردند!

بادامی‌نجات همدان با انتقاد از حضور شهردار در جلسات ایجاد کننده تنش و حاشیه با وجود بحران‌های موجود در شهرداری، ادامه داد: شهردار را معاندین هدایت می‌کنند چراکه تک تک حرف‌ها و حرکات وی در راستای ایجاد تنش بین شهرداری با شورا، دستگاه‌ها و مردم است؛ این چه وضعیت مدیریت شهر است؟

وی افزود: در سرمایه گذاری ترک فعل اتفاق افتاده کاش در کشور سیستمی بود تا برابر کارهای نکرده، افراد را مجازات می کردند.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان اظهار کرد: تذکر اصلی اینجاست وقتی شورا از وظایف نظارتی خود غفلت می‌کند، شهردار را در استانداری به بدترین شکل تحقیر می‌کنند.

بادامی‌نجات با بیان اینکه قبول داریم از وظایف نظارتی خود عقب مانده‌ایم، گفت: اما هر کجا در بحث نظارتی ورود می‌کنیم ما را متهم به کارشکنی می‌کنند و به این دلیل و به اجبار ناچار به کاهش تذکرات شدیم.

وی با اشاره به ابزار رسانه‌ای در دست شهردار بیان کرد: متأسفانه این ابزار رسانه‌ای آقایان در برابر تذکرات و انتقادها به بدترین شکل در فضای مجازی و رسانه‌های مربوط به آنها متهم، تخریب و توهین می‌کند، جای تأمل دارد که طی این ۱۶-۱۷ ماه گذشته چه اتفاقی افتاده است؟؛ هر کجا نقد کردیم تخریب شدیم و به بدترین شکل با آبروی افراد بازی می‌کنند.  

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان افزود: درآمدها که مشخص است، بنده رییس کمیسیون بودجه در سال آخر شورای دور پنجم بودم، کجا ما ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی داشتیم، چرا باید تقصیر را بر گردن گذشتگان بیاندازیم، چرا به مردم دروغ می‌گویید؟

بادامی‌نجات عنوان کردن این رقم بدهی را سیاه‌نمایی و اقدامی به منظور سرپوش گذاشتن بر کارهای انجام شده توسط شهرداری دانست و تصریح کرد: کجاست این عدد که این آقایان عنوان کرده‌اند؟

دیگر کلمه شهردار را برای آقای حسینی بکار نمی برم
در ادامه جلسه صحن شورا رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز درباره صحبت‌های شهردار همدان در نشست با دانشجویان دانشگاه بوعلی که عنوان کرده بود اگر معامله می کردیم انتقادی نمی‎شد، گفت: آقای حسینی رسماً معامله‌گران را اعلام کنید و مطمئن باشید ما هم در پی سوزاندن ریشه اینگونه معاملات و معامله گران هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری که نهاد خدمات‌رسانی است آیا وظیفه ایجاد درگیری و تقابل سیاسی دارد، گفت: ما را در محافل عمومی و خصوصی متهم می کنید و ما چیزی نگفتیم اما قرار نیست ما را متهم به معامله گری کنید.

حیدری با بیان اینکه از نظر بنده بودن آقای حسینی حتی برای یک روز در منصب شهردار جفا در حق شهر و شهروندان است، اضافه کرد: از هم اکنون بنده دیگر آقای حسینی را شهردار همدان خطاب نمی‌کنم.

شما نیروهای متخصص را به حاشیه رانده اید! و می‌گویید شهرداری نیروی متخصص ندارد! آیا آن نیروی شهرداری که فارغ التحصیل دانشگاه معروف پایتخت در مقطع دکتری است از نظر شما متخصص نیست؟ نیرویی که بیش از ۱8 مقاله isi در رشته تخصصی خود دارد از نظر شما تخصص ندارد؟ بفرمایید متخصص چه کسی است؟ نکند منظور شما تخصص در قبیله گراییست؟!

وی افزود: آقای حسینی گفته اند که بنده برای شهردار شدن هفت رای داشته‌ام، ای کاش ما به خاطر پیام وحدت از ایشان حمایت نمی‌کردیم و بنده به خاطر این موضوع و این رای از مردم همدان عذرخواهی می‌کنم، هر چند بنده جزو چهار نفری بودم که به ایشان رای نداد و جای تاسف دارد که آقای حسینی به دنبال حاشیه سازی هستند! آیا درست است ما هم برای اثبات انتقادات خود اسناد فنی را منتشر کنیم؟
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورا

شورا

, شهرداری

شهرداری

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir