پايگاه خبری تحليلی همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان / همدان پرس، رسانه شماست/از سرويس های فرهنگ، ورزش، مجلس، حماسه و عکس بازديد نماييد/نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را از طريق بخش تماس با ما ارسال نماييد. ذکرایام هفته: شنبه یارب العالمین/ یکشنبه یاذوالجلال والاکرام / دوشنبه یاقاضی الحاجات/ سه شنبه یا ارحم الراحمین / چهارشنبه یاحی یاقیوم / پنجشنبه لااله الاالله الملک الحق المبین / جمعه اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم/ هرروزصدصلوات
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  14575تاریخ انتشار:  24 فروردین 1398 - 16:5
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
استاندار همدان در شورای اداری:

 سند راهبردی و عملیاتی استان در افق ۱۴۰۰ تدوین شده است

سند راهبردی و عملیاتی استان همدان در افق ۱۴۰۰ تدوین شده و به زودی منتشر خواهد شد | استکبار نتوانست بر اراده قوی ملت ایران غلبه کند در حالی که به درهای بسیاری زد اما پیروز نشد و در آخرین اقدام نیز سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد | سال گذشته در استان همدان ۱۸ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شد
به گزارش همدان پرس؛ استاندار همدان گفت: سند راهبردی و عملیاتی استان همدان در افق ۱۴۰۰ تدوین شده و به زودی منتشر خواهد شد.

سید سعید شاهرخی در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه خباثت و دشمنی دیرینه استکبار و در رأس آن آمریکا بر همگان روشن است، گفت: آمریکا بعد از روی کار آمدن ترامپ و جمع شدن عناصر تندرو و ضد انقلاب فشارها را مضاعف کرد و اقدام اخیر نیز ناشی از عصبانیت آمریکاست.

وی با بیان اینکه علی رغم تلاش‌های ۴۰ ساله برای متوقف کردن انقلاب استکبار در این زمینه موفق نبوده و به همین دلیل عصبانی هستند، گفت: استکبار نتوانست بر اراده قوی ملت ایران غلبه کند در حالی که به درهای بسیاری زد اما پیروز نشد و در آخرین اقدام نیز سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

شاهرخی با تاکید بر اینکه پاسداران فرزندان این ملت هستند و در همه عرصه‌ها جانفشانی کرده و برای انقلاب و آرمان‌های انقلاب تلاش کردند، گفت: آمریکا از این موفقیت‌ها عصبانی است و دست به این رفتاری که بیشتر شبیه خودزنی است زده است.

شاهرخی با تاکید بر اینکه سپاه محبوب بود و با این اقدام آمریکا محبوب تر شد، اظهار داشت: با این حرکت شور و نشاط و انسجامی بین آحاد مختلف جامعه ایجاد شد کمااینکه سپاه همچنان با قدرت مسیر عزتمند خود را ادامه می‌دهد و از همین جا اعلام می‌کنیم به عنوان سرباز کوچک ولایت پاسدار هستیم و از آرمان‌های انقلاب پاسداری خواهیم کرد.

استاندار همدان به شعار سال و رونق تولید اشاره کرد و با بیان اینکه توجه به تولید در سال‌های متمادی اولویت کشور بوده و شعارهای سال نیز بر موضوع اقتصاد تاکید دارد، گفت: دشمنان تولید و اقتصاد کشور را هدف قرار داده اندو انتخاب این شعارها و شعار امسال نقطه ثقل توسعه کشور و عبور از تحریم‌ها است که امیدواریم در اجرای منویات رهبری موفق گام برداریم.

شاهرخی با تاکید بر اینکه به تاسی از سیاست‌های دولت اولویت در استان همدان نیز توجه به معیشت و اشتغال و تولید است، گفت: در این راستا برنامه‌هایی تدوین شده و توجه به رونق تولید مد نظر است.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق شعار سال چند کار مد نظر است، اضافه کرد: سال جدید سال تصمیم گیری های جدید و انسجام و دقت و سرعت بیشتر در انجام کارهاست و بر همین اساس در سال رونق تولید ایجاد اشتغال به خصوص برای جوانان در صدر کارها قرار دارد.

وی اضافه کرد: با همکاری معاونان استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مشارکت‌های دستگاه‌های کلیدی سند راهبردی و عملیاتی استان همدان در افق ۱۴۰۰ تدوین شده و به زودی منتشر خواهد شد که مسیر حرکت ما را تا پایان برنامه ششم توسعه مشخص کرده است.

شاهرخی با بیان اینکه در این سند مهم‌ترین اقدامات اقتصادی و عمرانی عنوان شده، گفت: منابع و امکانات را به کار می‌بندیم تا گام‌های مؤثری در تحقق این سند برداریم.

به دنبال تکمیل پروژه‌هایی هستیم که بیشترین اثر را در تولید و آبادانی و توسعه استان دارند
وی از وجود هزاران پروژه در سطح استان سخن گفت و با بیان اینکه به دنبال تکمیل پروژه‌هایی هستیم که بیشترین اثر را در تولید و آبادانی و توسعه استان دارند، گفت: سند اشتغال استان منبعث از بخش‌های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و سایر بخش‌ها نیز در این سند آورده شده و تعهدهایی ایجاد کرده است.

شاهرخی با بیان اینکه بر اساس این سند کار را قابل اندازه گیری کرده‌ایم و مشخص است هر دستگاه چقدر باید فعالیت انجام دهد، عنوان کرد: برنامه‌های انجام شده را رصد می‌کنیم تا دستگاهی از برنامه عقب نماند.

شاهرخی توجه به این سند را ضروری برشمرد و با بیان اینکه در این سند تنها به منابع دولتی توجه نشده است، گفت: باید تمام قد در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذار بود چرا که حمایت از تولید کننده ضامن رونق تولید است.

وی با بیان اینکه باید بسترساز حرکت تولیدکنندگان باشیم، گفت: در حوزه اشتغال سالانه ایجاد ۲۰ هزار شغل به صورت واقعی تصمیم گیری شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری به رقم‌های موجود اکتفا نکردیم و امسال ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد، گفت: این سند مبنای کار است و با توجه به توافق دستگاه‌ها ملاک عمل خواهد بود.

شاهرخی مجموع سرمایه‌گذاری در جواز تأسیس در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی را ۳ هزار و ۳۳۸ یلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حوزه صنعت تحول خوبی صورت گرفته و باید ادامه یابد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شکل گیری روش‌های نوین کشف ۱۰۴ هکتار گلخانه در استان همدان ایجاد شده که ایجاد ۲۱۰ تا هکتار طی برنامه تدوین شده مد نظر است، گفت: باید سالی ۷۰ هکتار کشت گلخانه‌ای ایجاد شود.

وی گفت: برای صرفه جویی در ۱۰ درصد آب کشاورزی استان همدان برنامه ریزی شده است.

سال گذشته در استان همدان ۱۸ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شد
شاهرخی اشتغال ایجاد شده طی سال گذشته در استان همدان را ۱۸ هزار و ۷۰۰ شغل عنوان کرد و با بیان اینکه این آمار دارای سند است، اظهار داشت: پیش از این برای ارائه آمار رقم اشتغال با رقم‌های قبلی جمع می‌شد تا ۳۵ هزار شغل را محقق کند.

استاندار همدان با اشاره به عملکرد برخی بانک‌ها در استان همدان و بیان اینکه از لحاظ همکاری به برخی بانک‌های خصوصی انتقاد وارد است و عملکرد دو بانک در استان ضعیف است، گفت: سال گذشته دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد.

وی از برگزاری هفتگی جلسات ستاد تسهیل خبر داد و با بیان اینکه امسال برگزاری این جلسه تقویت می‌شود، گفت: اولویت استان همدان توجه به بخش اقتصاد است.

وی از سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در شهرستان ملایر و ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش صنعت استان همدان خبر داد و با بیان اینکه تریبون نماز جمعه باید در جهت توسعه استان در همه عرصه‌ها به کار گرفته شود، گفت: بیشتر مدیران استان آزمون خود را پس داده‌اند و برای تحقق برنامه پیش بینی شده نیازمند فعالیت جهادی هستیم و باید شبانه روز در خدمت مردم باشیم.

وی به برخی خدمات انجام شده در نوروز نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۲۰ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفت، اظهار داشت: ستاد صیانت از حقوق شهروندی عملکرد خوبی داشت و موفق بود.

اصحاب رسانه در استان همدان فرصت بی بدیلی هستند
شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات در کشور ما استثنا و میزان رأی مردم است، گفت: دنیا به حضور مردم نگاه می‌کند و برای مراحل مختلف برنامه ریزی دارد تا اخلال ایجاد کند اما این اجازه را به دشمنان نخواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه امسال بر اساس قانونی مترقی ایران و مجریان و ناظران شاهد برگزاری انتخاباتی قدرتمند خواهیم بود اظهار داشت: همه مراحل انتخابات و رأی مردم را حق الناس می‌دانیم و باید زمینه مشارکت مردم در چارچوب قانون مهیا شود تا یک بار دیگر قدرت رأی مردم را به رخ دنیا بکشیم.

وی گفت: اصحاب رسانه در استان همدان فرصت بی بدیلی هستند و با همه نارسایی‌ها شانه به شانه در کنار مدیران حضور دارند و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی به بارندگی‌های نوروز امسال نیز اشاره کرد و گفت: سه مرحله مهم در بحران را مدیریت کردیم به طوری که در ابتدا ضمن تقسیم کار صحیح اقدامات پیشگیرانه انجام شد و در این میان عملکرد سدهای استان مثبت بود.

شاهرخی بابیان اینکه پاکسازی مسیل ها به مدیریت بحران کمک کرد و بیان اینکه وضعیت سدهای استان همدان مناسب است، گفت: همدان دومین استان پربارش از ۲۴ استان درگیر بارندگی در نوروز امسال بود و طبق برآورد انجام شده بیش از یک هزار میلیارد تومان خسارت در پی بارندگی‌ها و سیلاب‌ها به شهرستان‌های مختلف استان همدان وارد شده که وزارت کشور آن را تأیید کرده و در قالب تسهیلات بلاعوض و تملک دارایی و سرمایه‌ای تسهیلات داده می‌شود و تا بازسازی کامل کنار مردم خواهیم بود

وی ضمن اینکه از مدیران خواست وجود خود را وقف مردم کنند، گفت: اگر خودمان را وقف نکنیم و کار نکنیم هم نگاه مردم تغییر می‌کند و هم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در انتخاب مسئولان تحت تأثیر هیچ جوی قرار نمی‌گیرم، اظهار کرد: شایسته‌سالاری اصل انتخاب‌ها است.

در پایان شورای اداری حسین افشاری به عنوان فرماندار همدان و ظاهر پور مجاهد به عنوان معاون منابع انسانی و اقتصادی استاندار معرفی و از خدمات رضا قیاسی، علی تعالی و محمود عسگریان قدردانی شد.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورای‌اداری

شورای‌اداری

, استاندار

استاندار

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir