تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  12670تاریخ انتشار:  22 دی 1396 - 20:45
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
مشروح بیانات ائمه جمعه استان؛

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: دشمنان ما که عقاید باطل دارند به دنبال تضعیف اعتقادهایمان هستند و خانواده ها باید جوانان را نسبت به فرقه های مخرب و خرده اعتقادات آگاه کنند | مسئولان باید زخم های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را بررسی و رفع کنند و درصدد التیام بخشی به این زخم ها در داخل کشور باشند.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: خیل تهمت ‌ها، توهین ‌ها، بی ‌نظمی‌ ها و ناآرامی های اخیر ناشی از نبود شناخت حق از باطل بود.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان با تاکید بر ضرورت شناخت حق از باطل، اظهار کرد: دشمنان ما که عقاید باطل دارند به دنبال تضعیف اعتقادهایمان هستند و خانواده ها باید جوانان را نسبت به فرقه های مخرب و خرده اعتقادات آگاه کنند.

وی اعتقاد به دین را باعث حضور گسترده مردم در حماسه ای بزرگ در برابر ناآرامی های اخیر ارزیابی و اضافه کرد: درک عمیق از دین و شناخت حق از باطل باید مورد توجه همگان باشد.

امام جمعه همدان ضربه زدن به دفاتر ائمه جمعه را از اهداف دشمنان در ناآرامی ها اخیر برشمرد و گفت: اگر نمازهای جمعه نبود در هشت سال دوران دفاع مقدس شکست می خوردیم.

وی با قدردانی از حضور حماسی و پرشور مردم در مقابل ناآرامی ها، گفت: قیام جانانه امت در سرکوب عاملان ناآرامی های اخیر، تو دهنی محکمی به آمریکایی ها و اسرائیلی ها و حرکتی در راستای دفاع از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

آیت الله طه محمدی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و معضلات ناشی از برخی حرکات در چهارشنبه سوری گفت: همه ساله تاوان سنگینی از چهارشنبه سوری که اعتقاد غلط و خرافه است می دهیم و سالانه چندین هزار تن مواد محترقه کشف و ضبط می شود.

وی با ابراز تاسف نسبت به گسست فرهنگی در روابط اجتماعی مردم، گفت: مردم بر اثر القای فرهنگ ابلیسی آمریکا و اروپایی ها، در حال دوری از یکدیگر هستند و حرمت ها حفظ نمی شود.

*مزدوران ناآرامی های اخیر به اشد مجازات محکوم شوند
امام جمعه اسدآباد گفت: مردم انقلابی و ولایت مدار کشور از دستگاه های قضایی و امنیتی انتظار دارند که مزدوران و میهن فروشان ناآرامی های اخیر را به اشد مجازات محکوم کنند.

حجت الاسلام سید موسی حسینی مجد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اسدآباد، افزود: در ناآرامی های اخیر آنها که ریشه در نفاق داشته و به قصد براندازی نظام و مقابله با انقلاب اسلامی وارد خیابان ها شده، شعار داده و دشمن را شاد کردند، باید به سزای اعمالشان برسند و این مهم خواسته رهبرمعظم انقلاب و ملت ایران است.

وی با تاکید بر تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر برخورد توام با رافت اسلامی با برخی از شرکت کنندگان در این ناآرامی ها، اظهار کرد: در این چارچوب باید آنها که نقش بخصوصی در این ناآرامی ها نداشته و فریب خورده اند و یا از روی احساسات عمل کرده و پشتیبان دشمنان نبوده اند، صفشان از بقیه جدا شود.

امام جمعه اسدآباد خاطرنشان کرد: در این زمینه صف مردم مطالبه گر با صف سلطنت طلبها و فرمانبران دشمن جداست و دستگاه های امنیتی و دستگاه قضا اینها را باهم یکدست نبیند.

حجت الاسلام حسینی مجد با اشاره به وحدت و همبستگی 40 ساله ملت ایران، اضافه کرد: کمبودها، ضعف ها و کاستی ها همواره وجود داشته است اما مردم اعتقاد و ایمانشان را به ولایت فقیه از دست نداده و با اقتدار در مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه، قدرت دفاعی کشور و جوانان مومن را از ابزارهای اقتدار ملی ایران برشمرد و گفت: دشمن از اقتدار ایران عصبانی است و به دنبال تضعیف ابزارهای اقتدار ماست.

امام جمعه اسدآباد یادآور شد: شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی همواره لرزه بر اندام دشمنان می اندازد و باید همواره برای حفظ و تقویت این رکن های اساسی انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

حجت الاسلام حسینی مجد از والدین، اساتید دانشگاه، معلمان و همه کسانی که در تعلیم و تربیت نفوذ دارند خواست که برای پرورش و تربیت جوانان متقی و با اعتقادات قوی دینی تلاش کرده و از آنان سدی آهنین در مقابل دشمنان بسازند.

*وحدت نظام اسلامی در برابر موضع گیری های آمریکا حفظ شود
امام جمعه ملایر با اشاره به موضع گیری های اخیر رئیس جمهوری آمریکا درباره برجام، سیاست های آمریکا را شکست خورده ارزیابی و تاکید کرد: باید وحدت نظام اسلامی در برابر موضع گیری جهانخواران و آمریکایی ها حفظ شود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: در همین چارچوب باید از کانون وحدت یک تصمیم انقلابی در برابر سیاست های آمریکا گرفته شود.

وی اضافه کرد: اگر رئیس جمهوری آمریکا لغو تعلیق تحریم ها را تمدید نکند، می داند که تمامی گزینه های قدرتمند روی میز نظام اسلامی ایران است و چگونه در مقابل دشمنان خود می ایستد.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب یگانه راه پیشرفت و برون رفت از مشکلات کشور را داشتن روحیه جهادی و کار انقلابی دانست و افزود: مسئولان کشور باید هدفشان راضی کردن مردم و به کار گرفتن نیروهای داخلی باشد و این همان روحیه انقلابی است.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به شکست آمریکا و هم دستانشان در ایجاد ناآرامی های اخیر در ایران، بیان کرد: آمریکا پس از آنکه نتوانست موضوع ناآرامی های اخیر ایران را در شورای امنیت آنگونه که می خواست مطرح و به اهداف خود برسد و در نهایت با موضع گیری سایر کشورها مواجه شد، به دنبال بهانه های مختلف می گردد.

وی با بیان اینکه آمریکا باید جنبش وال استریت، مساله عراق، یمن، سوریه و افغانستان را به شورای امنیت می برد، افزود: آمریکایی ها امروز از مواردی همچون تجزیه کردستان عراق، کودتای علی عبدالله صالح، شکست داعش و نتیجه بخش نبودن ناآرمی های اخیر ایران عصبانی هستند و هر روز در مورد برجام حرف های تازه ای می زنند، اما در قضیه برجام نیز سر آمریکا به سنگ می خورد.

خطیب جمعه ملایر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در 19 دیماه درباره ناآرامی های اخیر در ایران، گفت: معظم له در بیانات عالمانه خود اعلام کردند که همواره در جریان اتفاق ها در کشور هستند و تذکرهای لازم را می دهند.

حجت الاسلام برقراری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این زمینه از حضور و حرکت بصیرت گونه مردم در تمامی شهرهای ایران، نه یک بار بلکه هزاران بار تقدیر و با این حرکت حمایت و وفاداری خود را بار دیگر از نظام و انقلاب اسلامی اعلام کردند.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بین مطالبات صادقانه مردم و عده ای آشوبگر تفکیک قایل شدند، افزود: مسئولان امر باید به مطالبات صادقانه مردم رسیدگی کرده و حتی بابت کوتاهی از مردم عذرخواهی کنند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، آمریکا و اسرائیل را مقصر اصلی ناآرامی ها و منافقان را پیاده نظام این حرکت معرفی کرد و گفت: دشمنان نظام بدانند که بابت این لشگرکشی باید جواب پس بدهند و به طور قطع جواب دندان شکنی از این نظام و ملت خواهند دید.

وی تاکید کرد: مسئولان باید زخم های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را بررسی و رفع کنند و درصدد التیام بخشی به این زخم ها در داخل کشور باشند.

امام جمعه ملایر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلوگیری از گران شدن بنزین در بودجه 97 و افزایش وام ازدواج جوانان از سوی دولت تقدیر کرد و افزود: مسئولان باید جلوی گران شدن برخی اجناس و کالاها را بگیرند و روند پرداخت وام ازدواج و اشتغال را برای جوانان آسان کنند.

حجت الاسلام برقراری در عین حال درباره فیلتر شدن تلگرام نیز خاطرنشان کرد: نظام اسلامی خواستار فیلتر شدن تلگرام نیست، بلکه مخالف آن است که فضای مجازی در اختیار دشمنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت فضای مجازی و نرم افزارها باید در داخل کشور باشد، افزود: در این فضاها نباید عده ای سیاه نمایی کنند و آب به آسیاب دشمن بریزند، بلکه باید واقعیت ها گفته شود.

وی گفت: باید مراقب قدم های آرام و نرم منافقان باشیم و آنها را شناسایی و رصد کنیم تا در کانون های تصمیم ساز و تصمیم گیر نفوذ نکنند تا جامعه اسلامی ما با اقتدار، بصیرت، خلاقیت و عزمی راسخ بتواند راهش را ادامه دهد.

حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: مسئولان نظام باید با تصمیمات و موضع گیری هایشان مردم را به نظام اسلامی و انقلاب امیدوار و علاقه مند کنند، چراکه این نظام مولود مردم و حاصل خون هزاران شهید است.

*علت ناآرامی های اخیر ریشه یابی شود
امام جمعه نهاوند گفت: علت بروز ناآرامی های اخیر در کشور باید بررسی، شناسایی و ریشه یابی و از طرف دیگر مطالبات به حق مردم محقق شود.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند، افزود: البته آمریکا، منافقین و آل سعود گردانندگان اصلی این ماجرا بودند و حضور به موقع بسیجیان و حزب الهی ها باعث شد تا این توطئه جدید آمریکا علیه انقلاب با شکست مواجه شود.

وی افزود: دشمن از هر روزنه ای برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کند و مردم در این زمینه باید هوشیار بوده و با بصیرت در صحنه حاضر باشند.

وی اضافه کرد: از سال 32 آمریکا با دخالت های خود در ایران همواره خرابی هایی را برای ما به بار آورده و موجب شده خساراتی به کشور وارد شود.

امام جمعه نهاوند گفت: آمریکا در همه فتنه ها علیه انقلاب چه قبل و چه پس از انقلاب نقش داشته و توطئه های گوناگونی را در کشور ایجاد کرده اما هیچکدام از آنها نتوانسته اند به نظام ما لطمه ای وارد کند.

وی با اشاره به عظمت ملت ایران، افزود: مردم کشورمان آنقدر بزرگ هستند که توانستند آمریکا را از کشور بیرون کنند و جنگ هشت ساله را اداره کرده و از همه مهمتر کشور را بسازند و آنرا به سرآمد منطقه تبدیل کنند.

خطیب جمعه نهاوند گفت: امروز آمریکا به جایی رسیده که حتی در سازمان ملل 140 کشور بر علیه تصمیماتش رای می دهند و ایران با منطق و عقلانیت به یک قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها، بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر را به دو دسته تقسیم و اضافه کرد: عده ای تحت تاثیر دشمنان و شرایط قرار گرفتند و در ناآرامی ها شرکت کردند و باید با آنها با رافت اسلامی برخورد شود، اما ریشه یک عده از عاملان ناآرامی ها به وهابیت و منافقین وصل است و باید با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

وی افزود: در عین حال باید به مطالبات به حق مردم رسیدگی کرد و مشکلات آنان مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا دشمن نتواند به این بهانه در کشور ناآرامی بوجود آورد./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir