تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  12358تاریخ انتشار:  20 آبان 1396 - 18:7
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان خبر داد:

 انتقال پزشکان خیابان بوعلی به بیمارستان بوعلی/احداث پارک "شفابخش" با ۳۰ گونه گیاهی در بلوار ارم

پارک شفابخش در فضای 3 هزار مترمربعی ساخته و قرار است در این پارک گونه‌های گیاهی کاشته شود | با همکاری ریاست بیمارستان بوعلی و شهرداری منطقه یک درصدد هستیم تا یک پارکینگ را در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم. همچنین مجتمع پزشکان نیز با همکاری پزشکان با خدمات مناسب در بیمارستان بوعلی احداث خواهد شد.
به گزارش همدان پرس؛ رئیس کمیسون خدمات شهری خدمات شهری،‌ حمل و نقل و ترافیك شورای شهر همدان با تاكید بر افزایش فضای سبز در سطح شهر گفت:‌ بسیاری از پزشکان مستقر در خیابان بوعلی به مجتمع پزشکی بیمارستان بوعلی منتقل‌ می شوند.

کامران گردان در بازدید از پروژه‌های شهری با اشاره به اینكه سرانه فضای سبز شهر همدان حدود 10 متر مربع  است، اظهار داشت: این در حالی است كه میانگین كشوری ۱۲ مترمربع بوده و در نظر داریم میزان سرانه فضای سبز را در چهار سال آینده به 10.6 متر مربع برسانیم هرچند در حال حاضر اگر مساحت باغات همدان  را در کنار فضای مساحت سبز موجود شهر قرار دهیم سرانه فضای سبز ما در حد مطلوب قرار می‌گیرد.

گردان با بیان اینکه سعی شورا و شهرداری توزیع متوازن فضای سبز در نقاط مختلف شهر همدان و بهره‌مندی تمام مردم از این فضاها است، گفت: پارک شفا بخش در فضای 3 هزار مترمربع در بلوار ارم احداث می شود. این پارک در فضای 3 هزار مترمربعی ساخته و قرار است در این پارک گونه‌های مختلف گیاهی کاشته شود.

وی با بیان اینکه 30 گونه گیاهی در پارک شفابخش کاشته می‌شود، اضافه کرد: برآورد هزینه احداث این پارک توسط شهرداری 400 میلیون تومان است و رویکرد احداث این پارک، ایجاد یک باغ گیاه‌شناسی در مقیاس کوچک است كه به ظرفیت پارك 48 هكتاری اضافه خواهد شد.

اشاره به اینکه طرح دیوار سبز در بلوار باغ بهشت همدان ایجاد می‌شود، گفت: در دیوارهای سبز علاوه بر استفاده از پوشش‌های گیاهی از نورپردازی نیز استفاده می‌شود تا زیبایی آنها دو چندان شود.

وی در خصوص طرح های این كمسیون اضافه كرد: در بخش ایجاد دیوار سبز نیز در نظر داریم مکان‌هایی که دارای آلودگی بصری هستند را با ایجاد این دیوارها که نمونه آن در میدان قائم همدان اجراشده است بپوشانیم.

گردان با اشاره به اینکه طرح دیوار سبز در دیگر مکان‌ها مانند بلوار باغ بهشت همدان نیز ایجاد می‌شود تا مسافران هنگام ورود با سیمای مناسبی از شهر روبه‌رو شوند گفت: در دیوارهای سبز علاوه بر استفاده از پوشش‌های گیاهی از نورپردازی نیز استفاده می‌شود تا تصویر آن‌ها در شب جلوه‌گر باشد.

وی با تشریح برنامه‌های این کمیسیون برای جایگزین کردن گیاهان در پوشش فضای سبز همدان بیان کرد: ما از دوره چهارم شورا برنامه کاشت گیاهان کم آب بر را در همدان آغاز کرده‌ایم و با این کار به سمت حذف تدریجی چمن و کاشت درخت‌های دائمی پیش می‌رویم تا هم هزینه‌ها کاهش یابد وهم  بتوانیم با بحران کم‌آبی مقابله کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر همدان با اشاره به روند طرح جایگزین سازی درخت به‌جای چمن در پارک‌های همدان اظهار كرد: ما در اجرای طرح‌های مربوط به فضای سبز شهری از تجربیات دیگر استان‌ها و از نظرات علمی کارشناسی اهل‌فن استفاده می‌کنیم به همین دلیل همدان در این عرصه در سطح كشور پیشرو است.

وی در ادامه در بازدید از پروژه تعریض بلوار شهید فهمیده  اظهار داشت: این پروژه  به‌منظور تعریض سازی خیابان منتهی به میدان قائم همدان انجام می‌شود تا تردد مردم با وسایل نقلیه آسان‌تر شود.

گردان ضمن قدردانی از عملکرد شهرداری منطقه یک و ریاست بیمارستان بوعلی همدان گفت: در این طرح ما از مصالح و سنگ‌های طرح آب‌نمای خیابان بوعلی که چندی پیش با اجرای طرح پیاده راه‌سازی برچیده شد استفاده کرده‌ایم تا بدین‌وسیله هزینه‌ها را مدیریت کرده و کاهش دهیم.

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر همدان یاداور شد:‌ علاوه بر این پروژه که تا چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد با همکاری ریاست بیمارستان بوعلی و شهرداری منطقه یک درصدد هستیم تا یک پارکینگ را در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم. همچنین مجتمع پزشکان نیز با همکاری پزشکان با خدمات مناسب در بیمارستان بوعلی احداث خواهد شد.

گردان تصریح کرد: با راه‌اندازی این دو پروژه که سبب رفاه حال مردم می‌شود، بسیاری از پزشکان مستقر در خیابان بوعلی به مجتمع پزشکی بیمارستان بوعلی منتقل‌ و عملاً فضا برای ایجاد فضای مناسب در پیاده راه بوعلی ایجاد می‌شود.

وی درباره اصلاح هندسی در بلوار آیت‌الله نجفی نیز بیان کرد: برای جلوگیری از ایجاد ترافیک و حوادث رانندگی در بلوار آیت‌الله نجفی اقدام به اصلاح هندسی در این مسیر کرده‌ایم که سبب می‌شود حرکت برای رانندگان به‌ویژه در ساعات پرتردد راحت‌تر شود.

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر همدان اظهار داشت: این پروژه که در سال آینده به بهره‌برداری می رسد در حال حاضر برای رفاه حال و  عبور  امن زائران اربعین حسینی از این مسیر آسفالت شده است.

مدیر منطقه یك شهرداری همدان هم با اشاره به اینكه پروژه تعریض بلوار شهید فهمیده امانی اجرا می شود، افزود: در صورتی كه برآورد اجرای طرح 500 میلیون تومان بوده اما به دلیل اینكه اکیپ این پروژه امانی بوده و مصالح بازیافت شده استفاده می‌‌شود در مجموع حدود 70 میلیون تومان برای شهرداری همدان هزینه در بر دارد.

فتحیان اضافه كرد: این پروژه تا یك ماه آینده به اتمام می رسد و طرح كامل آن یعنی تا میدان قائم سال آینده به اتمام می رسد.

در ادامه بازدید  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان با بیان اینکه سرانه فضای سبز در شهر همدان افزایش می‌یابد، گفت: به‌منظور افزایش سرانه فضای سبز در همدان در بلوار ارم پارک "منظر شفاء بخش" با حفظ فیزیکی منطقه ساخته می‌شود.

وحید علی ضمیر در خصوص احداث پارك در شهرك مدنی افزود:‌ این پارک در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع وجود داشت که به فضای پارک شهرک اضافه کند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همدان گفت: علاوه بر ایجاد فضای سبز در مساحت ذکر شده، وسایل بازی موجود در این پارک نیز تعویض و یا تعمیرگردیدو سرویس بهداشتی آن نیز در حال بازسازی است.

علی ضمیر تأکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که به سمت کاشت گونه‌های دائم و کاشت درخت به‌صورت انبوه پیش رویم تا توسعه پایدار فضای سبز در همدان محقق شود به همین دلیل در برخی مکان‌ها مانند بلوار منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی همدان اقدام به کاشت چندین نهال کرده‌ایم.

وی درباره اجرای طرح‌های نو در حوزه کاشت درخت و ایجاد فضای سبز اظهار داشت: ما باید با کاشت گونه‌های فصلی رنگ را به داخل شهرها بیاوریم به همین دلیل نمی‌توانیم این بخش را  از فضای سبز شهری حذف کنیم بنابراین مطابق برنامه  هرساله گونه‌های فصلی در پارک‌ها کاشته می‌شود، هرچند ما در حال حرکت به سمت ایجاد فضاهای سبزی مانند میدان امام (ره) هستیم  تا از فضای سنتی به‌گونه‌ای عبور کنیم.

وی تأکید کرد: خوشبختانه  واحد تحقیقات و پژوهش، کلینیک تخصصی گل و گیاه  و غیره در سازمان راه‌اندازی شده است تا به‌صورت تخصصی کارها در حوزه فضای سبز انجام شوند هرچند ما تفاهم‌نامه‌هایی را نیز برای اخذ مشاوره از اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران در این عرصه منعقد كرده ایم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان درباره ایجاد بوستان‌های موضوعی در همدان نیز ابراز کرد: برای تحقق این موضوع کمتر از یک ماه قبل پارک ورزش در همدان راه‌اندازی شد و در تلاشیم تا طرح‌هایی مانند بوستان مشاهیر، بوستان منظر شفابخش و کاشت گیاهان دارویی و غیره را نیز در همدان ایجاد کنیم.

گفتنی است  در ادامه رئیس و اعضای كمیسیون خدمات شهری حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شه رهمدان از موكب های سطح شهربازدیدكردند.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورا

شورا

, فضای‌سیز

فضای‌سیز

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir