پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  148تاریخ انتشار:  17 بهمن 1399 - 19:7
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 17 بهمن ماه 1399

امروز قوه قضائیه با فساد به صورت جدی برخورد کرده است کما اینکه ما نیز از این رویکرد قوه قضائیه حمایت می‌کنیم چرا که نظام اسلامی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمده است.
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه همدان گفت: امروز قوه قضائیه با فساد به صورت جدی برخورد کرده است کما اینکه ما نیز از این رویکرد قوه قضائیه حمایت می‌کنیم چرا که نظام اسلامی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمده است.

آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: دشمن در تلاش است نقاط ضعف ما را برجسته٬ نقاط قوت ما را کتمان و زمان رژیم پهلوی را دورانی طلایی و خوب اقتصادی معرفی کند.

وی افزود:  امروز بعد از گذشت 40 سال از انقلاب  اسلامی نیازمند بازخوانی برخی حوادث گذشته و بیان اتفاقات با آمارهای دقیق  و مستند فارغ از بی‌عدالتی و بی‌انصافی هستیم.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به معنای نبود نقاط ضعف نیست گفت: ما در کشور نقاط ضعفی داریم که راه اصلاح آنها تصمیم خود مردم٬ همراهی آنها و برگشت به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: هرگاه ما انقلابی‌گری کردیم  و انقلابی عملی کردیم  آنهم به معنای عمل کردن بر اساس آموزه‌های قران و نهج البلاغه٬ موفق بودیم.

شعبانی مطرح کرد: اگر گاهی مسئولی خطا و اشتباهی دارد٬ اگر مسئله‌ اختلاس و یا کوتاهی پیش می‌آید این مسائل ربطی به انقلاب اسلامی ندارد  چرا که انقلاب همانی است که رهبر معظم انقلاب تبیین می‌کنند.

وی عنوان کرد:  انقلاب و جمهوری اسلامی همانی که امام (ره) نسبت به آن دغدغه داشته و  مسائل آن را برای مردم تبیین و تشریح کردند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه  انقلاب اسلامی همانی است که مردم به دنبال آن بودند اظهار داشت: انقلاب اسلامی همان اصلاح ساختارهای سیاسی و اجتماعی جامعه است.

وی درباره مسائل اقتصادی نیز با بیان اینکه امروز دغدغه اصلی و مهم مردم و کشور و حتی رهبر معظم انقلاب  مسئله اقتصاد است گفت: همه ما گرانی‌ها را احساس کرده و وضعیت سخت معیشتی را درک می‌کنیم.

امام جمعه همدان افزود: بارها به مسئولان گفته شده که به وضعیت اقتصاد رسیدگی کنند و اینکه صرفاً ما در نماز جمعه بگوییم نظارت ضعیف است که گرانی حل نمی‌شود بلکه این مسائل درخواست و مطالبه مردم است که باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: در  دهه 50 و اواخر حکومت پهلوی درآمد کشور از بخش نفت 4 برابر شد  و این حجم از درآمد نتیجه شرایط اجتماعی و اقتصادی آن زمان بود.

شعبانی با اعلام اینکه در آمد نفتی ما در آن سال‌ها 20 میلیارد دلار بوده در حالی که درآمد یک کارگر 6 تومان بوده است عنوان کرد: آنهایی که درباره مفاسد اقتصادی صحبت می‌کنند و البته بخشی نیز درست است که در همین راستا از قوه قضاییه برای مقابله با فساد تشکر می‌کنیم٬ بیایند  بگویند در آمد کشور آن زمان در کجا هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه ما از قوه قضائیه می‌خواهیم با مسئله فساد محکم‌تر برخورد کند افزود: در آمد 20 میلیارد دلاری کشور در دهه 50  کجا هزینه شده است؟ آیا این پول برای زندگی 35 میلیون جمعیت ایران هزینه شده است؟ اگر این پول در دست مردم بود می‌توانست بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند.

نماینده ولی فقیه در همدان  با تأکید بر اینکه مردم به ویژه جوانان می‌توانند برای پی بردن به درستی این سخنان اسناد را مطالعه کنند ادامه داد: در آن دوران شاه پول‌های بسیاری را به معشوقه‌های فرانسوی خود داده٬ پول بسیاری را صرف هزینه‌های انتخاباتی آمریکا کرده  و هزینه‌های بسیاری به پاکستان٬ فرانسه٬ مصر  و انگلیس داده است  بدون آنکه آورده‌ای برای ملت ایران داشته باشد.

وی با بیان اینکه ممکن است  برخی  بیان این مسائل  را سیاسی قلمداد کنند در حالیکه  این مطالبی است که در خاطرات نزدیکان شاه نیز بیان شده است اظهار داشت: فرح پهلوی هنگام فرار از این ایران 387 چمدان طلا٬ نقره و عتیقه با خود برد .

شعبانی عنوان کرد: وقتی انقلاب اسلامی شکل گرفت تنها بخشی از مسائل مربوط اینگونه مفاسد می‌شد و در اصل مسئله اصلی  فرهنگی بود چرا که بنای رژیم پهلوی  نابودی اسلام بود مسئله‌ای که با آن تعارف نداشت و در همین راستا نیز رضا شاه پهلوی صراحتاً اقدام به دین زدایی در جامعه کرد و می‌خواست ایران را تبدیل به کشوری مانند ترکیه کند.

وی با اشاره به اینکه  حکومت پهلوی به دنبال حذف دین از اجتماع بود اما مردم مقابل آنها ایستاده و مانع از این کار شدند عنوان کرد:  فارغ از مسائل٬  مفاسد اقتصادی بسیاری مطرح بود مانند جشن‌های 2500 ساله که بیش از 100 میلیون دلار برای آن هزینه کردند  آنهم زمانیکه در جنوب تهران مردم حلبی نشین بوده و 46 درصد مردم زیر خط فقر بودند .

امام جمعه همدان بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی٬ آزادی رسانه و  نظارت دستگاه‌های نظارتی٬ قوه قضائیه ٬ جنبش‌های دانشجویی و مطالبه‌گری  اگر اختلاسی رخ دهد با آن برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت: بیشتر مسئولان حاضر در جمهوری اسلامی افرادی پاکدست بوده  و اگرچه مشکلاتی در جامعه وجود دارد اما اینها نیز مواردی است که باید بیان شود.

شعبانی تصریح کرد: عدم اعتقاد برخی مسئولان به مبانی انقلاب  اسلامی٬ عدم تخلق به اخلاق الهی و ارزش‌های دینی٬ عدم شفافیت برخی قوانین و نفوذ برخی نیروهای خارجی  سبب شده  شاهد برخی اختلاس‌ها و تضییع حقوق‌ها  باشیم اما باید بدانیم این مسائل قابل مقایسه با  مشکلات دوران شاهنشاهی نیست.

وی افزود: از جمله مشکلاتی که امروز در جامعه با آن روبه‌رو بوده و باید با آن مقابله کنیم مسئله پرداخت حقوق‌هاست چرا که زیبنده جمهوری اسلامی نیست که حقوق‌های آنچنانی داشته باشیم  یا توزیع ثروت در کشور با تبعیض همراه باشد.

نماینده ولی فقیه در همدان  با بیان اینکه نابرابری در حقوق‌ها  مسئله‌ای است که باید حل شود اظهار داشت: امروز قوه قضائیه با فساد به صورت جدی برخورد کرده است کما اینکه ما نیز از این رویکرد قوه قضائیه حمایت می‌کنیم  چرا که نظام اسلامی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمده است.

وی  تصریح کرد: امیدواریم در بحث حقوق‌های نجومی و اشرافیت برخی مسئولان اقدامات جدی صورت گرفته و این مشکلات نیز حل شود.

شعبانی درباره توصیه اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت اخلاق  و ادب اسلامی عنوان کرد: هم زمانیکه مردم می‌خواهند مسئله‌ای را از مسئولان مطالبه کنند  چه زمانیکه مسئولان می‌خواهند با مردم سخن بگویند باید با ادب و اخلاق اسلامی رفتار کنند.

وی  تصریح کرد: ما در نظام اسلامی زندگی می‌کنیم پس اینجا مکانی نیست که مسئولی بخواهد به مسئولی دیگر فحاشی کند٬  این کارها در شأن مردم نیست.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir