پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  138تاریخ انتشار:  3 آبان 1398 - 17:53
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 3 آبان 1398

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه بارها بدعهدی و حیله‌گری اروپا وآمریکا برای ملت ایران اثبات شده است، گفت: این موارد باید قطعا در مجلس بررسی شود و اصل بی‌اعتمادی به امریکا و اروپا در بررسی لوایح پالرمو و CFT باید مدنظر باشد.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه بارها بدعهدی و حیله‌گری اروپا وآمریکا برای ملت ایران اثبات شده است، گفت: این موارد باید قطعا در مجلس بررسی شود و اصل بی‌اعتمادی به امریکا و اروپا در بررسی لوایح پالرمو و CFT باید مدنظر باشد.

آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: توجه به نعمت های الهی و شمارش آنها یکی از راه های رسیدن انسان به تقوای الهی است.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین نعمت های الهی که در قرآن کریم به آن اشاره شده است، گفت: نعمتی بزرگ که خداوند به ان اشاره شده است نعمت مبعوث شدن رسولی از جنس مردم برای هدایت آنان است.

شعبانی به اشاره به سالروز رحلت رسول اکرم(ص) افزود: در سیره رسول اکرم(ص) همنشینی و همراهی با مردم در تمام امور همواره دیده می شد و هیچگونه تشریفات و درجه ای برای خود در برابر مردم قائل نبود و در کمال تواضع رهبری جامعه را عهد‌دار بود و علارغم این سادگی تحولی بزرگ در جهان ایجاد و انسان هایی همچون مقداد و سلمان و ابوذر را تربیت کرد.

امام جمعه همدان گفت: امروز جامعه ما به شدت نیازمند روش و شیوه زندگی رسول اکرم (ص) است لذا مطالعه کتاب هایی همچون سنن النبی مرحوم علامه طباطبایی برای مردم و جوانان لازم است.

وی با بیان اینکه سنت های خرافی امروز همچون غل و زنجیرهایی به دست و پای بشر بسته شده است، افزود: یکی از کارهای بزرگ پیامبر خدا مبارزه و زدودن این سنت های از زندگی انسان بود که راه سعادت را بر او بسته بود.

شعبانی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در آخرین لحظات حیات شریف خود مهمترین نگرانیش از آینده امت خود خواهد بود ، گفت: رسول خدا(ص) در روز قیامت هم نگران امت خواهد بود و به دنبال شفاعت ایشان خواهد بود.

امام جمعه همدان در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به شهادت امام حسن مجنبی (ع) گفت: یکی از وقایع مهم دوران زندگی امام حسن مجتبی(ع) مسئله صلح با معاویه بود که این صلح به معنای قبول داشتند معاویه نبود بلکه شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه و خیانت خواص باعث این تصمیم امام شد روایتی از امام باقر (ع)  هست که اگر صلح امام حسن نبود حتی یک شیعه هم باقی نمی ماند. پیام مهم صلح دوران امام حسن(ع)  این است که در هیچ امری نباید بر امام و ولی زمان در قول و عمل سبقت گرفت.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به بحث های موجود در سطح جامعه در مورد تصویب برخی لوایح، گفت: اصل در این موارد عدم اعتماد به امریکا و اروپاست چراکه بارها بدعهدی و حیله‌گری انها اثبات شده است لذا در این خصوص باید نگاه عقلانه و کارشناسانه مدنظر باشد.

*ساخت جت «یاسین» نماد شکست تحریم‌ها است
امام جمعه ملایر گفت: ساخت موفقیت‌آمیز هواپیمای جت آموزشی _ رزمی «یاسین» توسط متخصصان ایرانی سیلی محکمی بر دهان آمریکا و نماد بارز شکست تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: ساخت این جت آموزشی قدرت برابری با هواپیماهای جت دنیا را دارد و تمامی ابزارها و مسائل فنی در این تولید داخلی و به دست توانمند متخصصان ایرانی رعایت شده است.

وی با بیان اینکه جت آموزشی یاسین قابلیت رقابت با مدعیان این صنعت را در دنیا دارد بیان کرد: این اقدام صد درصد ایرانی نشان داد که در اوج تحریم‌های همه جانبه، فرزندان ایران اسلامی می‌توانند شعار «ما می توانیم» را به رخ دنیا بکشند و در گام دوم انقلاب هواپیمای جت پیشرفته آموزشی بسازند.

امام جمعه ملایر گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب با هر قدمی که فرزندان ایران بر می‌دارند، سیلی محکمی به آمریکا می‌زنند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب از دانشگاه امام حسین(ع) و لزوم استفاده از بازی‌های رایانه‌ای جنگی و اهمیت آن در مسائل آموزشی و آمادگی افزود: این ابزارهای رایانه‌ای یک ابزار قدرتمند شبیه‌سازی میدان‌های جنگ به صورت ملموس و محسوس است.

وی ادامه داد: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، این ابزارهای رایانه‌ای در کنار مانورهای عملیاتی و میدانی به عنوان تکمیل کننده آموزش‌های نظامی افسران است و از این نرم افزار باید به صورت پیشرفته، ناوابسته، به‌روز و متنوع استفاده شود.

خطیب جمعه ملایر تاکید کرد: طبق فرموده‌های رهبر معظم انقلاب جوانان تربیت شده در دانشگاه امام حسین(ع) می‌توانند این بازی رایانه‌ای را خودشان طراحی و بسازند و این خود می‌تواند یک گام بلند برای موفقیت در عملیات‌های احتمالی باشد.

حجت الاسلام برقراری همچنین به طرح شفافیت مالی مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و نهادها توسط دستگاه قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این اقدام دستگاه قضایی اعتماد بیشتر مردم را به دنبال دارد و با شبهه‌افکنی، شایعه‌سازی مخالفان و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان مبارزه می‌شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین از اقدام دولت برای قطع یارانه افراد پردرآمد تقدیر کرد و گفت: به صورت تدریجی باید این کار صورت گیرد تا شاهد اجرای عدالت قابل قبولی در جامعه باشیم.

وی چهارم آبان روز وقف را یکی از مناسبت‌های این ماه عنوان و بیان کرد: ملایر یکی از شهرهای موقوفه کشور و دارای موقوفات قابل توجهی است که نیت واقف در اجرا دارای حساسیت بالایی است.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: مسئولان وقف به نحو مطلوبی به نیت واقف عمل کنند و با رفتار شایسته با مستاجران موقوفات، فعالیت‌های حوزه وقف را به اطلاع مردم برسانند.

حجت الاسلام برقراری همچنین با تسلیت فرا رسیدن شهادت پیامبر اکرم(ص) وی را محبوب‌ترین مخلوق خداوند و بهترین الگو و اسوه برای مسلمانان دانست و افزود: پس از رحلت پیغمبر خاتم(ص) شاهد رشد جریان‌های نفاق و باطل و ایجاد زمینه‌های جنگ مذهبی بودیم که یکی از مشکلات اصلی جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز وجود مقدس امام رضا(ع) به عنوان میراث گرانبها در دست ملت بزرگ ایران، نعمتی بزرگ است که موجب شده مردم ایران با علَم بصیرت ۴۰ سال ایستادگی کنند.

حجت الاسلام برقراری در عین حال از مسئولان و خادمان موکب‌های ملایر و تمامی مسئولان، آحاد مردم و خیران و نیکوکاران این شهر در برگزاری اربعین باشکوه و پذیرایی از زائران حسینی(ع) تقدیر کرد.

* دشمن درصدد ایجاد توطئه و ناآرامی در کشورهای محور مقاومت است.
حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند با اشاره به اینکه مقتضی عقل رعایت تقواست و کسی که تقوا را رعایت نمی‌کند گویا از عقل برخوردار نیست چراکه تقوا ضامن سعادت دنیا و آخرت است، گفت: کسی که به تقوا و آخرت خود پشت پا میزند پیداست از عقل برخوردار نیست.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره)، گفت: امام راحل فرمودند انقلاب اسلامی جلوه‌ای از نهضت رسول‌الله است.

وی بابیان اینکه امام ماهیت و هدف انقلاب را در بیانات متعددی عنوان کرده است، گفت: جلوه نهضت پیامبر(ص) ازیک‌طرف زمینه‌ساز ظهور امام زمان و حاکمیت جهانی اسلام است و امیدواریم که در راستای تحقق این هدف قدم برداریم.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، گفت: بسیج عمومی یک ملت یعنی آمادگی دائمی و اگر ایران اسلامی پیروز شد دلیل آن این بود که بسیج عمومی و ۹۰ درصد مردم امام را یاری کردند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب در برابر گروهک‌ها، پیروزی در دفاع مقدس و تا به امروز مقابله با توطئه‌های دشمن حاصل این تفکر است، گفت: راهپیمایی اربعین مصداق بسیج عمومی است تا بتواند امت اسلامی را در برابر استکبار، جبهه کفر و نفاق به آمادگی و هوشیاری برساند و زمینه‌ساز ظهور شود.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه امروز دنیای اسلام گرفتار کفار و منافقین است و خطرات زیادی را تحمل کرده‌ایم، گفت:  باید آماده مقابله با دشمنان باشیم.

وی همچنین با تأکید بر اینکه انقلاب ما میراث علی ابن موسی‌الرضا است، گفت: امام هشتم به نحوی عمل کردند که شیعه و مکتب اهل‌بیت را به مردم فهماندند و مردم ایران اسلامی وقتی حقانیت اهل‌بیت را فهمید شیعه و مسلمان شد.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به اینکه امروز دشمن سریال فتنه‌انگیزی در کشورهای اسلامی را راه انداخته است، گفت: دشمن برنامه دارد تا کشورهای اسلامی را به جان هم بیندازند لذا باید مراقب باشیم تا انتخابات پیش رو زمینه قرار نگیرد چراکه یقیناً اگر دشمن بتواند چیزی را بهانه کند وحدت کلمه و ولایتمداری را هدف قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن درصدد توطئه برای کشورهای محور مقاومت است تا آن‌ها را مشغول و حکومت‌های مقاومت را سرنگون کنند و عوامل خود را به روی کار بیاورند فلذا در این زمینه باید از گذشته‌ها عبرت بگیریم.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به شاهکار اطلاعاتی سپاه در ماه‌های اخیر و نهایتاً دستگیری روح‌الله زم مدیر کانال ضدانقلاب آمد نیوز، گفت: زم در فتنه ۸۸ دستگیر شد اما رأفت اسلامی با توجه به اینکه جرم خاصی نداشت باعث شد آزاد شود و مزدور آمریکا شد.

وی با تأکید بر اینکه آمد نیوز در فتنه ۹۶  نقش عمده‌ای در تحریک افکار مردم و اشاعه شایعات داشت که به حمدالله این فرد دستگیر شد، گفت: اقدامات افتخارآفرین اخیر سپاه دشمنان را مات و مبهوت گذاشت.

امام‌جمعه نهاوند گفت: ایران در بعد اطلاعاتی پیشرفت‌های بزرگی داشته و باعث شده امروز ضدانقلاب در خانه خود هم آرامش نداشته باشد.

وی با اشاره به طرح شفاف‌سازی دارایی مسئولین و ثبت آن، گفت: امیدواریم این مهم با شدت و قوت اجرا شود چراکه اطمینان مردم به‌نظام بیشتر و موجب پیشگیری از بسیاری از تخلفات می‌شود.

حجت‌الاسلام مغیثی ضمن تشکر از ملت ایران و عراق به‌پاس حضور و همچنین پذیرایی از زائران اربعین از نقاط مختلف دنیا، گفت: بشریت اگر بخواهد از ظلم و استکبار نجات پیدا کند باید به امام حسین اقتدا کند./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir