پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  137تاریخ انتشار:  26 مهر 1398 - 19:28
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 26 مهر 1398

نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد گفت: بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد | حضرت می‌فرمایند زیارت اباعبدالله الحسین(ع) خیر مقدر است و زمان و شرایط خاصی ندارد و در هر زمانی می‌شود با وجود مبارک امام حسین(ع) ارتباط گرفت.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد گفت: بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امیدوارم خداوند به برکت وجود اباعبدالله الحسین(ع) تقوای خود را نصیب بندگان کند.

وی افزود: در روایتی ذکر شده که از امام صادق(ع) سوال می‌شود که زیارت امام حسین(ع) زمان و شرایط خاصی دارد که حضرت می‌فرمایند زیارت اباعبدالله الحسین(ع) خیر مقدر است و زمان و شرایط خاصی ندارد و در هر زمانی می‌شود با وجود مبارک امام حسین(ع) ارتباط گرفت.

شعبانی گفت: امام صادق(ع) فرموده‌اند در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر زیارت امام حسین(ع) ثواب و عظمت بیشتری دارد چرا که 124 هزار پیامبر و فرشته به استقبال زائر می‌آیند و اگر در این روزها زائر اباعبدالله الحسین(ع) از خداوند بهشت بخواهد بدون هیچ ترسی وارد بهشت می‌شود

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه شاید امروز متوجه خیرات و برکات زیارت اباعبدالله الحسین(ع) نشویم اما در قیامت متوجه واقعیت ثواب زیارت می‌شویم، بیان کرد: زیارت اباعبدالله الحسین(ع) گناهان گذشته را می‌بخشد و عظمت این زیارت به اندازه‌ای است که زائر خداوند را در عرش زیارت می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه باید خداوند را شکر کنیم که محبت امام حسین(ع) را در دل ما نهاده است، عنوان کرد: این محبت را اگر کسی در وجود خود احساس کند نشانه ایمان است.

وی با تأکید بر اینکه زیارت اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر ثواب 100 حج و عمره و جهاد در کنار پیامبران را دارد، تصریح کرد: همه مناسبت‌ها با امام حسین(ع) گره خورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه از امام صادق(ع) روایت شده است که در روز اربعین وقتی آفتاب بالا می‌آید زیارت اربعین قرائت شود، تأکید کرد:زیارت اربعین یکی از زیارت هایی است که خواندن آن در روز اربعین بسیار توصیه شده است.

شعبانی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع) رفع جهالت و ذلالت بود، اظهار داشت: کسانی که به امام حسین(ع) هجوم آوردند فریب دنیا را خورده و اطاعت از طاغوت کردند.

وی ابراز کرد: زیارت امام حسین(ع) قبل و بعد از اربعین و دور و نزدیک ندارد آنچه که مهم است نزدیک شدن قلب و حقیقت وجودی ما به امام حسین(ع) است.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه در زمانی ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) را پاسخ نداده و امام را یاری نکردند، افزود: اما امروز بیش از 20 میلیون نفر از سراسر عالم بر محور عشق جمع شده‌اند.

شعبانی با اشاره به اینکه راهپیمایی عظیم اربعین از منظر فردی، اجتماعی و سیاسی اثرات بسیار خوبی دارد، گفت: گاهی موارد انسان در این مسیر احساس می‌کند که حتی با یک کوله‌بار هم می‌تواند زندگی کند و این مسیر به ما درس می‌دهد که دچار حاشیه‌ها و گرفتاری های مادی نشویم.

وی با بیان اینکه مسیر راهپیمایی امام حسین(ع) یک سبک زندگی خاص و سبکی برخلاف سبک زندگی غربی است، تأکید کرد: متاسفانه امروز سبک زندگی ما گرفتاری از تمدن غربی پیدا کرده است اما سبک زندگی در مسیر اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) سبک زندگی ساده همراه با تواضع، یکرنگی و نفی زیاده خواهی ها است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان تصریح کرد: اگر سبک زندگی پیاده‌روی اربعین در زندگی 3 میلیون زائری که در این ایام به کربلا رفتند تبدیل به یک مولفه اصلی شود و همین جمعیت سادگی، ایثار و گذشت را حفظ کنند شاهد اثرات مثبتی در کشور خواهیم بود.

شعبانی با تأکید بر اینکه اگر ایثار، ساده‌زیستی و قناعت را رفتار دائمی خود را قرار دهیم بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود، بیان کرد: امیدواریم این سبک زندگی چندروزه پیاده‌روی در مسیر اباعبدالله الحسین(ع) استمرار پیدا کند و تبدیل به نهاد مفصل و مستمر در کشور ما شود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین از نظر سیاسی نیز همبستگی کشور ایران و عراق را در بر دارد، عنوان کرد: وحدت جامعه شیعه و جبهه مقاومت فراتر از مرزهای جغرافیایی با محوریت امام معصوم از دیگر آثار پیاده‌روی اربعین است که این وحدت در حال شکل‌گیری است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین بستری برای ترویج فرهنگ عاشورای امام حسین(ع)، ابراز کرد: این حرکت عظیم زمینه‌ای برای عملیاتی شدن شعارها و اهداف امام حسین(ع) است چرا که باید ولایت در جامعه اجرا شود.

شعبانی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند این راهپیمایی بازدارنده است اظهار داشت: دشمن با دیدن این کنگره عظیم تجمع شیعیان می فهمد که به راحتی نمی‌تواند به برخی عرصه‌ها ورود کند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن با دیدن این تجمع عظیم نگران است و جریان اربعین در رسانه‌های دنیا بایکوت می‌شود، تأکید کرد: اجتماع شیعیان در اربعین بزرگترین تجمع بشری در دنیا و با عجایب فراوانی همراه است و حرف برای بشریت دارد و دشمنان نگران هستند این راهپیمایی سرمنشأ تحولات اساسی در دنیا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در خصوص راهپیمایی اربعین آسیب‌هایی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: زیرساخت‌های کشور عراق هم پذیرایی این کمیت از جمعیت را ندارد و مشکلاتی نیز هست که باید شناسایی و رفع شود و کمیت جمعیت نیز باید در این چند روز مدیریت شود.

شعبانی با تأکید بر اینکه زائرانی که امسال و در سال‌های آینده به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) می‌روند مدت زمان تردد و توقف خود را کوتاه کنند، گفت: تردد زائران حداقل بین 3 تا 5 روز باشد.

وی ضمن تشکر از خدمات مردم استان همدان به زائران اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) بیان کرد: در استان 85 موکب به زائران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند که نشان دهنده توجه مردم استان به زائران امام حسین(ع) است.

امام جمعه همدان در مورد بازدید از مرز مهران عنوان کرد: از نزدیک شاهد زحمات نیروی‌های امنیتی و انتظامی در مرز بودیم که از زحمات این نیروها تشکر می‌کنیم.

شعبانی در خصوص به دام انداختن سرشبکه کانال و سایت آمدنیوز که یکی از نیروهای ضدانقلاب در فرانسه بود، تأکید کرد: سپاه با اشراف اطلاعاتی در یک عملیات نرم و سخت مرکب از عملیات فیزیکی سایبری و چند لایه دستگیر توانست این جاسوس و نیروی مخرب که در آشوب‌های سال 96 و ایام دیگر نقش موثری داشت را دستگیر کند.

وی ابراز کرد: سرشبکه کانال آمدنیوز علیه انقلاب و ارزش‌های نظام بسیار توطئه کرد و مسائل بسیاری ایجاد کرد و ضمن اینکه تحت حمایت سازمان‌های جاسوسی فرانسه بود و لایه‌های پیچیده محافظی داشت سازمان اطلاعات سپاه او را دستگیر کرد.

شعبانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قبل از دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز فرمودند که سپاه در داخل و خارج از کشور عزت دارد و این عزت چند روز بعد با دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز ثابت شد، تأکید کرد: امیدواریم کسانی که در داخل کشور با این فرد همکاری کردند احساس امنیت نکنند و بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد.

امام جمعه با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران جهت میانجیگری بین ایران و عربستان گفت: مشکلی که مذاکرات بین ایران و عربستان را دچار پیچیدگی می‌کند مسئله یمن و مردم مظلوم این کشور است که ایران در این راستا طرح منطقی و عاقلانه‌ای داده است و آن‌ طرح اعلام آتش بس، اعلام پایان جنگ، رسیدن کمک‌های بشردوستانه به یمن، شکل‌گیری گفت‌وگوهای ملی یمنی و واگذاری مسئولیت مردم یمن به خود این کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار داشت: این طرح منطقی و منطبق با قوائد بین‌المللی است و طرحی است که به معنای عدم مداخله هیچ کشوری در مسائل مربوط به یمن است.

شعبانی در مورد رونمایی از جت آموزشی و رزمی یاسین در پایگاه نوژه ابراز کرد: رونمایی از این جت بار دیگر نشان داد در اوج تحریم‌ها با تکیه بر داخل و جوانان می‌شود پیشرفت کرد و این جت آموزشی پیشرفته کاملا توسط جوانان طراحی و ساخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه موضع گیری برخی از مسئولان گاهی به معنای فرافکنی ها تلقی می‌شود، تصریح کرد: بهتر است مسئولان در موضع گیری خودشان کنایه آمیز و مبهم صحبت نکنند و به نحوی صحبت نکنند که سمت و سوی جریانات به‌سمت حاشیه سازی برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه مشکلات اصلی مردم معیشت و اشتغال جوانان است تأکید کرد: مسئولان خیلی شفاف، صادقانه و صمیمانه با مردم صحبت کنند چرا که موضعگیری هایی که فرافکنی تلقی شود زمینه را برخی تخریب خودشان را فراهم می‌کند.

شعبانی ابراز کرد: در هفته تربیت‌بدنی قرار داریم و امروز ورزش یکی از نیازهای اصلی جوانان است که رهبر معظم انقلاب نیز به توجه به ورزش بسیار توصیه می‌کنند.

اربعین زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است
امام جمعه ملایر گفت: اربعین حسینی(ع) همبستگی امت واحده اسلامی را شکل می‌دهد و آن زمان تمدن نوین اسلامی را شاهد هستیم.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر بیان کرد: به طور قطع تمدن نوین اسلامی زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است که امروز در راهپیمایی میلیونی مردم در اربعین حسینی(ع) شکل گرفته است.

وی با اشاره به آثار و برکت‌های زیارت امام حسین(ع)، هدف از راهپیمایی میلیونی اربعین را برای معرفی فرهنگ عاشورا به جهانیان دانست و افزود: امروز به برکت جهان شدن فرهنگ عاشورا یک همبستگی اجتماعی و اسلامی به راه افتاده است.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه دشمن از این راهپیمایی میلیونی و تحقق تمدن نوین اسلامی در هراس است اظهار داشت: مسلمانان و شیعیان جهان امروز زیر بیرق امام حسین(ع) به پویش عدالت‌خواهی می‌پیوندند و با طنین انداز شدن «لبیک یا حسین» لرزه بر اندام دشمن می‌اندازند.

حجت الاسلام برقراری ادامه داد: همان‌گونه که امام حسین(ع) کاخ سبز معاویه را در هم کوبید، حضور میلیونی مسلمانان در اربعین حسینی(ع) کاخ سفید آمریکا را به لرزه درآورده است.

وی زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) را رسالت مهم زائران اربعین حسینی(ع) عنوان و بیان کرد: دشمن از این در هراس است که سفر اربعین نسخه اسلام آمریکایی را به آتش بکشد.

خطیب جمعه ملایر اقدام اطلاعات سپاه پاسداران در دستگیری سرکرده شبکه جاسوسی علیه جمهوری اسلامی را شجاعانه، انقلابی، با ظرافت و قابل تحسین خواند و گفت: این رخ نمایی اقتدار عظیم اطلاعات سپاه پاسداران است که با تیزهوشی، هوشمندی و با اقدام خردمندانه و رصد هوشمندانه توانست سرشبکه کانال معاند «آمد نیوز» را دستگیر کند.

حجت الاسلام برقراری ادامه داد: با دستگیری «روح الله زم» سرکرده این شبکه جاسوسی، به‌زودی شاهد دستگیری زیر شبکه‌های آن و شناسایی جریان‌های نفاق خواهیم بود.

وی بیان کرد: رئیس قوه قضائیه نیز با قدرت ورود پیدا کرده است و هر کسی که آلوده به فساد باشد، در هر لباس و مقامی دستگیر می‌شود.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه امروز اعتماد مردم به دستگاه قوه قضائیه بیشتر شده است افزود: بساط نفاق، جاسوسی و فساد در کشور باید برچیده شود.

حجت الاسلام برقراری در بخش دیگری از خطبه‌های خود به اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: آن زمان که آمریکا، انگلیس، عربستان و رژیم صهیونیستی سرگرم خونریزی در عراق، یمن و سوریه بودند، نظام جمهوری اسلامی ایران در حال توسعه تسلیحات نظامی خود بود.

وی تاکید کرد: ایران امروز در اوج قدرت نظامی است و نفت خود را هر اندازه که بخواهد، صادر می‌کند.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه عربستان به دنبال باز کردن باب مذاکره با ایران است خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی بخواهد با عربستان مذاکره کند، عربستان باید از هم اکنون جنگ علیه یمن را خاتمه دهد.

لزوم شناسایی عناصر منافق و مرتبط با «روح الله زم» در کشور
امام‌جمعه موقت نهاوند با اشاره به دستگیری سر شبکه کانال ضدانقلاب آمد نیوز تأکید کرد: دستگاه‌های امنیتی و قضایی عناصر منافق و مرتبط با این فرد در کشور را شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌ عباس مولوی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه نهاوند ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی که همان انجام واجبات و ترک محرمات است، گفت: یکی از مصادیق زیبای تقوا گسترش عدالت است.

وی با بیان اینکه تقوا جنبه فردی و اجتماعی دارد، گفت: عدالت در جامعه جنبه‌های مختلفی همچون عدالت قضایی، عدالت توزیع منابع و ثروت، عدالت در گزینش‌ها و غیره را شامل می‌شود که باید موردتوجه ویژه قرار گیرد تا طعم شیرین تقوا در همه زمینه‌ها را بچشیم.

حجت‌الاسلام مولوی با تأکید بر لزوم وحدت در جامعه گفت: یکی دیگر از مصادیق تقوا ترویج وحدت در جامعه است و امروز با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است باید توجه شود که وحدت جامعه را به خاطر رسیدن به اهداف سیاسی خدشه‌دار نکنیم.

وی با اشاره به بیانی از امام (ره) در خصوص اربعین حسینی، گفت: ایشان فرمودند امام (ع) با عده کم همه‌چیزش را فدای اسلام کرد و مقابل یک امپراتوری بزرگ ایستاد و نه گفت لذا ما باید هرروز در هر جا این نه به ظلم و استکبار را محفوظ بداریم.

امام‌جمعه موقت نهاوند خاطرنشان کرد: تأکید بر زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا و راه امام حسین (ع) در عصر حاضر مهم‌ترین مسئله اربعین است و امروز به راه افتادن این جریان زیارت حضرت اباعبدالله در اربعین یک برکت بسیار بزرگ برای جهانیان است.

وی در ادامه با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری در خصوص پیاده‌روی اربعین، گفت: ایشان فرمودند اربعین به ما درس می‌دهد که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات زنده نگهداریم.

حجت‌الاسلام مولوی بابیان اینکه فلسفه  زیارت امام حسین(ع) بزرگداشت ارزش‌های الهی همچون ظلم ناپذیری، ایمان، شهادت و مقاومت است، گفت: این تجدید بیعت با الگوی مجسم که حضرت اباعبدالله است به‌منظور رسیدن روح آدمی به صفات خوب این امام گران‌قدر است تا در زندگی خود جاری و ساری نماییم.

وی ضمن تقدیر از همه فعالان و زحمتکشانی که زمینه حضور هرچه باشکوه‌تر امت اسلامی در این راهپیمایی باشکوه را فراهم کردند، گفت: راهپیمایی اربعین یکی از نشانه‌های قوت اسلام، حقیقت و جبهه مقاومت اسلامی است.

امام‌جمعه موقت نهاوند همچنین با اشاره به شاهکار سازمان اطلاعات سپاه در خصوص دستگیری روح‌الله زم و شناسی و دستگیری تیم ترور سردار سلیمانی در هفته‌های اخیر، گفت: سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه شاهکار کردند و باعث شدند همه جبهه کفر و استکبار از این مهم مات و مبهوت بمانند.

وی افزود: دستگاه‌های امنیتی و قضایی عناصر منافق و مرتبط با این فرد در کشور را شناسایی، دستگیر و به مردم معرفی کنند.

حجت‌الاسلام مولوی در ادامه ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی به جامعه ورزشی شهرستان نهاوند، اظهار کرد: مسئله ورزش، تندرستی و نشاط در جامعه مسئله مهمی است.

وی افزود: امروز متولیان امر باید به جنبه اخلاقی در ورزش توجه کنند و همچنان که پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند پهلوان کسی است که در مقابل نفسش بایستد و نفسش را زمین‌گیر کند./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir