#من_ماسک_می‌زنم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  136تاریخ انتشار:  5 مهر 1398 - 19:54
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 5 مهر 1398

امام جمعه موقت همدان با اشاره به آغاز سال تحصیلی گفت: وظیفه اولیا این است که به مدارس فرزندانشان سرکشی کنند تا مبادا تغذیه ذهنی مسمومی به خورد فرزندانشان دهند | اگر معلم چیزی بگوید و در خانه چیز دیگری به دانش آموز بگویید فرزندانتان در دوراهی قرار می‌گیریند و نمی‌دانند به سمت و سوی کدامین واقعیت پیش بروند|رفع مشکلات کشور نیازمند روحیه جهادی است
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه موقت همدان با اشاره به آغاز سال تحصیلی گفت: وظیفه اولیا این است که به مدارس فرزندانشان سرکشی کنند تا مبادا تغذیه ذهنی مسمومی به خورد فرزندانشان دهند.

حجت‌الاسلام محمد جوادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان اظهار داشت: امام زین‌العابدین (ع)  در کربلا حضور داشت و مشکلات و سختی‌های پدر را دید و مشاهده کرد و به قدری در کربلا سختی‌ها را تحمل کرد که به مصلحت الهی بیمار شد. دلیل این بیماری مصلحتی این بود که حضرت زنده بماند و تا 35 سال پس از واقعه کربلا پرچم کربلا را بردوش بکشد و فریادگر مسائل و مصائب کربلا باشد.

وی تصریح کرد: اگر حضرت زین‌العابدین و زینب(س) نبودند، دشمنان کاری می‌کردند که اسلام از میان برداشته می‌شد و امروز از اسلام راستین خبری نبود. بنابراین خداوند نمی‌خواست حضرت زین العابدین در کربلا شهید شود و ماموریت سنگینی را برای 35 سال بر روی دوش او می‌گذارد تا فریادگر دین اسلام باشد.

امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه معاویه و یزید شخصیت حضرت علی(ع) را از مردم گرفتند که اتفاقی بسیار خطرناک و سخت است، ابراز کرد: کار دشمنان دین واسلام به جایی رسید که واجب کردند در خطائب جمعه لعن و ناسزا به علی باشد و مردم هم بشوند و آهی نکشند.

جوادی افزود: در آن زمان شخصیت حضرت علی (ع)را از مردم گرفتند و وارونه نشان دادند. معاویه را علی (ع) و حضرت علی(ع) را معاویه معرفی کردند. با امام حسین (ع) نیز این گونه عمل کردند تا جایی که ابتدا از آن حضرت بدگویی کرده و سپس او را سر بریدند.

وی گفت: امروز نیز دشمنان نابکار معاویه صفت وجود دارند، به گونه‌ای که به رجال متدین بزرگ، مسئولینی که مطابق وسیله شرعی عمل می‌کنند، حمله می‌کنند تا راه را برای غلط های بعدی خود باز کنند.

امام جمعه موقت همدان گفت: بر شما واجب است که در هر کجا دیدید که با حق مبازره می‌کنند و شخصیت بزرگی را مورد حمله قرار دادند، غرش کرده و فریاد بزنید. نگذارید تاریخ معاویه و یزید تکرار شود.

جوادی در بخش دیگری از سخنانش به آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و افزود: اولیای گرامی در این سال تحصیلی همکاری بسیار خوبی با مربیان مدارس داشته باشید، با مدیران و معلمان مدارس هماهنگ باشید تا بتوانید فرزندتان که سرمایه بزرگ زندگی است به گونه‌ای تربیت کنید که دوایی برای دردهای خود و جامعه باشند.

وی با تاکید بر اینکه اولیا باید در مدارس فرزندانشان سرکشی کنند، ابراز کرد: اگر معلم چیزی بگوید و در خانه چیز دیگری به دانش آموز بگویید فرزندانتان در دوراهی قرار می‌گیریند و نمی‌دانند به سمت و سوی کدامین واقعیت پیش بروند.

امام جمعه موقت همدان تاکید کرد: والدین حتما به مدرسه‌ها سرکشی کنند و معلم و مربی دانش‌آموزشان را را ببینند. مراقب باشید که تغذیه ذهنی مسمومی به خورد فرزندانتان ندهند.

جوادی در ادامه به سالروز شکست حصر آبادان اشاره کرد و گفت: پنجم و ششم مهر ماه سال 1360 به فرمان امام(ره) که باید حصر آبادان شکسته شود نیروهای مسلح و بسیج مقتدر ما با کمک فرماندهان بزرگ توانستند حصر آبادان را بردارند. یاد همه شهدا را گرامی داشته و برای شفای جانبازان دعا میکنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از روز سرباز یاد کرد و گفت:این جان به کف‌ها در خطوط مرزی ما با شب نخوابی‌ها و از قله‌ها بالا و پایین رفتن‌ها به امثال من و شما امنیت و آسایش می‌دهند. باید قدر این سربازان را دانست. امروز ستاد نماز جمعه از سرباز عزیزی تقدیر خواهند کرد که حرکت نکویی است.

امام جمعه موقت همدان به پیش رو بودن روز آتش نشانی اشاره کرد و افزود: آتش نشانان به داخل آتش می‌روند تا زندگی ما نسوزد بنابراین باید قدردان باشیم.

جوادی به تکریم روز ناشنوایان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این عزیزان اگرچه از نعمت شنوایی برخوردار نیستند اما با این حال دست از تلاش برنداشته و در بسیاری از رشته ها از جمله رشته های ورزشی مدال افتخار کسب کرده اند.
*رفع مشکلات کشور نیازمند روحیه جهادی است
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: رفع مشکلات کشور به ویژه در حوزه اقتصاد و فرهنگ نیازمند روحیه جهادی است.

سردار مظاهر مجیدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: مهمترین عامل پیروزی در جنگ هشت ساله وجود روحیه مجاهدت و مدیریت جهادی بود.

وی تاکید کرد: نبود روحیه مجاهدت حلقه مفقوده نظام جمهوری است و در برخی موارد نبود این روحیه ما را با مشکلاتی مواجه کرده است.

فرمانده سپاه استان همدان با بیان اینکه برای رفع مشکلات و مسایل حوزه فرهنگی و اقتصادی باید دوباره به مدیریت جهادی بازگشت ادامه داد: همچنین برای تحقق این امر نیازمند استفاده از مدیران جهادی و اطاعت محض از رهبر معظم انقلاب هستیم.  

سردار مجیدی گفت: نتیجه جنگ برای این ملت رسیدن به شعار "ما می توانیم روی پا خود بایستیم" بود که باید از این شعار برای پیشبرد بیانیه دوم انقلاب استفاده کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ولایت پذیری خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح در صورت مواجهه با سختی در جنگ به امام راحل مراجعه کرده و ایشان برای آنها تعیین تکلیف می‌کردند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: آنهایی که خود اجتهادی می‌کنند و نگاه به غرب دارند نباید برای ما تعیین تکلیف کنند.

سردار مجیدی بیان کرد: حضور مردم در صحنه ها لازم و ضروری است بنابراین از مردم درخواست داریم همانگونه که از جنگ پشتیبانی کردند برای استمرار انقلاب نیز حضور داشته باشند.

وی یادآوری کرد: رشادت‌های مردم همدان و نیروهای سپاه و ارتش به ویژه پایگاه هوایی نوژه این استان در هشت سال دفاع مقدس بی بدیل است.

فرمانده سپاه استان همدان افزود: نیروهای مسلح در دفاع مقدس با انجام عملیات‌های چریکی و نامنظم به ارتش عراق ضربه زدند همچنین رژیم بعثی با عملیات های مشترک سپاه و ارتش به زانو درآمد.

سردار مجیدی اضافه کرد: ایران در اوایل جنگ امکانات دفاعی و نیروی منسجم نداشتند با این وجود رزمندگان سپاه و ارتش با یک کار اطلاعاتی و شناسایی عقبه دشمن با استفاده از تاریکی شب به آنها تهاجم کرده و خرمشهر را پس از ۱۹ ماه آزاد کردند.

وی ادامه داد: مرور قطعنامه های صادر شده در جنگ نشان می دهد که اولین قطعنامه ۶ مهر سال ۵۹ صادر شد و سازمان ملل از جنگ به عنوان اختلاف یاد برد و متجاوز را تعیین نکرد.

سردار مجیدی گفت: سازمان ملل بعد از یک سال و نیم سکوت قطعنانه دوم را صادر کرد بعد از عملیات خرمشهر قطعنامه صادر کرد علت سکوت یک و نیم ساله این بود که ایران در خاک خودمان می جنگید و دو کشور مسلمان روبروی هم ایستاده بودند.

وی ادامه داد: قطعنامه های بعدی بعد از پیروزی ها ایران در جنگ و عملیات های مختلف صادر شد چرا که می خواستند ارتش صدام را حفظ کنند.

*سخنان رئیس جمهوری در سازمان ملل از موضع قدرت بود
امام جمعه ملایر گفت: سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در سازمان ملل عزتمندانه و از موضع قدرت و شفافیت بود که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر افزود: رئیس جمهوری در سخنان خود تاکید کرد ایران نیازی به مذاکره نمیبیند و پاسخ ما به مذاکره تحت فشار «نه» است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها تحت فشار مذاکره نمی‌کند، بلکه بر مقاومت خود نیز پافشاری می‌کند.

امام جمعه ملایر با اشاره به متهم کردن ایران در حمله به تاسیسات آرامکو عربستان تاکید کرد: انتظار ما از مسئولان این بود که رفتار جدی و از موضع قدرت در مقابل این اقدام نشان دهند و پوزه دشمن را به خاک بمالند.

حجت الاسلام برقراری همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بازگویی رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و دستاوردهای هشت سال جنگ تحمیلی را ضروری دانست و افزود: به برکت دفاع مقدس عزت را به دست آوردیم و حقانیت و حاکمیت دین را در پرتو دفاع مقدس ثابت کردیم.

وی با بیان اینکه نصرت الهی همواره یار و یاور رزمندگان ما در جبهه‌های جنگ بود بیان کرد: دوران دفاع مقدس دوران شناخت شیر مردان خدا بود که در میدان جنگ مردانگی خود را نشان دادند.

خطیب جمعه ملایر با اشاره به تقدیم ۳۶ هزار دانش آموز شهید در دفاع مقدس گفت: این شهیدان رشادت، شهامت و شجاعت را امروز به نسل جوان فلسطین، عراق، بحرین، یمن، سوریه و لبنان نشان دادند.

حجت الاسلام برقراری اظهار داشت: به برکت دفاع مقدس نسل ما پاک و دین ما سالم می‌ماند و امنیت ما حفظ می‌شود و نباید از دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس چشم‌پوشی کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن به برکت دفاع مقدس تفسیر شد افزود: اگرچه در هشت سال جنگ تحمیلی تجهیزات و نیروهای ما اندک بود، اما جوانان مومن، انقلابی، پاک و اهل توسل به جبهه‌های جنگ رفتند و به لطف و توکل خدا پیروز شدیم.

امام جمعه ملایر با اشاره به شکست حصر آبادان در سال ۱۳۶۰ تاکید کرد: امروز نیز افسران جنگ اقتصادی اگر به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند، حصر اقتصادی را می‌توانیم بشکنیم، به شرط آنکه به داشته‌های داخل و توانمندی درونی‌مان باور داشته باشیم.

حجت الاسلام برقراری همچنین با تبریک فرا رسیدن روز ایمنی و آتش نشانی در هفتم مهر گفت: آتش‌نشانان ما برای امنیت کشور سر از پا نمی‌شناسند و لازم است مسئولان بیش از گذشته قدردان آنها باشند.

*جمهوری اسلامی ایران نماد عزت و اقتدار است
امام جمعه نهاوند با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جمهوری عزت و اقتدار است، گفت: مذاکره هیچ فایده ای ندارد.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در مصلای نماز جمعه نهاوند با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع)، اظهار داشت: کسانی که تقوا دارند بی نیاز هستند و حرص و طمع زیادی ندارند و به کم و حلال قانع هستند اما اگر تقوا نباشد حرص و طمع خواب شب را از انسان می گیرد.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره) گفت: ایشان در بیانی فرمودند ملتی که در خط اسلام ناب است همه بسیجی هستند و امروز می فهمیم اسلام ناب همان اسلامی است که از قرآن و اهل بیت نشات می گیرد و عزتمند است و در برابر دشمنان با اقتدار برخورد می کند.

امام جمعه نهاوند با اشاره به اینکه در مقابل اسلام ناب محمدی اسلام امریکایی است که در برابر دشمن ذلت پذیر است، گفت: ایران اسلامی که نشات گرفته از اسلام‌ناب محمدی است، هیچگاه در برابر ظلم کوتاه نمی آید و با ایستادگی آنها را وادار به عقب نشینی می کند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان و توصیه های رهبر معطم انقلاب، گفت: جمهوری اسلامی جمهوری عزت و عزت نتیجه راهبرد مقاومت است و اگر ما امروز به جایی رسیدیم که در سفر رئیس جمهور به نیویورک روسای جمهور کشورهای اروپایی از رئیس جمهور کرارا خواهش و تمنا می کنند تا جلسه ای با ترامپ داشته باشد نشان از عزت و سربلندی ایران اسلامی است.

امام جمعه نهاوند با تاکید بر اینکه تحریم همراه با مذاکره یعنی تسلیم شدن در برابر شیطان بزرگ، گفت: اگر ما در دفاع مقدس ضعف نشان می دادیم به این جا نمی رسیدیم.

وی تاکید کرد: دفاع مقدس مظهر حماسه، معنویت تدبیر و بصیرت بود که توانست مملکت را حفظ کند و یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار دشمن نماند.

حجت الاسلام مغیثی با بیان اینکه پیشنهاد مذاکره با فشار حداکثری به منزله تسلیم است و اروپا در این زمینه پادو و نوکر امریکاست، گفت: امریکا و اروپا منافع مشترک دارند چراکه جرات ندارند در برابر امریکا قد علم کنند.

وی با اشاره تهمت های واهی غرب به ایران در خصوص حمله یمن به آرامکو و متهم کردن ایران، گفت: آنها میخواهند با ایران به هر نحوی تسویه حساب کنند و هر گزینه ای دارند و برای دست و پا زدن به هرکاری متوسل می شوند.

امام جمعه نهاوند با تاکید بر اینکه برخی در کشور متوجه توان دفاعی و بازدارنگی کشور نیستند، افزود: وقتی پهپاد مدرن آمریکایی در ارتفاع ۱۷ کیلومتری توسط ایران سرنگون شد آنها دانستند که توان ایران چقدر است و بر همین اساس حساب می برند و نمی توانند قد علم کنند.

وی بابیان اینکه دشمنان بدانند که جنگ با ایران منطقه خلیج فارس را نا امن می کند، گفت: مذاکره هیچ فایده ای ندارد./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir