#من_ماسک_می‌زنم | پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  132تاریخ انتشار:  21 مهر 1396 - 20:15
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 21 مهر 1396

امام جمعه موقت همدان با اشاره به خروج آمریکا از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) و طرح بررسی برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام ها به دنبال امتیاز گیری از کشورها است | متاسفانه برخی والدین در سرکشی به مدرسه و بررسی وضعیت تحصیلی و اخلاقی فرزندان خود غافل هستند.
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه موقت همدان با اشاره به خروج آمریکا از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) و طرح بررسی برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام ها به دنبال امتیاز گیری از کشورها است.

حجت الاسلام محمد جوادی در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته همدان در حسینیه امام خمینی(ره)، افزود: ترامپ فردی جنایتکار و دیوانه است و روز گذشته اعلام کرد که آمریکا از یونسکو خارج می شود و در واقع از تمامی تعهداتی که کشورش به این سازمان دارد خارج می شود.

وی اضافه کرد: رئیس جمهوری آمریکا همواره به دنبال تهدید ملت ها است و درباره برجام نیز به دنبال امتیاز گرفتن است.

امام جمعه موقت همدان در بخشی دیگر از خطبه های امروز خود با اشاره به فضایل اخلاقی و رفتاری امام زین‌العابدین (ع) اظهار کرد: خدابینی، عبادت و نماز، ارتباط با مردم به ویژه کمک به مردم بی بضاعت و ناتوان از ویژگی های بارز و ستودنی این امام همام بود.

وی به توصیه امام زین العابدین (ع) خطاب به فرزندش امام باقر(ع) اشاره و اضافه کرد: همیشه از رابطه با شخص گناهکار و مفسد، بخیل، دروغگو و نادان پرهیز کن چرا که تبعات آن بسیار است.

حجت الاسلام جوادی با تاکید بر تحکیم و توجه ویژه بین اولیا و مربیان گفت: پیوند اولیا و مربیان در این است که اخلاق و رفتار فرزندان در خانه و مدرسه همسو باشد.

وی افزود: متاسفانه برخی والدین در سرکشی به مدرسه و بررسی وضعیت تحصیلی و اخلاقی فرزندان خود غافل هستند و نیاز است که پیوند اولیا و مربیان مستحکم و مستمر باشد تا نسل هایی موفق و با اخلاق تربیت شوند.

*مردم و مسئولان برای حفظ جایگاه سپاه هم پیمان شوند
امام جمعه اسدآباد با اشاره به هجمه های دشمنان علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم و مسئولان برای حفظ جایگاه سپاه هم پیمان شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام موسی حسینی مجد در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته اسدآباد، سپاه را مولود و فرزند انقلاب اسلامی دانست و بر حمایت از این نیروی ارزشی تاکید کرد.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلام درسراسرجهان واقف باشند که عشق و ارادت به سپاه پاسداران در گوشت و پوست مردم ریشه دوانده و جدایی بین ملت و سپاه امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام حسینی مجد تصریح کرد: ملت ایران با سپاه برادر است همچنان که با ارتش، نیروی انتظامی و بسیج برادراست.

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه ترامپ پلید و چند کشورهم پیمان شده اند تا سپاه را در لیست تروریستهای جهان قراردهند، افزود: رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این نیرنگ بیانات و پشتیبانی خوبی از سپاه داشتند.

وی با اشاره به شکست و نابودی داعش در خاورمیانه توسط نیروهای جان برکف مدافع حرم و سردارهمدانی ها گفت: این اتفاق برای دشمن گران تمام شده و به شدت عصبانی است.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به کارنامه درخشان سپاه درجنگ تحمیلی، دوران سازندگی و در مبارزه با داعش و تروریستها، خاطرنشان کرد: اتحاد مردم و مسئولان برای قدرشناسی و پشتیبانی از نیروهای مسلح به ویژه سپاه ضروری است.

*اجرای تعهدات برجام از سوی ایران منوط به پای بندی اعضای گروه1+5 است
امام جمعه ملایر گفت: اجرای تعهدات برجام از ناحیه ایران در صورتی است که تمام اعضای گروه 1+5 به آن پایبند باشند چنانچه یکی از اعضای این گروه از برجام خارج شود، به معنای نقض برجام است و ایران هم دلیلی برای ادامه برجام ندارد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر افزود: ایران از ابتدا اعلام کرده که نیازی به برجام ندارد و با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایستاده و این همان روحیه و تفکر انقلابی است.

وی با اشاره با پرونده هسته ای جمهوری اسلامی و سناریوهای آمریکا اظهار کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجع قانونی در خصوص نحوه اجرای تعهدات هسته ای است و طبق گزارش های آژانس پایبندی ایران به برجام تایید شده و ملاک همان گزارش های آژانس است.

حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه ایران باید تنها با آژانس همکاری کند، بیان کرد: بنا نیست ایران در این زمینه با آمریکا همکاری کند و مذاکره مجدد در مورد برجام منتفی است.

وی ادامه داد: آمریکا به اسم برجام می خواهد محدودیت هایی برای توانمندی های ایران اعمال کند و جلوی موشک های بالستیک ایران را بگیرد.

خطیب جمعه ملایر خاطرنشان کرد: آمریکا به بهانه مذاکره مجدد می خواهد تحریم هایی را با عنوان حقوق بشر علیه ایران اعمال کند و فعالیت گروه مقاومت در منطقه را متوقف کند.

حجت الاسلام برقراری اضافه کرد: آمریکا قصد دارد همه این محدودیت ها را در برجام جدید بگنجاند و این خوابی است که ترامپ تعبیر آن را نخواهد دید.

وی خاطرنشان کرد: به تازگی آمریکا کل سپاه پاسداران ایران را می خواهد تحریم کند که در این زمینه رئیس جمهوری و فرمانده سپاه پاسداران موضع خود را به خوبی اعلام کردند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا سپاه را در لیست تحریمها قرار دهد، ایران یز همان رفتاری را که با داعش انجام داده با ارتش آمریکا همان رفتار را انجام خواهد داد.

*موضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا چهره واقعی این کشور را آشکار کرد
امام جمعه نهاوند گفت: سخنان و مواضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در رابطه با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی چهره واقعی این کشور را بیش از گذشته برملا ساخت و نشان داد که این رژیم همواره از سر دشمنی با جمهوری اسلامی قدم برداشته است.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا با بیان این مطلب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند افزود: علاوه بر این مواضع و عوام فریبی های زشت ترامپ به دنیا نشان داد که بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا غیر قابل اعتماد است سخنی هوشیارانه و آگاهی بخش بوده است.

وی با تاکید بر رعایت اصل وحدت در برابر دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی گفت: باید با اتحاد و وحدت، شر آمریکا را به خودش بازگرداند و با همدلی مردم و مسوولان می توان توطئه دشمنان نظام را خنثی کرد.

امام جمعه نهاوند با بیان اینکه ملت ما نشان داده که از آمریکا و تهدیدات توخالی او هیچ ترسی به دل ندارد افزود: آمریکا از ابتدای انقلاب با ما دشمنی داشته و بدترین تهدیدات را علیه ما اعمال و سعی کرده با تحریم اقتصادی فشارها را بر ما بیشتر کند اما هر بار با شکست روبرو شده است.

مغیثی نیا گفت: ایران اسلامی سالهاست که مورد تحریم آمریکاست و توانسته این تهدید دشمن را به یک فرصت برای سازندگی اقتصادی خود تبدیل کند.

وی تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی را عامل شکست توطئه دشمن ذکر کرد و گفت: هم مسئولان و هم مردم باید با صرفه جویی در مصرف و همچنین تکیه بر توانمندیهای داخلی نشان دهند که تحت هر شرایطی حاضر به تسلیم در برابر دشمنان نشده و آنان را وادار به تسلیم در برابر اهداف انقلاب اسلامی می کنند.

خطیب جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به تصمیم اخیر آمریکا در زمینه قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی گفت: سپاه مایه افتخار جمهوری اسلامی و نیرویی ارزشی و انقلابی است که مجاهدی از جان گذشته همچون محسن حججی را تحویل اسلام و انقلاب می دهد که به واقع جای افتخار و مباهات دارد.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پاسداردستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است و درمقاطع مختلف 38 سال گذشته همه توطئه های دشمن را خنثی کرده است.

امام جمعه نهاوند تصریح کرد: آمریکا بداند ملت، دولت ایران اسلامی، نیروی مسلح وسپاه پاسداران انقلاب اسلامی محکم واستواردر برابر زیاده خواهی و توطئه های استکبارخواهند ایستاد و بار دیگرطعم تلخ شکست را به دولتمردان آمریکا وکشورهای استکباری خواهد چشاند.

حجت الاسلام مغیثی نیا وحدت و همدلی همه مسئولان نظام را نشان دهنده پافشاری آنان بر مواضع جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: با این تهدید همه مقامات نظام برای حمایت از سپاه همدل و همزبان شدند و این مساله نشان می دهد رمز موفقیت ما وحدت کلمه است که باید آنرا در سر لوحه کارهای خود قرار دهیم./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir