#من_ماسک_می‌زنم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  127تاریخ انتشار:  26 فروردین 1396 - 1:24
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

امام جمعه همدان با بیان اینکه ثبت‌نام بی قاعده و معیار در انتخابات ریاست جمهوری سبب تمسخر شده است و باید متوقف شود گفت: وقتی از خارج به داخل نگاه می‌کنند، چهره نامناسبی از ما نشان داده می‌شود | نیاز است مسئولان امر در زمینه ثبت نام ها تدابیری بیندیشند و جلوی ثبت نام های بی مورد گرفته شود.
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه همدان با بیان اینکه ثبت‌نام بی قاعده و معیار در انتخابات ریاست جمهوری سبب تمسخر شده است و باید متوقف شود گفت: وقتی از خارج به داخل نگاه می‌کنند، چهره نامناسبی از ما نشان داده می‌شود.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات، باید از مبدأ تا معاد خود را درک کند و بشناسد در غیر این صورت دچار خسران می‎شود ، چراکه اگر قدر و اندازه خداوند و پیامبر (ص)  را نشناسیم در واقع 12 امام معصوم را نیز به درستی نشناخته‌ایم.

وی در ادامه به مراسم عبادی اعتکاف و استقبال جوانان و بانوان از این مراسم معنوی اشاره کرد و گفت:کسانی که در این برنامه شرکت کردند میوه شیرین این عمل را چشیدند، و امسال نفراتی در دانشگاه تهران، برای سال آینده ثبت نام می‌کردند تا جای خود را حفظ کنند که این اتفاق جای بسیار خوشحالی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه برخی بار سنگین مسئولیت‌های بزرگی چون ریاست جمهوری را نمی‌شناسد و گمان می‌کند؛ از عهده آن بر می‌آید، اظهار کرد: این در حالی است که اندازه لازم برای این کار را ندارند.

وی با بیان اینکه باید قاعده و معیاری باشد که بر اساس آن نام نویسی صورت گیرد، تصریح کرد: این مسئله و حضور برخی افراد موجب تمسخر شده و وقتی از خارج به داخل نگاه می‌کنند، چهره نامناسبی از ما نشان داده می‌شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی افراد که حتی نمی‌تواندکارهای شخصی خود را انجام دهند ، برای رئیس جمهوری ثبت نام کرده است، گفت: باید برای ثبت نام حداقل مدارک و یا گواهینامه‌هایی در نظر بگیرند تا اینگونه شاهد اتلاف وقت و برخی مسائل حاشیه‌ای نباشیم.

وی با اشاره به اینکه مردم از رژه ارتش و نیروهای مسلح استقبال کنند، اظهار کرد: نیروهای مسلح جان خود را بر کف دست گذاشته و برای امنیت ما تلاش می‌کنند بنابراین برای تشویق و سپاسگزاری از آنان باید در مراسم رژه شرکت کنیم.

طه‌محمدی با بیان اینکه ارتش امروز، از افراد مومن، ولایی، مقتدر تشکیل شده و به مانند پیش از پیروزی انقلاب نیست، افزود: امروز رئیس جمهور آمریکا بداند که پیش از او هر که آمده هیچ غلطی نکرده علیه ایران اسلامی نتوانسته انجام دهد و او هم نمی تواند هیچ غلطی بکند.

وی با اشاره به تحریم های جدید امریکایی ها گفت: اینها از مکتب ما می ترسند و هر چقدر بیشتر جنایت کنند بیشتر شناخته میشوند و باعث میشوند اسلام ناب بیشتر شناخته شود.

*برنامه داوطلبان ریاست جمهوری باید بر تحقق اقتصاد مقاومتی متمرکز باشد
امام جمعه ملایر گفت: برنامه داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باید بر تحقق اقتصاد مقاومتی متمرکز باشد و هر داوطلبی برنامه های خوبی در راستای اقتصاد مقاومتی با برآیند تولید و اشتغال ارایه دهد، پیروز میدان رقابتی است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و حمایت از تولید داخل، دستور ولی فقیه است که باید آن را به عنوان یک حکم الهی تلقی کنیم.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری، حسن سابقه، مدیر و مدبر و متعهد بودن، پاسدار ارزش های انقلاب و رجال سیاسی و مذهبی بودن را از معیارهای داوطلبان برشمرد و افزود: عده ای نهضت نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به راه انداخته اند و به دنبال این هستند که آن را به روز طنز تبدیل کنند.

وی خواستار مدیریت و بازنگری در ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری شد و بیان کرد: نیاز است مسئولان امر در زمینه ثبت نام ها تدابیری بیندیشند و جلوی ثبت نام های بی مورد گرفته شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین دولت پرتحرک، بانشاط، شجاع و مقاوم در مقابل دشمن، ساده زیست، مقابله با تجمل گرایی و اشرافیت را از جمله معیارهای نظام اسلامی در انتخاب دولت عنوان کرد و افزود: در طول چندین دوره انتخابات این شاخص ها و معیارها از زبان رهبر معظم انقلاب بیان شده است.

وی ادامه داد: دولت ما باید دولتی انقلابی، کارآمد و توانمند بوده و رئیس جمهور ما نیز دارای یک دولت عزتمند، انقلابی و پرچم دار گفتمان با ارزش های انقلاب اسلامی باشد.

خطیب جمعه ملایر با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم رسانه های بیگانه ذائقه انتخاب ما را تغییر دهند، بیان کرد: در خصوص انتخاب شوراها نیز باید دقت نظر لازم را داشته باشیم و هیات اجرایی و هیات نظارت باید در تایید صلاحیت های شوراها، به رسالت انقلابی و دینی خود عمل کنند.

حجت الاسلام برقراری همچنین به اتفاق های رخ داده در منطقه غرب آسیا و حمله های موشکی آمریکا به پایگاه سوریه اشاره کرد و گفت: آمریکا با این حمله های شیمیایی به دنبال ساقط کردن حکومت بشار اسد، فرسایشی کردن جنگ سوریه و تجزیه سوریه است و از نفوذ نظام اسلامی در منطقه نگران است.

وی اظهار کرد: این در حالیست که نفوذ ایران در منطقه بر اساس ایجاد وحدت بین شیعه و سنی، پرهیز از طایفه گرایی، تشکیل حکومت دینی و مردم سالاری و استکبارستیزی است، تفکری که در همه جای دنیا مشتری دارد و در آینده پیروز و حاکم خواهد شد.

وی با تبریک فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی، ارتش را به عنوان قدرت بازدارنده در مقابل دشمنان نظام دانست و گفت: ارتش در کنار سپاه پاسداران و بسیج در شکل گیری و پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس حضور مفید خود را به اثبات رساند و فداکاری ارتش امروز در کارنامه نظام و انقلاب ثبت و ضبط شده است.

حجت الاسلام برقراری بر لزوم توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار نوروزی با مسئولان تاکید کرد و افزود: همه تحولات در کشور و حتی فضای سیاسی کشور در خصوص انتخابات نیز باید متوجه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باشد.
وی تاکید کرد: تحقق شعار امسال تنها با دستور دادن مسئولان محقق نمی شود، بلکه تحقق این هدف نیاز به نظارت و پیگیری جدی دارد.

*حمله آمریکا به سوریه توهین به شورای امنیت بود
امام جمعه نهاوند گفت: حمله یک طرفه آمریکا به سوریه بدون مجوز و نظر شورای امنیت صورت گرفت که این توهینی آشکار به این نهاد بین المللی است.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند افزود: آمریکا به بهانه حمله شیمیایی صورت گرفته به سوریه بدون مجوز از سازمان ملل و شورای امنیت به این کشور حمله کرد که همه آنرا محکوم کردند و این نمونه ای از سیاستهای رئیس جمهوری است که الفبای سیاست را نمی داند.

وی گفت: آمریکا نمونه این اقدامات را در افغانستان و عراق انجام داد و میلیاردها دلار خرج کرد اما به هیچ چیزی نرسید و فقط مردم بی گناه را به خاک و خون کشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت: در 2 انتخابات آینده باید مردم حضور حداکثری داشته باشند و علاوه بر آن نیز انتخاب اصلح با حفظ وحدت و جلوگیری از تخریب را مد نظر قرار دهند.

وی با انتقاد از نبود شرایط خاص برای نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: ثبت نام های بی ضابطه برای انتخابات ریاست جمهوری موجب ناراحتی همه شده است که با ایجاد ساز و کار مناسب باید زمینه ای فراهم شود تا همه داوطلب ریاست جمهوری نباشند.

امام جمعه نهاوند با تقدیر از برگزار کنندگان مراسم اعتکاف گفت: امسال یک هزار و 800 نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند که بیش از 65 درصد آنها را جوانان تشکیل دادند و این بهترین برنامه ای است که می تواند جوانان ما را در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان بیمه کند./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir