#من_ماسک_می‌زنم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  125تاریخ انتشار:  22 بهمن 1395 - 19:17
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان: هرکسی باید بداند میزان سهم خود از انقلاب و دستاوردهای آن چه میزان بوده است و مدیران باید خدمت رسانی های خود را ارزیابی کنند | فوج فوج مردم در کشورهای اروپایی، اسلام را قبول می کنند و آل سعود ناراحتند که چرا جوانان به انقلاب اسلامی گرایش دارند و این همان نتایج این انفجار نور است.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تلالو انوار انقلاب اسلامی در سراسر جهان گسترانیده شده است و این همان معنای شعار بزرگ 'انقلاب ما انفجار نور بود' را تداعی می کند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های عبادی و سیاسی نمازجمعه همدان افزود: به برکت انقلاب اسلامی، دین مبین اسلام در سراسر دنیا معرفی شده و امروز از مذهب های مختلف به سمت دین اسلام گرایش دارند و این موجب ترس دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی باید تمام زوایای تاریک کره زمین را نورانی کند ادامه داد: در کشورهای دیگر، افراد بسیاری عاشق انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام هستند که این مهم بسیار با ارزش است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: فوج فوج مردم در کشورهای اروپایی، اسلام را قبول می کنند و آل سعود ناراحتند که چرا جوانان به انقلاب اسلامی گرایش دارند و این همان نتایج این انفجار نور است.

وی افزود: هرکسی باید بداند میزان سهم خود از انقلاب و دستاوردهای آن چه میزان بوده است و مدیران باید خدمت رسانی های خود را ارزیابی کنند.

وی با اشاره به رونمایی از چهار کتاب ادبیات جهاد و دفاع مقدس که رهبر معظم انقلاب بر آنها تقریظ نگاشتند ادامه داد: چهارشنبه گذشته اتفاقی در همدان رخ داد که غرورانگیز و افتخار آمیز بود و چهار کتاب با ادبیات جهاد و مقاومت که نظر رهبری را جذب کرده بود رونمایی شد.

آیت الله محمدی تصریح کرد: باید از بزرگواری رهبر فرزانه انقلاب تقدیر و تشکر کرد و در این راستا نامه تقدیر و تشکر به رهبری نوشته شده که ارسال می شود.

وی همچنین با اشاره با ساخت مصلای همدان نیز گفت: این مصلا به برکت سفر رهبر معظم انقلاب به استان در حال احداث است و حدود 10 هکتار وسعت دارد.

*دولت در پاسخ به آمریكا پیشرفت هسته‌ای را به جد پیگیری كند
امام جمعه تویسرکان گفت: دولت در پاسخ به آمریكا پیشرفت هسته‌ای در كشور را به جد پیگیری كند.

حجت‌الاسلام مرتضی موحدی ظهر امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن با تشکر از حضور باشکوه مردم در سالروز تولد پیروزی انقلاب اظهار کرد: هیچ چیز نمی‌تواند مانع شما، ملت عزیز و ولایی در لبیک به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه شود.

وی با بیان اینکه امروز با لبیک ملت غیور ما به ولایت فقیه، شاهد عزت و عظمت جمهوری اسلامی در دنیا هستیم  گفت: امروز استقامت و پیام حق و اقتدار رهبر معظم انقلاب شما ملت بزرگ توجه دنیا را به شیعه جلب کرده است.

امام جمعه تویسرکان با تاکید بر اینکه به برکت استقامت و بصیرت فاطمی شما امروز سردمداران استکبار جهانی به ذلت و خواری نشسته‌اند، بیان کرد: روز به روز آمریکای جهان‌خوار که کدخدایی بر دنیا را در ذهنش می‌پروراند، قدرت شیطانی و پوشالی‌اش رو به افول می‌رود.

وی تصریح کرد: نفوذ اسلامی و شیعی ملت ایران اسلامی نه تنها منطقه را درنوردیده که پیام به حق فاطمی شما در حال فتح دنیاست.

حجت‌الاسلام موحدی با اشاره به سخنان حضرت امام(ره) در سال 61 گفت: پیروزی ملت ایران در 22 بهمن ماه سرآغاز برچیده شدن دستگاه ستمگری طاغوت و برقراری حکومت الله در جهان بود.

وی با بیان اینکه امام راحل متصل به غیب بود، فرمایشات ایشان برای ما حجت است و پیش‌بینی‌هایشان برای ما باور شده است تاکید کرد: گفتمان انقلاب اسلامی، خاورمیانه و دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

امام جمعه تویسرکان با تاکید بر اینکه امروز ما افتخار می‌کنیم که توان موشکی ما موجب خشم و ناراحتی دشمنان اهل بیت(ع) شده است، تاکید کرد: به طور صهیونیسم و آمریکا، این جرثومه‌های فساد دشمن اهل بیت(ع) هستند.

وی متذکر شد: الحمدالله توان دفاعی شما ملت غیور نه تنها دشمنان منطقه‌ای اهل بیت(ع) را خشمگین و ناراحت کرده؛ بلکه دشمنان بین‌المللی و در رأس آن‌ها آمریکای جهانخوار را ناراحت و خشمگین کرده است.

موحدی با بیان اینکه ما معتقدیم خداوند به برکت توان موشکی و توان هسته‌ای کشور، روزی و نعمت ما را بیشتر خواهد کرد گفت: دولت و همه مسوولان پیشرفت هسته‌ای کشور را برای دهن کجی به آمریکای ملعون به جد پیگیری خواهند کرد.

وی اظهار کرد: هر چه در عرصه هسته‌ای دفاعی و علمی پیشرفت کنیم مایه ناراحتی دشمنان اهل بیت(ع) می‌شود و هر چه دشمنان اهل بیت(ع) از ما ناراحت‌ باشند روزی شما بیشتر خواهد شد.

*ملت ایران با حضور حماسی خود اهداف دشمنان را ناکام کردند
امام جمعه ملایر گفت: ملت ایران بار دیگر با حضور حماسی و چشمگیر خود در راهپیمایی 22 بهمن، دشمنان اسلام را ناامید و آنها را در اهدافشان ناکام گذاشتند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: این حضور میلیونی مردم ایران در 22 بهمن و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، نشان داد که انقلاب درونی را امام راحل(ره) در آنها ایجاد کرده و اهل ترس و واهمه نیستند.

وی با تقدیر از حضور پرشور مردم ملایر راهپیمایی 22 بهمن افزود: این ملت خداترس از شیاطین بزرگ و کوچک تاکنون نترسیده و استوار و محکم راه آرمان ها و اهداف انقلاب و امام راحل(ره) را ادامه می دهد.

وی با اشاره به تهدیدهای اخیر ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: ترامپ باید بداند که روسای جمهوری قبلی آمریکا نیز بارها ایران را به شیوه های مختلف تهدید و هزینه های زیادی را متحمل شدند، اما نیازی به هزینه تراشی دوباره نیست.

حجت الاسلام برقراری خاطرنشان کرد: ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود از بدهکاری آمریکا در جنگ منطقه خاورمیانه سخن گفته بود، حالا ما می گوییم نیازی نیست ما را تهدید کرده و دوباره هزینه تان را بالا ببرید، مردم آمریکا به شما امید بسته اند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا بخواهد مبنای جنگ را با ایران داشته باشد، باید بگوییم اربابان شما هیچ کاری نکردند، شما هم نمی توانید هیچ غلطی کنید.

امام جمعه ملایر خطاب به مسئولان نظام تاکید کرد: مردم را از خدمات و دستاوردهای نظام آگاه کنید تا بدانند در عرصه های مختلف چه موفقیت های بزرگی را کسب کرده ایم.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه امام راحل(ره) این انقلاب را پیغمبر گونه هدایت و رهبری کرد، منطق، صداقت، قاطعیت و مردم داری را از ویژگی های بارز بنیانگذار کبیر انقلاب برشمرد و افزود: انقلاب اصیل ما جلوه ای از انقلاب پرعظمت پیامبر اکرم(ص) است.

وی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) و ایام فاطمیه گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر 20 روز عزاداری برای حضرت فاطمه(س)، باید ذهمنمان را متوجه حوادث صدر اسلام کرده و در این 20 روز با برگزاری مجالس عزاداری، از معارف این مکتب بهره مند شویم.

حجت الاسلام برقراری بندگی خدا و ایستادگی در مقابل طاغوت را دو ویژگی مهم امام راحل(ره) و فرستادگان خدا عنوان کرد و افزود: طبق فرموده های امام راحل(ره) همه ما بویژه مسئولان باید مواظب باشند روح طاغوت در کالبد آنها دمیده نشود.

وی خطاب به مسئولان تاکید کرد: روح اسلامی و توحیدی داشته باشید و تا می توانید از مسایل و مشکلات ارباب رجوع گره گشایی کرده و سعه صدر داشته باشد.

*مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دندان شکنی به مقامات آمریکایی دادند
امام جمعه نهاوند گفت: حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن برگ دیگری به کتاب زرین انقلاب افزود و پاسخ دندان شکنی به یاوه گویی های مقامات آمریکایی داد.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان نهاوند افزود: مردم در راهپیمایی با شکوه امروز نشان دادند که همچنان به آرمانهای و ارزشهای برآمده ازانقلاب وفادار ند و در برابر هر مشکلی ایستادگی می کنند.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور جدید آمریکا که تازه به دوران رسیده فکر می کرد با این تهدیدهای توخالی مردم ایران از میدان بیرون می رود اما نه تنها اینگونه نشد بلکه راهپیمایی امسال با شکوهتر از سالهای گذشته برگزار شد.

امام جمعه نهاوند اضافه کرد: مردم آگاه، هوشیار و با بصیرت ایران اسلامی هیچ ترسی از آمریکا نداشته و اعتمادی به سردمداران این کشور نمی کنند.

وی تاکید کرد: هم اینک 38 سال از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد وهر روز به استحکام، پیشرفت و قدرت انقلاب اضافه می شود که درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت های همه جانبه مردم از آن عامل اصلی این پیشرفت ها را تشکیل می دهد.

حجت الاسلام مغیثی نیا گفت: امروز وحدت، همدلی ، اخلاق مداری و حمایت همه جانبه مردم در همه طبقات اجتماعی از نظام جمهوری اسلامی دیده می شود که مسئولان باید قدر این موهبت الهی را بدانند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان از همان روزهای اولیه عداوت خود را با جمهوری اسلامی آغاز کردند.

اما با پشتیبانی و حمایت مردم و با درایت رهبری انقلاب هر گونه حیله و نیرنگ دشمنان انقلاب خنثی شده و انقلاب مصمم تر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به فرمایش رهبری انقلاب اسلامی درباره اینکه ترامپ چهره شیطانی آمریکا را رسوا و کار ایران را راحت تر کرد، گفت: همه روسای جمهور قبلی و جدید آمریکا دشمن اسلام و نظام اسلامی ایران بوده و هستند.

خطیب جمعه نهاوند در بخش پایانی از خطبه های خود با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) و سالروز شهادت این بانوی گرامی اسلام یادآور شد:انقلاب ایران اسلامی فاطمی و علوی است لذا در این راستا هر برنامه فرهنگی باید در راستای معرفی شخصیت این بانوی گرامی باشد./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir