#من_ماسک_می‌زنم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  117تاریخ انتشار:  30 مهر 1395 - 20:10
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

دانشگاهیان و محققان دنیا به تماشای پیشرفت علمی ما نشسته‌اند و ما به جای بهره‌گیری از علوم و نبوغ خود دست به خرید و فروش علم می‌زنیم | اینکه برخی برای مدارج علمی خود دست به خرید مقالات علمی و مدارک تحصیلی می‌کنند یک خیانت بوده و حرام است | طلاق دو درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: تصویب تحریم ۳۰ ساله علیه ایران بیانگر این است که غربی‌ها تمامی وعده‌های خود در برجام را زیر پا گذاشتند.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه 30 مهر روزی مهم در روند پیروزی انقلاب اسلامی است اظهار داشت: در حادثه 30 مهر دانش‌آموزان همدانی در یک قیام برخواسته از غیرت دینی و شجاعت برگرفته از مکتب اسلام در پی هتک حرمت یکی از مأموران شاه به خواهر دینی خود به خیابان آمدند که با هجوم طاغوتیان عده‌ای از آنان به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته رهبر معظم انقلاب با نخبگان کشور بیان کرد: رهبر معظم انقلاب روز گذشته در جمع هزاران نفر از نخبگان جوان کشور سخنان ارزشمندی داشتند که جمله به جمله قابل تأمل و تفسیر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: رهبر انقلاب در جمع بیش از هزار نفر از نخبگان جوان سخنانی داشتند که روشنگری در مورد مسائل روز جهان و اشراف به همه جریان‎ها توسط ایشان از موهبت‌های الهی و ستودنی است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر اروپایی‌ها ایران را به علت داشتن صنایع دفاعی و موشکی تحریم 30 ساله کردند گفت: این مسائل به معنای این است که هر چه در برجام گفتند هیچ بود و اهمیتی داده نشد.

امام جمعه همدان با اشاره به مدارک تقلبی و پایان‌نامه‌های کپی نیز یادآور شد: اینکه برخی برای مدارج علمی خود دست به خرید مقالات علمی و مدارک تحصیلی می‌کنند یک خیانت بوده و حرام است.

محمدی با تأکید بر اینکه آن کس که مدرک می‌فروشد و می‌خرد خیانتکار است گفت: دانشگاهیان و محققان دنیا به تماشای پیشرفت علمی ما نشسته‌اند و ما به جای بهره‌گیری از علوم و نبوغ خود دست به خرید و فروش علم می‌زنیم.

وی به افزایش آمار ازدواج نسبت به سال قبل اشاره کرد و عنوان کرد: طلاق دو درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

امام جمعه همدان به تشریح قیام خونین امام حسین(ع) پرداخت و افزود: در عالم چنین جنگی رخ نداده که همه فضیلت‌ها با هم در یک میدان و همه رذایل در میدان دیگر باشد و این عین مظلومیت است.

*تقدیر از نخبگان کشور، تقویت و تزریق روحیه خودباوری است
امام جمعه اسدآباد با تقدیر از نخبگان علمی کشور گفت: قدردانی از این جوانان نخبه موجب تقویت و تزریق روحیه خودباوری و تحقق شعار ما می توانیم، خواهد شد.

حجت الاسلام موسی حسینی مجد در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته اسدآباد اظهار کرد: در دوران قاجار و پهلوی ژن ما نمی توانیم و وابستگی کشور به غرب و شرق در افکار و اعتقادات مردم و مسئولان وقت تزریق شده بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی روحیه ما می توانیم را در مقابل وابستگی زنده کرده است، تصریح کرد: جنگ تحمیلی اگر چه آسیب و خسارت های بسیار به همراه داشت اما روحیه خودباوری و ما می توانیم را در بین آحاد مردم بوجود آورد.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به دیدار نخبگان علمی جوان با رهبر فرزانه انقلاب در چند روز گذشته، خاطرنشان کرد: اگر خواهان جمهوری اسلامی قدرتمند و پیشرفته هستیم باید نسلی شجاع، مومن، تحصیلکرده ، خود باور و با نشاط و انگیزه تربیت کنیم و در این راستا فرهنگیان، اساتید دانشگاه و حوزه و همچنین والدین بیشترین مسئولیت را عهده دارند.

وی از مسئولان خواست به هشدارهای مکرر و دلسوزانه رهبر انقلاب توجه کنند و شعار مهم ما می توانیم را در اذهان و افکار نسل جوان نهادینه کنند و فضای نشاط و خودباوری را بر جامعه حاکم نموده و زمینه رشد و بالندگی جوانان خوش استعداد و خلاق را فراهم کنند.

امام جمعه اسدآباد در ادامه آمریکا، رژیم اسرائیل و انگلیس را دشمن همیشگی ملت ایران دانست و افزود: تکرار نام دشمنان نباید ملال آور و ناراحت کننده باشد بلکه این تکرار هشدار دائمی است تا مراقب توطئه و نقشه های شوم دشمنان باشیم و ذره ای غفلت نکنیم.

*اقتصاد مقاومتی همان جهاد کبیر در برابر دشمنان است
امام جمعه ملایر اقتصاد مقاومتی را جهاد کبیر در مقابل دشمنان دانست و گفت: در شرایط کنونی همه مردم و مسئولان نظام باید تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی را جدی بگیرند و برای حفظ استقلال کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید این امر مهم را در دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: اگر ما بخواهیم نقشه دشمن را در قالب برجام خنثی کنیم، باید مساله اقتصاد مقاومتی را احیا کنیم.

وی تصریح کرد: تحول و تغییرهای مدیریتی در دولت باید در راستای منافع ملت باشد و خواسته های مردم امروز رفع مشکلات اقتصادی است.

حجت الاسلام برقراری همچنین با اشاره به پذیرش قانون کاپیتولاسیون در سال 43 و افشاگری آن توسط امام راحل(ره) گفت: کاپیتولاسیون به قرارداد تحمیلی ننگینی از سوی آمریکا به دولتمردان ایران بود که امام راحل(ره) از این قرارداد به سند بردگی ملت ایران یاد کرد و ماهیت آن را افشا کرد.

وی با تاکید بر اینکه شناساندن این کاپیتولاسیون برای نسل جوان امروز واجب عینی است، افزود: کاپیتولاسیون برای این بود که آمریکایی ها هرگونه جنایت و فساد مالی، سیاسی و انقلابی را علیه این کشور مرتکب شوند و دستگاه قضایی حق اعتراض نداشته باشد، همانگونه که در سکوت رسانه ای این کاپیتولاسیون را امضا کردند.

خطیب جمعه ملایر خاطرنشان کرد: امروز هم پای بند نبودن آمریکا به تعهداتش در برجام، نشان داد که آنها به دنبال تحمیل کاپیتولاسیون دیگری تحت عنوان برجام علیه ایران هستند و این ظلم بزرگی در حق ملت ایران است.

حجت الاسلام برقراری گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، باید با جهاد کبیر در مقابل کسانیکه کاپیتولاسیون را علیه کشور ما تحمیل کردند، ایستادگی کنیم.

وی همچنین به آغاز تحرکات اخیر آمریکا در منطقه اشاره کرد و افزود: مذاکراتی که هم اکنون در لوزان سوییس برای برون رفت از بحران سوریه آغاز کرده اند، اینها دروغی بیش نیست، مگر به تعهداتشان در مصوبات جلسه های قبل عمل کرده اند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به نحوه اظهار نظرها و دخالت های آمریکا در آزادسازی موصل و جنگ یمن گفت: این موضع گیری ها، حمله های سیاسی و اعتلاف آنها نشان می دهد که می خواهند نوکرشان عربستان را که به اهدف نظامی و سیاسی اش در یمن نرسیده را به این بهانه نجات دهند.

وی تاکید کرد: دشمنان باید بدانند یمنی ها از یک قدرت مثال زدنی برخوردار هستند و داعشی ها به واسطه قدرت اسلام در اوج انزوا و ضعف هستند.

وی ادامه داد: دشمنان در سوریه، عراق و یمن، مقاومت اسلامی را با حمایت و هدایت های انقلاب اسلامی می بینند و نیروهای مقاومت همیشه در مقابل ترفندهای آمریکا ایستاده اند.

امام جمعه ملایر در بخش دیگری از خطبه های خود به فسادهای مالی و اختلاس ها در کشور اشاره و اظهار کرد: تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار بالا است و نباید با فسادهای مالی، اختلاس و رانت ها تراز و شان نظام را که با خون های مطهر شهدا حفظ شده، پایین آورده شود./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir