#من_ماسک_می‌زنم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  114تاریخ انتشار:  26 شهریور 1395 - 21:26
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

واقعه غدیر مورد ظلم واقع شده است و باید هرچه بیشتر برای معرفی آن تلاش کرد چراکه پایه و اساس دین اسلام بر مبنای ولایت است | متاسفانه برخی حتی به تولیدات داخل نیز برند خارجی می‌زنند و این به معنی این است که ما خودمان را هم قبول نداریم | دستاوردهای داخلی و خارجی دفاع مقدس باید بازگو شود.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اهمیت و جایگاه عید غدیر گفت : واقعه غدیر باید همانند عاشورا جهانی و به همگان معرفی شود.

آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: واقعه غدیر مورد ظلم واقع شده است و باید هرچه بیشتر برای معرفی آن تلاش کرد چراکه پایه و اساس دین اسلام بر مبنای ولایت است.

وی گفت: واقعه غدیر نماد دشمن ستیزی است و نباید اجازه داد دشمنان اسلام از آن به سود خود و برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان استفاده کنند.

آیت الله محمدی از تمام مسئولان استان خواست همکاری لازم در برگزاری مراسم عید غدیر را داشته باشند و افزود: تمام مسئولان و مردم در استان همدان یک دست شده و کمک کنند تا رنگ و بوی غدیر در شهر متجلی شود.

امام جمعه همدان عنوان کرد: عاشورا یک واقعه جهانی است که از غدیر به دنیا آمده و فرزند واقعه غدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: همانگونه که عاشورا را تبدیل به یک واقعه جهانی کردیم باید سعی کنیم عید غدیر را نیزحهانی کرده و اهل تسنن را به اسلام و ولایت شیعه دعوت کنیم.

آیت الله محمدی بیان کرد:در عید غدیر بینی شیطان به خاک مالیده می شود و مسلمانان باید این روز را جشن گرفته و از آن خاطره های خوش بسازند.

امام جمعه همدان از ثواب روزه غدیر سخن گفت و افزود: ثواب روزه داری در عید غدیر بسیار زیاد است و بارها توسط اهل بیت(ع)  به آن اشاره شده است.

وی به مظلومیت حضرت علی(ع) اشاره کرد و افزود: متاسفانه ما مسلمانان در حق حضرت علی(ع) جفا کردیم و نتوانستیم شخصیت واقعی ایشان را در جامعه معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: روز زینت یعنی روز غدیر و در این روز باید به دیدار برادران و خواهران دینی خود برویم و شادی و نشاط ولایتی را در جامعه زنده کنیم.

*استفاده از تولیدات داخلی باید به فرهنگ تبدیل شود
امام جمعه ملایر با بیان اینکه استفاده از تولیدات داخل باید به یک فرهنگ ملی تبدیل شود، گفت: برخی حتی به تولیدات داخل نیز برند خارجی می‌زنند و این به معنی این است که ما خودمان را هم قبول نداریم.

حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه ملایر ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی، تقوا را بزرگترین سرمایه برای انسان در دنیا و آخرت دانست.

وی با اشاره به اعیاد بزرگ قربان و غدیر بیان کرد: عید غدیر عید تجلی اراده خداوند و بزرگترین عید مسلمانان به ویژه شیعیان و دوستداران خاندان نبوت است.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه عید غدیر فرصتی مغتنم برای پرداختن به فضایل مولای متقیان حضرت علی(ع) است افزود: حضرت علی (ع) بعد از نبی مکرم اسلام تمام فضایل را دارند و همه فضایلی که در انبیای الهی به صورت پراکنده وجود داشته یکجا در وجود مبارک امیرمومنان علی(ع) جمع شده است.

وی با اشاره به فرموده پیامبر اکرم که جواز عبور پل صراط در روز قیامت را ولایت امیرمومنان(ع) برشمرد و گفت: پیامبر به عمار فرمود «عمار اگر همه مردم از یک راه و علی(ع) از راه دیگری رفت راه علی(ع) را برو چراکه راه درست راه علی(ع) است و مابقی راه‌ها اشتباه است.

برقراری با اشاره به اینکه امروز سبک و سیاق زندگی ما از راه حضرت علی(ع) فاصله گرفته است، تصریح کرد: امروز ما در برنامه‌های زندگی و ... از ارزش‌های واقعی زندگی حضرت علی(ع) فاصله گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه همه بشریت نسبت به امام علی(ع) مسئولیت دارند گفت: ما که شیعه ایشان هستیم وظیفه‌ای سنگین‌تری داریم و باید هر چه بیشتر خود و راه زندگی خود را به ایشان نزدیک کنیم.

خطیب جمعه ملایر یکی از مهمترین پیام‌های غدیر را اعتماد  و اعتقاد به حکومت اسلامی در دوران غیبت دانست و بیان کرد: از نشانه‌های مهم محبان علی(ع) این است که از سختی‌ها نمی‌ترسند و ما نیز باید تحت هیچ شرایطی دست از ولایت علی(ع) برنداریم.

وی با اشاره به ولادت حضرت امام هادی(ع) و فضایل ایشان یکی از مهمترین مستحبات را خواندن زیارت جامعه کبیره برشمرد و گفت: زیارت جامعه کبیره آینه تمام نمای غدیر و عظمت ولایت و امامت است و اگر کسی می‌خواهد واقعیت غدیر را دریابد باید جامعه کبیره را بخواند.

برقراری در ادامه با اشاره به سالروز حمله رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع فلسطین در سال 1948 میلادی گفت: اقدامات و فجایعی که اسرائیل بر سر مردم فلسطین آورده بسیار دردناک است به طوری که این رژیم اشغالگر دست داعش را از پشت بسته است.

وی همچنین به روز شعر و ادب فارسی در 27 شهریورماه اشاره کرد و گفت: امروز زبان فارسی بسیار مظلوم واقع شده و همه ما باید این زبان ارزشمند ملی را پاس بداریم.

خطیب جمعه ملایر با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: امروز وظیفه ما صیانت از فرهنگ فارسی است و علم را باید به زبان فارسی در دنیا ترویج کرد.

وی ضمن تاکید بر فرهنگیان، دانشجویان و کارشناسان فرهنگی گفت: ترویج زبان اصیل فارسی امروز وظیفه خطیری است و نباید با استفاده از زبان‌های دیگر با دست خودمان چوب حراج به زبان اصیل فارسی بزنیم.

برقراری در ادامه با اشاره به شروع سال تحصیلی بر استفاده از نوشت‌افزار اسلامی، ایرانی برای دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: متاسفانه باید گفت تنها 5 درصد نوشت‌افزار ما اسلامی ـ ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه با این وضعیت نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را در کشور محقق کرد افزود: تا زمانی که اقتصاد مقاومتی به یک فرهنگ تبدیل نشود اقتصاد مقاومتی ناقص است.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه استفاده از تولیدات داخل باید به یک فرهنگ ملی تبدیل شود اظهار کرد: متاسفانه برخی حتی به تولیدات داخل نیز برند خارجی می‌زنند و این به معنی این است که ما خودمان را هم قبول نداریم.

وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی یعنی دفاع در برابر تحریم‌های دشمن، که امروز اقتصاد مقاومتی یک نوع جهاد است.

برقراری در ادامه به آغاز هفته دفاع مقدس و شروع جنگ تحمیلی در 31 شهریورماه اشاره کرد و گفت: در سال 1359 در یک جنگ نابرابر دشمن بعثی به کشور ما حمله کرد که هدف آن از پا در آوردن نظام نوپای انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و شهدای ما با شجاعت و ایثار خود از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند تصریح کرد: امنیت امروز حاصل خون‌ مطهر شهدا و ایثارگری‌های رزمندگان در آن دوران است.

خطیب جمعه ملایر با بیان اینکه امروز دشمنان از کلماتی مانند میانه‌رو و تندرو استفاده می‌کنند افزود: در نظام جمهوری اسلامی ما تنها دو واژه می‌شناسیم و آن انقلابی و ضد انقلاب است؛ از کسانی که انقلابی‌اند حمایت می‌کنیم و در برابر ضد انقلاب نیز می‌ایستیم.

وی با اشاره به حملات عربستان به یمن به سرکردگی آمریکا خاطرنشان کرد: اتفاقات بحرین و محاکمه شیخ عیسی قاسم یک عمل ضد انسانی است و روزی آه مظلومیت شیعیان بحرین دامن حاکمان ظالم را خواهد گرفت.

*جامعه اسلامی برای نهادینه کردن پیام غدیر تلاش کند
امام جمعه نهاوند گفت: جامعه اسلامی باید نسبت به پیام غدیر احساس مسئولیت کرده و با تمام توان برای نهادینه کردن پیام آن تلاش کند.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند در مصلی این شهر افزود: انسانها برای اینکه زندگی بهتری داشته باشند و بتوانند عدالت را بیشتر احساس کنند نیاز به اجرای پیام غدیر دارند لذا معنای غدیر مختص جهان اسلام نیست بلکه همه بشریت می توانند از آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه غدیر در رفع مشکلات مسلمانان نقش ارزشمندی دارد گفت: اگر امت اسلامی با پیام غدیر آشنا شوند و آن را در زندگی خود به کار گیرند، با افزایش اقتدار چالش های پیش روی آنان برداشته می شود.

وی وحدت و همدلی را از دیگر پیام های غدیر ذکر کرد و گفت: آنچه که امروز جهان اسلام از آن لطمه خورده تفرقه و جدایی است لذا توجه کردن به پیام غدیر می تواند جهان اسلام را به وحدت و همدلی رسانده و دشمنان را وادار به عقب نشینی کند.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آتش بس ایجاد شده در سوریه گفت: آتش بس سوریه تاکنون چندین باراز سوی گروههای تروریستی نقض شده که البته امیدواریم این آتش بس ادامه داشته باشد تا مردم مظلوم سوریه بتوانند برای مدتی در آرامش زندگی کنند.

حجت الاسلام مغیثی نیا افزود: دشمنان اسلام هرگز مایل به اتمام جنگ نیستند زیرا آنها تمایل ندارند که مسلمانها در کنار یکدیگر با آرامش زندگی کنند بلکه می خواهند آنها را به جان یکدیگر بیندازند تا از این طریق توان آنها ضعیف شده و در نتیجه امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه حفظ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شاخصهای انقلابی ماندن از دیدگاه مقام رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب پنج شاخص عمده را برای انقلابی ماندن مطرح کردند که لازم است ما به این شاخص ها پایبند بمانیم تا بتوانیم هم در برابر آمریکا ایستادگی کنیم و هم کشور را به استقلال واقعی برسانیم.

وی بر ضرورت تجهیز شدن در برابر دشمنان گفت: تا زمانی که دشمنان ما را تهدید می کنند ما باید خود را تقویت کنیم تا آنها جرات فکر کردن به حمله و یا هر اقدامی علیه ما را نداشته باشند.

خطیب جمعه نهاوند در ادامه گفت: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی برای بیان ارزشهای و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و ایستادگی در برابر متجاوزان است.

حجت الاسلام مغیثی نیا افزود: دستاوردهای داخلی و خارجی دفاع مقدس باید بازگو شود چرا که این امر برای همه مردم به خصوص جوانان به جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی امری لازم است./منبع: خبرگزاری‌ها

ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir